Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Legdurvább sztori szüléssel/cs...

Legdurvább sztori szüléssel/csecsemőgondozással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Néha hallani egész meredek történeteket, a szülő(k) téves elvei, vagy a biológia túlzottan felszínes, esetleg félremagyarázott ismerete vezet életveszélyes, vagy tragikus véghez.


Jómagam egy orvostanhallgató barátomtól hallottam az alábbi sztorit:

Külföldi, tehát az ő származási országában történt, nem Magyarországon, de a tanulmányai során előjöttek ilyen történetek.


Az anya annyira "természetességpárti" volt, hogy egyrészt feltétlen otthon akart szülni. A szülés után a köldökzsinórt nem vágták el, mondván a babának jót tesz, ha még mennek át tápanyagok. Igenám, de mire kórházba került a baba, addigra derült ki, hogy a fenti elv igaz 5, esetleg 10 perces időtartamra, de nem két hétre.


A két hetes babán lógott a nekrotizálódott (elhalt) köldökzsinór, a végén a méhlepénnyel! Az orvosok is fogták a fejüket, hogy erre szavakat se találnak.


2015. febr. 6. 09:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A kérdés lényege lemaradt: ismertek-e hasonló kaliberű történetet, ahol a szülői tudatlanság, meggyőződés vezetett kórházi tartózkodáshoz?
2015. febr. 6. 09:02
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Ez egy bevett szokás külföldön, lótusz szülésnek hívják, keress rá. Viszont pár napon belül le kellett volna száradnia a zsinórnak, szóval nem értem.


Személy szerint én a gátmetszés körüli hisztériát nem értem. A magyar nők 90%-ának meggyőződése, hogy KELL, mert különben szétrepedsz. Fenét.


(Lepontozóknak: az, hogy NEM TETSZIK a válaszom, nem jelenti azt, hogy NEM HASZNOS.)

2015. febr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
2-es nekem gátmetszéssel kapcsolatban van egy sztorim. Én nagyon szerettem volna gátvédelemmel szülni, és szerencsére össze is jött, nem repedtem, nem szakadtam, nem kell vágni. Nagyon örültem neki, mert így iszonyat hamar felépültem. Kicsit később szóba elegyedtem valahol egy szülésznővel, de tudjátok, olyan igazi régi vágású szülésznő volt és elmeséltem neki, hogy mennyire jó, hogy sikerült gátvédelemmel szülnöm. Erre ő konkrétan felháborodott...azt mondta, hogy a gátvédelem a legnagyobb hülyeség amit hallott. Már ezer éve végeznek gátmetszést a nőkön, senkinek semmi baja nem lesz attól a kis vágástól, nem érti, hogy mi ez a nagy felhajtás a gátvédelem körül manapság, és a végén még közölte, hogy ezt a hülyeséget ne terjesszem...Én hirtelen köpni, nyelni nem tudtam...
2015. febr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm a negyedik gyermekét várta. A vizsgálatkor 2000-es méhszájértéket állapítottak meg nála. Azt mesélte, hogy azt mondták neki, ez csak annyit jelent, hogy kicsit rövidebb a GYEREK nyaka. Igaz, ennek nem lett semmi veszélyes következménye, csak a biológiai tudatlanságról jutott eszembe a történet.
2015. febr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

a kérdésben felvázol esetet,"lótusz szülésnek" hívják, kezd divatja lenni...



én inkább olyanokon akadok ki, hogy vannak a fényevők, vagy levegőevők..az egyik a gyereket egy 1 évesen is CSAK anyatejjel táplálja, máshol majdnem meghalt az egész csaád gyerekestől. az anyán kívü mindenki túléte, mert rájuk taált a rendőrség. apa annyit mondott,azthitte alszik az anya

2015. febr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
én annyi rémeket, meg kockázatot olvastam a gátmetszés nélküi szüésről, hogy ha nem vágtak volna,én kértem volna.
2015. febr. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a szülésnél ott van veled, egy hozzáértő, jó szakember, aki a kritikus pillanatban el tudja dönteni, hogy szükség van-e gátmetszésre, akkor nem lehet probléma. Annyi a különbség, hogy csak akkor alkalmazza ha muszáj és nem mindenáron...(3-as voltam)
2015. febr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nemhiába, a gátvédelem, az egy speciális téma...
2015. febr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekgyógyászat gyakorlatomat töltöttem, mikor behoztak egy egy éves csecsemőt/gyermeket. Iszonyatosan el volt maradva a fejlődésben, irritabilis volt, és olyan vérszegény, hogy azonnal trafózni kellett. Mint kiderült, csecsemőkorától KECSKETEJJEL etették...


Barátnőm mesélte, hogy egy kisgyereket borzalmas állapotban vittek be a kórházba. Tüdőgyulladása volt, de olyan szintű, hogy röntgenen a fél tüdeje teljesen fedett volt, alig kapott levegőt, kb. a halálán volt a gyerek. Mondták a dokik, hogy bent kel maradnia, nincs mese. Mire a szülők felháborodtak, hogy márpedig karácsonykor nem lesz bent a gyerek. Aztán amikor senki nem látta, fogták a gyereket és branülöstől-mindenestől elvitték a gyereket. A recepteket sem vitték...


Egyik doktornő mesélte, hogy egy anyuka mondta neki, hogy lázas volt a gyerek, úgyhogy KRUMPLIT ÉRINTETT A SARKÁHOZ, mert azt hallotta, hogy az leviszi a lázat....

Meg hogy 40 fokban kint szaladgált a lázas gyerek, és 1-1 db vizes papírzsebkendő volt a csuklójára kötve, mint "hűtőborogatás".


Szülészeten mesélte az egyik doki, hogy minden évben van legalább egy olyan nő, aki úgy jön be szülni, hogy nem tudja, hogy terhes.

2015. febr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Juj, erről a krumplisról jutott eszembe, hogy tegnap kérdezte valaki, hogy mikor lehet a babának salakot adni, mert a nagymamája azt mondta, hogy a salakos túró kitisztítja a baba beleit...
2015. febr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!