Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Édesanyák, olvastátok ezt a...

Édesanyák, olvastátok ezt a kérdést? Mit gondoltok a válaszokról?

2010. febr. 10. 08:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés.

Ha megengeditek elmondom, hogyan gondolkodtam, és ez hogyan változott, amióta anya lettem.


Bizonyos terhességi kor után már mindent meg kell tenni a magzatért, nálunk azt hiszem ez a 24. héttől van így.

De úgy gondolom, hogy az anyák életét helyezik előtérbe.

Viszont ez nem ilyen egyszerű.


Én úgy mentem szülni a lányommal (lombikbaba, sima terhesség, aztán problémamentes szülés), hogy bármi adódik és választani kell, a férjemnek megmondtam, hogy ha a gyereknek esélye van a normális életre, akkor ő az első, őt mentsék meg, ne engem. Én ezt százszor végiggondoltam, nagyon szeretem a férjemet, de ezért a gyerekért nagyon sokat küzdöttünk. Talán lehetne gyerekünk még, talán nem.

A férjem, megsiratta a döntésemet, de elfogadta, mert megmagyaráztam, hogy azzal, ha a gyermekem él, belőlem is megmarad valami, de nem tudom, hogy mi marad belőlem, ha a gyerekem meghal és pedig élek.

Lehet, ez gyávaság a részemről, de elfogadtam a gondolatot, hogy kettőnk közül a kicsi a fontosabb.

AZért örülök, hogy nem került erre sor végül :-)


DE!

Lassan a második babát szeretnénk és ez ezt a kérdést is megváltoztatja. Ugyanis a már meglévő gyerekemnek szüksége van rám, hogyan hagyjam itt?

És ez realista döntés (bár fájdalmas), mert most azt mondom, hogy a már élő, egészséges gyermekemet nem hagynám itt semmi pénzért, kistesó meg akár lehet még, de akár tesó nélkül is felnő a gyerkőc, de a szüleire szüksége van.


Hát ennyire "egyszerű" ez a kérdés.

2010. febr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
97%
11:38: én is valahogy így gondolom, de ezt még leírni is szörnyű! Igazából nem az anya fogja félholtan eldönteni, hanem az apa aki bárhogy is dönt, egyik se jó, mert nem lehet az- szerintem. sőt tovább megyek, az ortvos meg se kérdezi apukát sűrgős életmentő szituációba :(
2010. febr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
70%

Én tettem fel a kérdést.


Szerintem felesleges volt másik topicot nyitni itt is, vélemények mehettek volna amoda is.


Akárki is hal meg(anya/baba), mindkettő egy borzalmas tragédia. Vannak észérvek, ellenérvek, hogy kit mentsenek meg.. De a XIX. században szerintem már van elég orvos és műszer ahhoz, hogy mindkettőt megpróbálják megmenteni...


Kialakult egy olyan tábor, akik a babát mentenék MINDEN ÁRON. Azért ezzel nem értek egyet teljes mértékben. Írta az egyik hozzászóló, hogy otthagynád a férjed a többi gyerekkel? Hogyan boldugulna el 3 gyermekkel pl. egy férfi? Hogy viselné el a felesége halálát egy olyan gyermek "miatt" aki még szinte meg sem született? Közte és a baba között nincs meg még az a kapcsolat ami az anyuka és a baba között kialakul a 9 hónap alatt...

Másik oldal persze, hogy ha az anya és apa ketten maradnak, hogyan tudják túltenni magukat a gyermek halálán?

Stb,stb...

Rengeteg nézőpont van, rengeteg állásfoglalás...


De fent is írtam, hogy ebben a mai modern világban szerintem az orvosok bőven meg tudnak mindent tenni abban az ügyben, hogy mindenkit megpróbáljanak megmenteni.. Nem csak egy bába van mint 100 éve akinek 2 keze van és nem tud figyelni mindenre....


Az én kérdésemnél is írtam, hogy remélem, senki sem kerül ilyen helyzetbe, amikor világra hozza gyermekét.


Sok boldogságot az itt lévő anyukáknak, a gyermekteleneknek pedig mielőbbi gyermekáldást :)

2010. febr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
23%
ma 13:08! Már nem a 19. században élünk...
2010. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
58%
jajj de hülye voltam XXI. akartam írni, csak elüttem és véletlen felcseréltem az Xet az I-vel :S uh de gáz:D
2010. febr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
4%
Köszi a lepontozást a kedves válaszomért :D Már kb azér több %-ot kapnék, ha azt mondanám, hogy dögöljetek meg mindannyian xD lol
2010. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Engem is lepontoztak a fene "észlények". :(


Jó. Majd ha haldoklik a gyereketek a karotokban akkor gondoljátok újra! Érzéketlen ba...k.

2010. febr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
82%
"az ortvos meg se kérdezi apukát sűrgős életmentő szituációba :(" nem hát, nagyon helyesen, egyébként a protokoll írja elő, hogy az anya élete az első. szép lenne, apukát megkérdeznék...kedves uram, ki haljon meg, a neje, vagy a gyereke? vagy dobjunk fel érmét? ezt a hülyeséget, ki hallott ilyet, hogy megkérdezik????
2010. febr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!