Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhes a barátnőm ő 16 én 18...

Terhes a barátnőm ő 16 én 18 . Mik a jogaink?

Figyelt kérdés
a gyereket megtartjuk ez nem kérdés!!! A barátnöm még suliba jár én már otthagytam és fix munkahelyen dolgozom. Egy évet halasztana a suliból. Még otthon lakik,de miután a baba megszületett van rá mód,hogy a szülei hadakozása ellenére hozzám költözzön ?

2015. febr. 4. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Mivel a jány 16, így a szülei beleszólhatnak bőven! Akár abortuszra is kényszeríthetik.
2015. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Mivel felelősségteljes szülők lesztek, ne itt kérdezősködj. Tessék elmenni a gyámügyre kezdésnek.
2015. febr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
#1: nem, abortuszra nem kényszeríthetik. Kérdező: csak szülői beleegyezéssel költözhet el, és a baba is gyámság alá lesz helyezve. Egyetlen kivétel van, ha még a baba születése előtt összeházasodtok. Ehhez viszont szülői, illetve gyámhatósági engedély kell. Minél hamarabb kezdjétek intézni, elég hosszú az átfutási idő. Jól meggondoltátok? Nem lesz egyszerű, főleg iskolázatlanul, szülők segítsége nélkül.
2015. febr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
73%
Joga van hallgatni.. Joga van ügyvédet fogadni...
2015. febr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem mivel kiskoru.és ha a 3 válaszolo jol írta akkor mindenkép a szülei beleegyezése kell mindenhez illetve gyámhatoságé.
2015. febr. 5. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
és kedves kérdező miböl tartjátok el majd magatokat ? mert ha csak nem keresel 100000-150000ft között bajosan tartjátok el magatokat.
2015. febr. 5. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Abortuszra nem kényszeríthetik. Ha ez vitát képez, a Gyámügy segítségét kell kérni.

2. A házasságkötéshez valóban a Gyámügy engedélye kell, de ilyen esetben nem szokták megadni.

3. Az apa lesz a baba gyámja, mert ő már nagykorú. Ehhez nem kell esküvő, elég az apasági nyilatkozat. Mivel a lány kiskorú, ezt a Gyámügynél kell megtenni.

4. A lány kiskorúsága miatt a Gyámügy eseti gyámot jelöl ki a magzatnak. Ha a szülők bemennek vele, általában közülük kerül ki. Az eseti gyámság a szülésig szól, onnantól az apukáé a jog. Ha a szülők nem vállalják, a Gyámügy jelöli ki, de akkor is csak a szülésig szól.

5. A lány elköltözhet, ehhez is engedélyt ad a Gyámügy, anélkül, hogy nagykorúsíthatná.

6. 16. évet betöltött anyuka saját jogán igényelheti a Gyest, Családi pótlékot, Egyszeri Anyaságit.


3 éve segítettem végig ezen a folyamaton egy 16 éves lányt és nagykorú párját. Ott a szülők segítőkészek voltak. Mivel nem tegnap történt, bizonyos részletekre nem emlékszem pontosan, de az alapokra, amit leírtam igen.


A lényeg, hogy nyugodtan keressétek fel a Gyámügyet, segíteni fognak, és szó sincs olyanról, hogy megpróbálnák elvenni a babát, vagy bármire kényszeríteni titeket.


A Magyar Államkincstárat is érdemes lenne felhívni, ha jól emlékszem, valamelyik támogatásnál kellett plusz aláírás, csak nem emlékszem, melyik volt az. A Gyámügy ebben is felajánlotta a segítségét, ha a szülők elzárkóztak volna.

2015. febr. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!