Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire féltek a nem kívánt...

Mennyire féltek a nem kívánt terhessegtol ha nem akartok gyereket?

Figyelt kérdés
Természetesen megfelelő védekezéssel gondolom. De néha itt is lehet olvasni hogy védekeztek óvszerrel vagy tabival mégis terhes lett. Én már a gondolattól is kétsegbe esnek ha olyan férfitól lennék terhes aki nem az igazi, meg eleve nem tervezett gyereket vállalni a jovomet elszurni vagy abortuszra menni egy hiba miatt. Persze elővigyázatos vagyok, nem sodródok felelotlen helyzetbe de mégis parazok. Hogyan lehet ezt legyőzni, és már nem vagyok kamasz szóval nem novom ki az aggodast.
2015. febr. 2. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a legbiztosabb a tabletta, soha nem lettem terhes mellette pedig volt hogy 1x-2x elfelejtettem bevenni es potoltam ugy hogy masnap kettot vettem be stb.

Aztan szuletett egy kisfiam (31 eves voltam) de o tervezett baba volt, rogton sikerult. Akkor mar kb. 2 eve nem szedtem tablettat es a naptarmodszerrel + ovszerrel vedekeztunk, sikeresen. De ugy voltam vele ha becsuszik hat johet :-) De nem jott csak amikor akartuk.

Viszont.

Most 2,5 eves a kisfiam, kulfoldon elunk, 0 segitseggel (anyos volna de nem biznam ra soha a gyereket de ez mar egy masik tema) es elegge kivagyok mar pedig nincs sok gond a kicsimmel, jo evo jo alvo, annyit hisztizik amenhyi normalis ebben a korban de elegge felorolte az idegeimet az hogy MINDIG, 24 oraban ugyeletes vagyok.

A 2,5 ev alatt csak akkor voltunk kettesben el valahol a ferjemmel amikor otthon voltunk es az en csaladombol valaki vigyazott a babara.

Ez a kis kitero csak azert volt hogy erzekeltessem hogy ha valaki, hat en biztos nem akarok meg egy gyereket, az idegrendszerem nem birna el tobbet :-( legalabbis ebben a helyzetben, ha haza tudnank koltozni vallalnek meg egyet.


Nem szedek a szules ota sem tablettat, ovszerrel vedekezunk minden alkalommal, meg az olyan lehetetlen napokon is mint menstruacio elott peldaul mert annyira rettegek nehogy teherbe essek. Par honapja kesett par napot, azt a panikot ami akkor volt el nem tudom mondani neked! Nem mertem terhessegi tesztet csinalni, mindenfelet bekepzeltem, olyan volt mint amikor terhes voltam, puffadt a hasam es megduzzadt a mellem, egy este szabalyosan panikrohamot kaptam hogy uristen terhes vagyok most mi lesz?! Akkor jottem ra hogy ennek fele sem trefa, tenyleg nem akarok meg egy gyereket, semennyire sem! Masnap reggel megcsinaltam a tesztet, negativ volt es 1 ora mulva megjott de a varakozas kozben tisztara olyan erzesem volt mint amikor pozitiv lett a kisfiammal, hogy tudtam mar akkor hogy terhes vagyok. Most nem voltam de azt hittem annyira raparaztam mar az egeszre.

Ha nem akarsz gyereket vedekezz! Mindig! Meg igy is lehetnek necces honapjaid amikor kesik 1-2 napot es felhetsz.

2015. febr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vegulis nem valaszoltam meg a kerdesedet konkretan, de azt hiszem benne volt a valaszomban, nagyon felek, rettegek tole hogy terhes leszek megint :-(

De le szeretnek fogyni mielott tablettat szednek megint, a szules ota 20 kilot hiztam, depresszios voltam es vagyok, a gyogyszertol hiztam valoszinuleg. De a vedekezest komolyan veszem, soha nincs olyan hogy ovszer nelkul lennenk egyutt.

2015. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A férjemmel talán 3 hete lehettünk együtt, még masszívan ismerkedős időszak. Majd nem jött meg. Két hét után se. Egy tonna terhességi teszt, mind negatív, én meg tövig rágtam a körmöm.

Ő is, mert fiatalon egy nem kívánt terhességgel rántották be házasságba.


Végül orvos, kiderült, hogy egyszerűen elbambult a petefészkem, nincs konkrét oka, előfordul, üzemi hiba.

Aztán évekkel később tervezetten teherbeestem. Egy gyereket terveztem, a szülés iszonyú vérfürdő volt, úgyhogy két okból is rettegek a terhességtől azóta.

Pedig egész életemben csak akkor lettem terhes, amikor terveztük.

2015. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-2 vagyok.

Nekem is borzalmas elmeny a szules, pont ahogy irtad, verfurdo, de ez nem tantoritana el ujabb babatol ha szeretnem, meg a korulmenyek adottak lennenek, de nagyon nem ez a helyzet. De az biztos hogy nem szulnek meg egyszer termeszetes uton. Azt hiszem ha minden adott lenne a kistesohoz akkor is hezitalnek es felnek hogy ujra terhes legyek es szulni kelljen szoval biztos hogy kerul amibe kerul, csaszarral szuljek (tudom az se faklyasmenet de a szules teljesen tonkretett, az inkontinenciam se mult el meg mindig es masfel evig pokolian fajt a szex es azota sem teljesen fajdalommentes).


Kerdezo azt tudnam tanacsolni hogy szedj tablettat, gondos orvossal irasd fel alapos vizsgalat utan, nehogy ne legyen megfelelo neked. Gondolok arra hogy ugy tudom hogy peldaul teljesen mas tipusu tabletta kell sovany, normal alkatu es tulsulyos noknek, utobbiaknak magasabb hormontartalmu.

Ha nagyon felsz akkor kozepidoben hasznaljatok meg ovszert is.

De a tabletta ha jol van kivalasztva es rendesen szeded, max. 1x-2x felejted el bevenni, hidd el hogy ved.

2015. febr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem félek, megfelelő védekezés mellett nem lehet teherbeesni, a gumit rendszeresen ellenőrizzük, ha baleset történne, akkor is még van mit tenni. A másik meg nem is fekszem le fűvel fával, így nyilván azért ilyen szempontból az kiesik, hogy nem megfelelő embertől lenne a gyerek.

Aki védekezés mellett terhes lesz ott valamit elrontottak...

2015. febr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!