Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » István kórház koraszülött baba?

István kórház koraszülött baba?

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne hogy ha az István kórházhoz tartozik valaki mármint az orvosa ott van de a gyerek koraszülött lesz akkor meg tudja ott szülni?
2015. febr. 6. 15:10
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Leírnám a problémánkat!


Öcsém barátnője most fog hamarosan szülni. 36. hetet kezdte meg.

Ma volt az általános vizsgálaton uh-n. Ott azt mondták h a 2,5 hét alatt nem igen nőtt a baba. 2000 gr 36 hetesen. Erre azt mondták 32-33 hetes súlynak felel meg.

A méhlepénye el van meszesedve III. fokozatban van.


a magzatvíz mennyisége kicsit kevesebb az átlagnál.


Az orvosa az István kórházban átküldte a II. számú klinikákra ott is megnézték uh-val és ott tartották nem engedik már haza.


A dokijuk annyit mondott telefonba, hogy sajnálja és hogy ott jobb lesz a babának és a mamának is. :(


De nem értjük azt sem miért nem szülhetné meg a fogadott orvosánál és miért kellett bent maradnia.


Köszönöm a válaszokat előre is!

2015. febr. 6. 15:14
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott van újszülött intenzív osztály, azonnal el tudják látni a babát, ha intenzív ápolásra szorul. A 2000 gramm nagyon kicsi súly, ezért feltételezik, hogy a babának jobb, ha ott születik, nem kell rohammentővel átcipelni, ha valami baja van, de reméljük, hogy nincs semmi, csak nagyon picike a rossz méhlepény miatt.
2015. febr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
A klinika sokkal felszereltebb, hidd el nagyobb biztonságban lesz így a baba, és az fontosabb annál mint hogy hol/kinél szül.
2015. febr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Igen erre gondoltam én is!


Viszont mire várnak akkor? ha el van meszesedve a méhlepény és az elmúlt 2 hétben nem növekedett a kislány akkor mit várnak hogy fog még?


meg most valami 4 szurit kap az anyuka ami a babának kell tűdőtágító vagy mi..

2015. febr. 6. 15:24
 5/29 A kérdező kommentje:

Ebben igazatok van! :)


Viszont miért tartották bent? Miért nem volt jó h otthon van és minden nap bejár vizsgálatokra?


A doki megvizsgálta és el is ment és már péntek du. lévén senki nincs akivel tudna beszélni...

2015. febr. 6. 15:27
 6/29 anonim ***** válasza:
szerintem arra várnak hogy a tüdeje elég fejlett legyen ahoz hogy tudjon egyedül lélegezni ha megszületik majd. Ez a legfontosabb most.
2015. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Tüdőérlelő injekciókat kap. A 36 hetes magzatnak még nem fejlődött ki a tüdeje rendesen. És azért tartották benn, mert konkrétan életveszélyben vannak mindketten. Próbálják elkapni azt a időpontot a szüléssel, amikor a lehető legtöbbet fejlődhetett a baba, de még nincs katasztrófa. Hidd el, figyelik őket, és ha úgy ítélek meg a helyzetet, akár éjjel is kikapják a kicsit.
2015. febr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Utolsótól kérdezném: Életveszélybe mindketten? :( Miért????

2015. febr. 6. 15:33
 9/29 anonim ***** válasza:
Igen, tüdőérlelőt szoktak adni. Tudják nézni naponta többször hogy van a baba, de kivárják hogy hasson ez a szer. Így jobbak az esélyei ha mégis indítani kell. De miért ekkora probléma hogy benntartották? Én amúgy full otthonszüléspárti vagyok, de egy ilyen szituban még nekem sem lenne kérdéses hogy bemenjek/maradjak-e a kórházba. Persze.
2015. febr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. A magzat konkrétan nem jut elegendő tápanyaghoz az elmeszesedett placentából ezért nem nő, viszont nemhogy tápanyaghoz, de oxigénhez sem. Oxigén nélkül pedig..... had ne írjam le. Ha pedig ez megtörténik, és nem veszik észre, az anya is életveszélybe kerül. Nem vagyok orvos, de ilyen pici magzatok adatait látom a munkám során. Hidd el, nagyon nagy a baj, és a lehető legjobb helyen vannak most a kórházban, állandó figyelem mellett.

És az ennyire pici gyerekek 80-90%-át császármetszéssel veszik ki, ha kell, tehát erre is készüljetek fel, nem biztos, hogy természetes szülés lesz, akihez kellene a választott orvos. De mondom, nem vagyok orvos, sem nővér, rájuk hallgassatok ott a kórházban, és maradjon mindenképpen benn.

2015. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!