Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az én gyerekeim ölik...

Csak az én gyerekeim ölik egymást egész nap máséi szépen eljátszanak?

Figyelt kérdés

Mégis mi a megoldás küldjem őket külön szobába egész álló napra vagy minden percben mikor összevesznek? 5.5 és 4 évesek és egész nap kora reggeltől estig egymás szivatják nem tudok rá jobb szót, elveszik egymástól szándékosan direkt amivel a másik játszik, elenyészően ritka az hogy együtt játszanak vmit. Egész nap az ordítás ment ma is voltunk kint délelőtt is délután is szóval nem a mozgáshiány a gondjuk. De egyébként odakint is ez megy. A kisebb is szivatja a nagyobbat és fordítva is, biztos értitek mire gondolok, direkt felbuktatja, útjába áll, odacsap a játékának, rácsukja a szoba ajtót, belenyúl az ételébe fürdésnél leönti a másik haját mert tudja hogy az utálja és máris ordít és ordít egész nap mindkettő.

600 szor elmondtam már hogy x időre a szobájukba kell menni, ha normálisan tudnak együtt játszani akkor kijöhetnek de amint egymást piszkálják lehet visszamenni a szobába. Sokszor végzem a dolgom, nem is látom ki volt az első a rosszalkodásban egymásra árulkodnak persze, így igazságot se tudok tenni meg nem is akarok de rájuk hagyni meg nem lehet egy éve tart ez az állapot. Egyszerűen nem tudom mi a megoldás egész nap külön választani őket? Sose lesz nyugalom?


2013. ápr. 1. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyugi, ez mindenhol így van és általában magától megoldódik :-)
2013. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lemaradt hogy MINDIG megdicsérem őket ha véletlen szépen eljátszanak együtt, mindig elmondom hogy mennyire örülök neki milyen büszke vagyok rájuk hogy ilyen okosak stb. stb... örülnek is neki látszólag, de mégsem elég ez.
2013. ápr. 1. 18:58
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja és még vmi lemaradt ( a fejem szétmegy úgy fáj) hogy az oviban meg annyira összetartanak hogy eszméletlen ott bezzeg nem idegesítik egymást összefognak mások "ellen" ha olyan van az óvónők mindig mondják mennyire jón testvérek hát én nem értem tényleg hogy ott ennyire jók itt meg ennyire a másik véglet...
2013. ápr. 1. 19:01
 4/12 anonim válasza:
Az még sztem a jobbik eset, ha az oviban jól viselkednek és otthon tombolják ki magukat. Ez amúgy mindenhol így van, de nyugi, a bajban nem hagyják egymást, és ha a dolog úgy kívánja összetartanak, csak bírd "ideggel", meglátod jó testvérek ők! Ennyi idősen szeretik még feszíteni a húrokat, meg jó pár évig így lesz ez:)
2013. ápr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen csak az egy dolog hogy nekem cafatokban az idegeim de totálisan úgy érzem egész nap mintha utálnák egymást és nem hiszem hogy ez így jó nekik és kellemes érzés hogy állandóan kiakadva visítanak. Ez marad majd meg felnőttkorukban emlékként hogy állandóan marták egymást?? Ezerszer megbántam már a kis korkülönbséget és fejéhez vagdosnám a "nagykönyvet " annak aki írta amiben ez szerepel : milyen jó játszótársai és partnerei egymásnak ...hát nálunk ez nem jött be.
2013. ápr. 1. 19:19
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha a bajban összetartanak, akkor nincs baj :-)

Otthonra találj ki nekik olyan feladatokat, amit együtt csinálhatnak, folgozzanak össze. Pl. Kössd be az egyik szemét, aztán a másik mondja, hogy merre menjen....

2013. ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

azt nem írod, hogy fiúk-e vagy lányok?

az én lányaim is detto:( 4 és 6 évesek.

2013. ápr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Felnőttként majd ezeken a dolgokon jót röhögtök együtt! :)
2013. ápr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ó bárcsak ott tartanánk...fiúk egyébként. Amúgy meg külön külön is annyira normálisak, ép értelemmel felfogják amit mondok elmondok vmit akkor az úgy van nem feszegetik a határokat úgy érzem így a dackorszakból már kinőtt mindkettő jócskán.

Csak EGYÜTT iszonyatosan rosszak meg mondom olyan fájó nézni hogy kipuhatolják a másik "gyenge pontját" és akkor direkt ott bántják (mint ez a vízöntés a fejre és a kicsi csinálja a nagynak!)

Hát bárcsak ott tartanánk már hogy jót röhögünk együtt...:(

2013. ápr. 1. 19:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Az enyémek is ezt csinálják, bár azért nem egész nap (még csak az kéne, egyik sem jár oviba!) A nagy most lett három, a kicsi májusban lesz kettő. Viszont ha valamelyik rosszalkodik (egyedül) és megbüntetem, a másik tuti beáll mellé duzzogni. Vagy pl. ha a kicsi nem akar sapkát húzni, bújik a nagyhoz, aki pedig olyan erősen öleli magához, hogy ne tudjak rá sapkát adni. Tényleg összetartanak. :)
2013. ápr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!