Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki terhes akar lenni, akkor itt teljesen lelombozzák, hogy biztos nem az, ha meg nem akar az lenni, akkor bepánikoltatják, hogy biztos terhes?

Figyelt kérdés

Ezt már nagyon nagyon sok kérdésnél láttam itt. Ha valaki babát szerene és megkérdzi, hogy pl émelygés, mellfeszülés lehet-e tünet, akkor mindenki ledorongolja, hogy korai, biztos nem az, ne képzelje be, stb.

Ha meg valaki nem akar terhes lenni, akkor beszaratják, hogy hatalmas esélye van, akkoris ha csak egyszer 1 percig gumi nélkül volt benne (igen, ennek szeirntem sincs értelme, csak a példa kedvéért mondom).

Ez miért van? Miért kell mindig elkeseríteni vagy beszaratni az embert?


2015. jan. 27. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet,h csak én látom másképp, de én általában nem látok rossz szándékot ezek mögött. Sztem a többség úgy van vele,h inkább ne élje bele magát az illető abba,h végre terhes, mert akkor annál nehezebb ha mégsem az. Illetve hamis biztonságérzetet sem tanácsos kelteni.
2015. jan. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül rosszindulat, de talán egy kis irigység van benne. Neeem, ha én nem vagyok terhes, akkor biztos te sem. Akár tudatalatt. Vagy nem tudom, de sokszor egyáltalán nem tűnnek jóindulatúnak a válaszok, nekem is volt már, hogy siznte gúnyt űztek belőlem, mert megkérdeztem, hogy x dolog utalhat-e terhességre. Valószínűnek tartam, hogy ha úgy tettem volna fel a kérdést, hogy jáj, 15 éves vagyok, a barátom 2 percre belém tette gumi nélkül, most x tünetem van, lehetek-e terhes, midnenki azt írta volna, hogy valószínűleg igen.
2015. jan. 27. 23:09
 3/5 anonim ***** válasza:
azért mert minden nap özönlenek az ilyen kérdések.
2015. jan. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ezt nem tapasztaltam. Inkább azzal keverheted, ha valaki felteszi a kérdést, hogy terhes-e, mert a nemvárt előtt 2 nappal fent van a hője pl. Megsúgom, mindenkinek fent van, ez nem jelent terhességet, de akár terhes is lehet. Viszont ez ebből nem derül ki még. Én elhiszem, hogy biztatást vár, de jósolni nem tudunk. De a példádban leírt émelygésre én mindig megírom a saját tapasztalatomat, miszerint nekem (!) minden terhességem így kezdődött már a nemvárt előtt. De nem vagyunk egyformák, nyilván nem írhatom, hogy neki is attól van, csak szoríthatok neki. Aztán persze az okosok jól lepontoznak, mert ők tudják, hogy nem lehet. :)

A másik része meg, ami egyszer nem védekezett. Szintén nem értem, hogyan lehetne kizárni. Tesztet kell csinálni és kész. És kérni, hogy szorítsunk neki.

Hogy miért csinálják egyesek mégis a kérdezőkkel, amit írtál? Végtelenül egyszerű a válasz, szerintem te is tudod. :)

2015. jan. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha terhes kar lenni, akkor hajlamos a legapróbb hülyeségeket is beképzelni, aami lehet, hogy nincs is!

Pl. volt egy olyan kérdés, hogy bal szeme tikkel, lehet, hogy összejött????

Nah ettől már az ember fogja a fejét!

A másik meg, ha nem akar terhes lenni, miért kockáztatja?? Gondolom felvilágosították,hogy nem a gólya hozza... és ne dőljön hátra, jaj hát akkor ő biztosan nem terhes, miközben lehet, hogy igen!

2015. jan. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!