Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ütik egymást a gyerekeim?

Miért ütik egymást a gyerekeim?

Figyelt kérdés
Én már nem tudok mit tenni teljesen kivagyok. Lassan már ott tartok, hogy összeszorul a gyomrom amikor jönnek haza az ovibol. 6 és 3 éves lányokrol van szó. A nagy sunyi módon mindig megüti a picit. Mit kellene tennem? A seggrepacsi és a büntisarok nem használ. Hiába beszélek neki, mindig megigéri hogy többet nem bántja de fél óra mulva ismét üti
2015. febr. 4. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbáld őket közös játékra bírni, csapatépítés-szerűen:)


Legó, együtt gyurmázás, festegetés, te olvasol mesét, ők lerajzolják, ami eszükbe jut stb.


Legyen kollektív a büntetés is: nincs mese, tv, érdekes program, ha verekednek.

2015. febr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezek sajnos nem segítenek :(
2015. febr. 4. 18:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Apuka?
2015. febr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ő egész nap dolgozik.
2015. febr. 4. 19:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Tesóm ugyanezt csinálta velem egész gyerekkoromban. Nem kívánom senkinek, aki nem éle ezt át, nem tudja, milyen hatással van a személyiségre. Anyukám se tudta a megoldást. Mit mondjak, a lányomnak nem lett tesója :(
2015. febr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ők hárman vannak tesók, a legkisebb egy 1,5 éves fiucska, de ővele mindkét lányom jóba vna. Nemtudom mi tévő legyek :(
2015. febr. 5. 12:20
 7/8 anonim ***** válasza:
El kell küldeni a nagylányt, és nem engedni a kisebbhez. Más megoldás nincs, mert sunyul!
2015. febr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet, csak éppen három fiú van. Én is mindig kikészültem tőle. A játéknak is verekedés a vége. Már próbálkoztam mindennel (büntetés,sírás,kezére verés,de semmi nem használt.

De az biztos, hogy imádják egymást, és két percig sem akarnak egymás nélkül lenni.Ma már sokszor a kicsi kezdi.Lehet, hogy nálatok is néha a kicsi provokálja csak nem látod? Ne félj megvédi magát a három éves. Nálunk már a 1,5 éves is megvédi. Én most azt a taktikát választom a két nagyobbnál (4 és 7 éves), hogy nem avatkozom be mindaddig amíg az egyik oda nem jön bőgve. Akkor mind a kettővel elmondatom, hogy mi történt, és mire végigmondják már meg is nyugodtak (na meg én is)

2015. febr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!