Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2éves és 3hónapos lesz a...

2éves és 3hónapos lesz a nagyobbik gyerekem, mikor a kicsi születik. A nagyobbra csak három hónapig kapok Gyes-t? Vagy pl nagymama megigényelheti egy évig is?

Figyelt kérdés
2010. febr. 9. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak egy ellátás jár,tehát ki kell választani melyik a legjobb,ha van gyeded,akkor csak a kicsire kapsz gyedet, és a nagymama sem mehet gyesre a nagyobbikkal.
2010. febr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy jogviszony alapján csak egyféle ellátás jár, akkor is ha két olyan korú gyereked van akikre külön-külön járna ellátás. A nagymama csak akkor igényelhet gyest, ha a Neked járó ellátásról lemondsz a javára. Neked vagy gyed vagy gyes jár, így nincs miről lemondani.
2010. febr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat.

azt tudom, hogy egyszerre egy ellátásra vagyok jogosult- és a kicsire nagyobb pénz fog járni- tehát azt fogom választani. A 2éves gyerekre viszont - ha lemondok a mama javára a gyesről, akkor ő még egy évig is jogosult rá? Vagy csak a pici megszületéséig jár mindenképpen?

2010. febr. 9. 22:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmilyen módon nem jár egyszerre a gyed és a gyes.Akkor sem,ha más igényelné.Tehát a gyes addig jár amíg a pici megszületik,onnan tgyás és gyed a picire.
2010. febr. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem választ írok, de nálunk ugyanez a helyzet pont ennyi korkülönbség lesz a kettő között. Én visszamegyek a dolgozni, de csak a szabikat venném ki, majd táppénz(2 hét) majd tgyás a másodikra,(szülés előtt egy hónappal, gondolom ekkor sem jár már a gyes, hiszen ez is két juttatás lenne) az elsőre gyes a táppénzig. Csak kérdezném, hogy tudod-e véletlenül, hogy a tgyás így is jár-e aásodikra. (Bár az előbb tettem fel a kérdést ide, gondoltam tőled is megkérdezem, mert a te kérdésed is eszembe jutott, de sajnos ugyanerre az elgondolásra jutottam, hogy nem igényelheti nagyszülő, hiszen két juttatás nem jár sajna egyszerre...)
2010. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az utolsónak írnám, hogy azóta már több helyen érdeklődtem, és az biztos, hogy az elsőre a gyes csak a kicsi születésééig jár, akárki veszi igénybe (én, férjem, nagyszülő). Minden esetben két ellátásnak számít a gyes és a tgyás.

Én szabik után táppénzen leszek, és a szülés utána a férjem fog bemenni rögtön a gyes lemondó papírral a családsegítő központba, nehogy gond legyen belőle.

a tgyás és a gyed fog járni a kicsi után is, állítólag a fizetésből fogják számolni, és nem az előző évi átlagkeresetből. Én ezt a tájékoztatást kaptam- de ezt is úgy, hogy hivatalból hivatalba küldtek, és úgy érzem, hogy senki nem tudta megmondani a tutit. Tehát majd szülés után kiderül, hogy mi lesz! :-)

Boldog babavárást kivánok!

Nálunk júniusban érkezik a kicsi, a nagyobbik meg egy hónap múlva lesz kettő! :-)

2010. febr. 14. 21:49
 7/8 anonim ***** válasza:
voltam az oepben, azt mondták vegyem ki a szabikat, közben kapom a gyest és ne menjek táppénzre mert az csökkenti a következő gyedem összegét, tehát azt a pár hetet ami a szabi után és a szülés között van húzzam ki a gyessel, mert az nem lehet alapja a köv. gyednek így ahogy te is mondtad a kivett szabi alatt járó fizuból számolják a gyedet.köszönöm, hogy írtál.
2010. febr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszodat! Kb én is erre jutottam, de a pénzösszegekre nem tudtak ilyen jó tanácsokat adni. Közben kiderült, hogy van is annyi szabim, hogy szabiról menjek szülni /a kiírt dátum után még kb egy hét;-)/- tehát szerencsém van.

Boldog babavárást, és könnyű szülést!

2010. febr. 23. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!