Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Édesanyák, olvastátok ezt a...

Édesanyák, olvastátok ezt a kérdést? Mit gondoltok a válaszokról?

2010. febr. 10. 08:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Ez számomra megborzongtató kérdés, de én mint anyuka a gyerekem választanám, de az orvosok is az anya életét mentenék, mert még lehet baba, ha nem kattan be az anya, mert én bekattanék.
2010. febr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele. Csak meglepett a rengeteg ellenvélemény... és a legtöbbet nők írták.
2010. febr. 10. 08:48
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az a típusú kérdés, amin a legtöbb ember becsukja a szemét és átsiklik. Nem szeretünk ilyen tragédiákkal foglalkozni és nem szeretjük reálisan látni a helyzetet. Sosem szép, ha választani kell két élet között, pláne ha az egyik még igen fiatal. Sokan adtak erre a kérdésre szívszorítóan reális választ, és be kell látnunk, ha a logikai oldalát nézzük, teljesen egyértelmű, hogy az anyát mentik az orvosok, hiszen esetleg még lehet babája, kialakult egyéniséggel rendelkezik, érzelmi kötelékei vannak. Annak a kis szerencsétlen babának, aki sajnos, ilyen szituációba kerül, az még mind nem rendelkezik ezekkel, ráadásul ilyen szituációban már nem valószínű, hogy egészséges lesz. Nekem a szívem szakadna meg, de a páromra bíznám a döntést. Én ebben a helyzetben nem tudnék reálisan, jól mérlegelve dönteni, számolva a következményekkel. Egy anyuka mindig elfogultabb a gyermeke javára és már csak egy "talán" miatt is feláldozna önmagát, amikor a baba esélyei elenyészőek. (De ez az élet rendje: az anya szereti a gyerekét.)
2010. febr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Második lennék:

Kedves Kérdező!


Amiatt lep meg, mert te is azon anyukákhoz tartozol, akik ha a gyerekük élete bajba kerülne, nem gondolkodna, rögtön döntene: mentsék a gyereket. Sok anyuka az észérvekre támaszkodik, te a szíved által diktált érvekre. Egyik sem rossz, egyik sem jobb a másiknál.

2010. febr. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%

Én is gondolkodás nélkül a gyerekem választanám bármilyen esetben. Megírtam, jól le is lettem pontozva :(

Na ez lesz az utolsó hozzászólásom. Itt nem az számít ki mit gondol, hanem "ha nem egyezik az én véleményemmel akkor nesze neked lehúzás" :(

2010. febr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Így van, én is ezt tapasztaltam. Elkeserítő :((
2010. febr. 10. 10:12
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

Technikumban biológia órán feltett a tanárnő egy kérdést:

"Szerintetek mi a fontosabb? 100 gyíktojást megmenteni vagy pedig a gyíktojások édesanyját?" Mi kapásból a tojásokat mondtuk, de nem. Az édesanyát mondta a tanárnő, ezután hozzátette, hogy az emberek esetében is az orvosok az anya életét helyezik előtérbe, mert ő már egy kifejlett nő, így bármikor képes lehet utódot szülni.

Nem tudom, hogy döntenék. Főleg, mert ilyen eset ha elő is fordul, olyankor az anya eszméletlen, nem tud válaszolni semmilyen kérdésre. Esetleg a hozzátartozót megkérdeznék, de a döntés úgyis az orvosok kezében van.

2010. febr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
23%
én a gyerekemet választanám szerintem. férfi vagyok, és nem tudom, hogy milyen smileyt használjok most.
2010. febr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%

9:49-es vagyok.

Mind szép és jó, hogy ne a szívünkre hallgassunk, meg tudunk még szülni stb stb.

De vajon aki ezt így simán le tudja írni, sőt "majd belenyugszom" szöveggel jön a szimpla "hülye vagy mert nem a párod mented" kifejezéssekkel vajon van-e gyereke?

Vajon ha van, akkor volt-e olyan helyzetben, hogy látta haldokolni a gyerekét?


Én igen. A gyerek begörcsölt, leállt a légzése, kékült, és hiába szóltam nem nézett rám, csak egy pontra, miközben lélegeztettük. Rohammentő, stb stb nem részletezem.


Mikor már a baba túl volt a közvetlen életveszélyen omlottam össze, addig nem volt rá időm. De addig is, de azóta még inkább azt mondom. Még saját magam is (másokat pedig minden szívbaj nélkül) elpusztítok, csak hogy a gyermekem éljen!


Minden éjjel többször megébredek, csak hogy megnézzem tényleg lélegzik-e, tényleg nincs semmi baj.

2010. febr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
nem véletlenül az a szabály, hogy az anya élete az első. pasik meg, akik csontnélkül leírják, hogy hagynák meghalni a feleségüket, hát örülök, hogy nem ilyenhez mentem férjhez.
2010. febr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!