Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy egy gyerek/ba...

Mitől függ, hogy egy gyerek/baba hogy viseli az idegeneket?

Figyelt kérdés

Van valami, amire lehet figyelni, amit tenni lehet, hogy ne sikítsa össze a fél utcát, ha idegent lát (vagy olyat, aki nincs jelen mindennap az életében)? Mitől függhet ez?

Sokat látom, hogy írják, hogy bizonyos korban mindegyik, de én elég sokat láttam, aki abban a bizonyos korban volt és nem volt olyan.. Nem szeretnék úgy járni, hogy nem tudunk sehova menni, vagy ha jönnek hozzánk, akkor az arról szóljon két órán át, hogy az ordító gyereket próbáljuk lenyugtatni.


2015. febr. 2. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez habitus és életkor kérdése. én kezdetektől mindenki kezébe erőltettem a lányom hogy ne legyen félős. Most 6 hónapos és ha ránez egy idegen (vagy akár nagyszülő akit kéthetente lát) sírva fakad. És ez valóban azzal jár hogy a férjemmel sehova se tudunk elmenni. Sőt teher ha jönnek a nagyik, mert alapból eljátszik egyedül a szobájában, de ha jönnek ott kel strazsalnom mert sirva fakad ha nem lát.

A sogornòmnek 2 lanya van, ugyanugy szocializalta mindkettot. Mégis az egyik felt az idegenektol.a masik meg mindenkit puszilgatott, sose hallott szeparaciorol se...szoval sztem nem nevelesen mulik. majd kinovi.

2015. febr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2015. febr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván lehet olyan okosságokat tanácsolni, hogy ne csak az anyját lássa maga körül, hanem szokja meg a nyüzsgést stb, de a tapasztalat azt mutatja, hogy ha érzékenyebb lelkű a gyereked, akkor a fejed tetejére is állhatsz, akkor is nyűgösebb lesz a sok idegentől. Akkor őt úgy kell szeretni és kész.
2015. febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

jaja, engem is csesztetnek hogy vigyem közösségbe, de hát most választhatok hogy vagy sétálunk két órát a jó levegőn vagy elviszem közösségbe és tönkre van téve a nap, a séta, az alvása, minden mert úgy begőzöl.

Túl élhető ez a korszak, nem sok 2 évest láttam aki sírva fakad az idegenektől. nyilván kinövik ezt is :)

2015. febr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is termeszet fuggo.

Nagyobbik lanyom barhol elvolt barkivel. Mai napig igy van, ott tudom hagyni nagyszulonel meg szomszednal is akar. O egy ilyen gyerek.

Kisebbil lanyom meg mintha ölnék ugy sir, atmentunk anyosomhoz es volt hogy fel nap kellett, hogy annyira megnyugodott, hogy le tudtam tenni. Addig eselytelen volt. Minden heten megyunk nagyjabol es megis.. Most 6 honapos es mar "csak" 1-2 orat sir a 4-5 helyett :D

2015. febr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!