Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hálatlanok a gyerekeim?...

Miért hálatlanok a gyerekeim? Annyi mindent megtettem értük!

Figyelt kérdés
Hàrom gyermekem van. A két nagyfiú 23 és 20 évesek. Még nagyon kicsik voltam mikor elváltam. Az apjuk soha semmiben nem segítette őket. Nagyon önző ember volt, hogy eldugta a gyetekek elől a kenyeret csak neki maradjon. Gyerektartást nem fizetett inkább leszamolt minden munkahelyéről. A nagyfiam profi sportoló lett. Persze kicsi koratól kezdve én rugdostam előre, és én segítettem anyagilag amíg nem lett sajàt fizetèse. Volt, hogy az utolsó pénzem adtam fel neki postán, mert más városban járt iskolába a sport miatt. A kisebbik fiam hosszu lenne leírni mit művelt velem. Mikor felkerült középiskolába második évtől megbolondult. Csavargott, tőlem lopott. Sokáig harcoltam, hogy talpon maradjon. Most mindkét fiam úgy érzem ketesztül néz rajtam. Önzők. A nagyfiú nagyon jól keres de soha meg nem kérdezi minden rendben? A kissebbik mai napig .......ban hagy. Úgy érzem nem ezt érdemlem. Ami a legjobban fáj, hogy tartják az apjukkal a kapcsolatot, nevetgèlnek együtt de ő most sem segít ugyan úgy. Learatja a babérokat és dicskszik a nagyfiával....
2014. nov. 9. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Semmit nem kell várni a gyerektől. A szeretetet adja az ember és az ad örömöt, hogy adhatja. Majd, ha nem vársz viszonzást, akkor megleled az örömöt is. Az az apa meg nem lehet olyan rossz, ha a fiúk együtt tudnak nevetgélni vele.
2014. nov. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

hálátlanok? te szülted őket, te döntésed volt! nem ők kérték, miért vársz bármit cserébe tőlük?

hol itt az önzetlen szeretet? rossz volt olvasni :(

az miért esik rosszul, hogy tartják a kapcsolatot az apjukkal? nekik akkor is az apjuk ha ti elváltatok! akkor is ha nem fizetett rendesen! lehet ő pont lelkileg támogatja őket, talán ez hiányozhat nekik tőled, mert csak az anyagiakon ugrálsz. mit számít mennyi fiad keresete, te vagy érte, nem fordítva! soha nem várnék anyagi támogatást a fiamtól pedig én is mindent megteszek, hogy sikeres legyen, hisz ez a dolgom!

2014. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Bármennyire fáj, próbáld elengedni őket valamennyire...


Sajnos vannak ilyen gyerekek is. Szomszédaim nagyon kevés pénzből, de kitaníttattak 2 diplomás embert. Orvost és tanárt. Ők támogatják a szülőket.

2014. nov. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Kedves kérdező!egyből lehurrognak,de őszintén könnyű úgy ilyeneket mondani,h nem ebben a helyzetben élnek.az ő gyerekeik biztosan foglalkoznak velük.én csak közvetve vagyok érintve(a lányom 3éves),a párom fiai is ilyenek lesznek,már most tudom.pedig még csak kamaszok.szerintem nem is a hálátlanságon van a hangsúly.gondolom úgy érzed,h anyaként kisiklottál és magadat vádolod.de!ez nem biztos,h így van.Sajnos vannak olyan emberek,akik alapból érzéketlenebbek,önzőek(legalábbis a társadalom elvárásaihoz képest)érzelmi IQ nélküliek.sajnos jó megoldást nem tudok mondani.esetleg beszélgetni kéne velük,de nem számot kérően,csak beszélgetni az érzéseitekről és nem megsértődve,hanem a kritikákból tanulva...
2014. nov. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Amikor kisebbek voltak milyen volt a kapcsolatotok? Voltak közös programok, beszélgetések?

Lehet érzelmileg nem sikerült elég szoros kapcsolatot kialakítani velük.

2014. nov. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Tudod a baj nem itt kezdődik. A kapcsolat megromlása egy folyamat része. Ehhez vissza kell menned a kezdetekhez, milyen volt a viszonyotok, mikor kicsik voltak, hogyan alakult, mikor kamaszodtak, mire tanítottad őket kicsi koruktól, mit tartottál fontosnak, mivel töltöttétek együtt a szabad időtöket, voltatok-e bizalmas viszonyban, gyerekként megbízhattak-e benned, elmondtak-e mindent neked, mik voltak a terveik, vágyaik stb.

És meg kéne hallgatnunk a másik oldalt, mit mondanának most rólad a fiaid. Mert ahogy most érzel, az szubjektív, de ebből a pár sorból nehéz következtetést levonni.

Azt írtad, anyagilag segíteted őket. Csak anyagilag? És érzelmileg? Mert az a fontosabb.Ezt kell inkább megvizsgálnod, hogy milyen volt köztetek a szülő-gyermek kapcsolat. Milyen szülőnek tartod magad? Mit tartasz egy szülőnél a legfontosabbnak?

Mit jelent, hogy keresztül néznek rajtad? Régebben jobb volt a kapcsolatotok? Ha úgy érzed eltávolodtatok egymástól, rá tudsz-e jönni, hogy mi az oka ennek?

Miért fáj, hogy tartják az apjukkal a kapcsolatot? Hiszen az apjuk.

És leginkább: mi az hogy az apjuk learatja a babérokat? Szerinted abból áll a szülőség, hogy felnevelem a gyereket, hogy felnőttkorában büszkélkedhessek vele, learatva valamilyen nem létező babérokat?

És miért legyenek hálásak? Mert tetted a dolgodat mint szülő?


Ezeket a kérdéseket gondolatébresztőnek szántam. Ha ezekre választ adsz magadban, már közelebb jutsz a megoldáshoz, hogy miért romlott meg a viszonyotok, mi az oka, és hogyan lehet helyrehozni, és te mit tennél meg azért, hogy jobb legyen a kapcsolatotok.

Biztos nem ezt érdemled, hisz megtettél minden tőled telhetőt értük. De mi szülők sem vagyunk tökéletesek, az élet tele van buktatókkal, tévedhetünk, hibázhatunk még a legjobb szándékkal is. Próbálj rájönni, mi volt a hiba, hol kezdődött az eltávolodás. És a legkisebb gyerek?

Ővele még minden rendben?

Ha vissza akarod szerezni a fiaidat, az első lépést te tedd meg. Keresd velük a kapcsolatot, szervezz egy közös programot, hívd meg őket magadhoz, találj ki valamit hogy segítsenek valamit megcsinálni, vagy bármi, egy őszinte beszélgetés. De ne támadás legyen, ne vágd a fejükhöz, hogy hálátlanok, hogy nem ezt érdemled stb., mert akkor még távolabb kerülnek tőled. Csak diplomatikusan. Rá kell jönnöd, mi a bajuk, hol romlott el a dolog, miért nem nézik semmibe az anyjukat, és miért jópofa most az apuka aki nem sokmindent tett értük.

2014. nov. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

A férjemék is így nőttek fel. Alkoholista apa, majd válás, így az anyósom nevelte a két fiut, segítség nélkül. Apjuk mindenét elitta, soha nem támogatta őket egy ft-tal sem. Anyósom szó szerint éjjel-nappal dolgozott, hogy a fiait fel tudja nevelni. Férjem elvégezte a főiskolát majd doglozni ment, onnantól önerőből még szakmérnöki és egyetemi végzettséget is szerzett. Tesója megelégedett egy érettségivel, nem akart továbbtanulni, ő sokáig sportolt. Férjem mai napig támogatja az anyukáját, nagyon szeretjük, nagyon rendes asszony. De ő ilyen empatikus egyébként is. Öccse már kevésbé, de azért neki is jó a kapcsolat az anyjával.


Szeritem a te fiaid is majd "lecsillapodnak" és el fog jönni az idő, mikor rájönnek hogy mennyi áldozatot hoztál értük, hogy tisztességgel felneveld őket. Más lesz, ha már nekik is lesz családjuk.

Szerintem engedd el őket! Nem kell mindig minden sz..ból kiszedni a kisebbik fiadat sem- másszon ki egyedül, ha már ilyen felnőttnek érzi magát. Persze tudom, hogy egy anya mindenek felett a gyerekeiért... de ezzel sem teszel mindig jót, ha mindent megoldasz helyettük.

(egyébént mint anya írom, hogy elhiszem, hogy szarul érzed magad miattuk. )

2014. nov. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Valahol a kommunikációban csúszhatott el a dolog.

Lehet, hogy beszéltél erről - holott ez tabu téma.

A gyerekek nem szeretik, ha valamelyik szülő mártíromságot válal értük.

És ez kimondatik...

Nekem több olyan gyermekem is van, aki fogadott gyerek. Csak egyet tudtam törvényesen örökbefogadni, de segítettem kettőt még, úgy ahogy tudtam. Hálát soha nem vártam. Ha valamelyik hálákodni akart, vagy a kölcsönt visszafizetni, akkor azt mondtam, hogy megállj!!! Én lehetőségeket adtam neked. Nem tartozol nekem semmivel. Magadnak, tartozol azzal, hogy vajon jól használod-e ezeket a lehetőségeket. És esetleg majd a te gyerekeidnek tartozol azzal, hogy nekik is add meg mindazt, amit tőlem kaptál...

2014. nov. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy másik - idézetekkel foglalkozó kérdés kapcsán - kiderült, hogy a hála kérdésével kapcsolatban Móricz Zsigmond már egy évszázada megadta a választ. Nagyon frappáns, amit ír:


"Ha a szülő üzleti befektetésnek tekinti a gyereknevelést, a legnagyobb mértékben pórul jár. Ha úgy gondolja, hogy minél több gyereket nevel, mint a malacnevelésből, meglesz idővel az a haszna, hogy mikorra erői elmúlnak s maga szorul eltartásra, akkor a gyermekek... Vagy pláne, hogy a gyermekei erőtartalékát akarja a maga céljaira felhasználni, ha majd megnőnek? Vagy csak az is, ha bármiképpen, nemcsak üzletileg, tehát nem pénzben kifejezhető módon, de érzelmileg akar hasznot, például ideái tovább plántálásában, vágyálmainak kiélésében - akkor is a legnagyobb mértékben pórul jár. (...) A gyerek mindennap kifizeti saját magát. A szülő egy főkönyvi lapot tart a gyermeke számára: egyik oldalon beírja, amit ráköltött s amit rápazarolt, a másik oldalon felrója, mit vár ezért viszonzásul. Az én tanácsom az, s én amennyire emberileg lehetséges, ezt végre is hajtottam: a szülő mindennap zárja le a számadást, írja be egyenlegül, hogy: van gyermeke. Ez az öröm mindent ki kell, hogy fizessen."

>Móricz Zsigmond<

2014. nov. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak hirtelen tehetetlen dühödben írtad ki ezt a kérdést, ugye? Biztos vagyok benne, hogy szereted a gyerekeidet és mindent megteszel értük. Nyugi!
2014. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!