Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg le van maradva, hogy...

Tényleg le van maradva, hogy még nem beszél?

Figyelt kérdés
Szombaton volt 15 hónapos a kisfiam,egyelőre mèg szavakat sem mond. Èn nem gondolom,hogy ez baj,de egyre többen mondjàk hogy ilyen idősen szavakat màr kellene. Azt hozzà kell tennem,hogy külföldön èlünk,szerintem ez is nehezìt a helyzeten. Pàr hónap ès megy bölcsibe ott angolul beszèlnek majd hozzà,a tvben a mesèk angolul mennek,mi termèszetesen magyarul beszèlünk hozzà.
2015. febr. 9. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
15 és fél hónapos a kislányom, ő sem mond még semmit. Szerintem nincs lemaradva majd ha megérik rá fog beszélni..
2015. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kisfiam sem mondott szavakat meg 15 honaposan. Mi is kulfoldon elunk. En magyarul beszeltem a kisfiamhoz es a bolcsibe meg angolul beszeltek hozza. 3 eves korara tokeletesen beszelte mind a ket nyelvet. Egyaltalan nem keverte a kettot. Ha vlaki magyarul szolt hozza akkor magyarul beszelt es ha valaki angolul szollt hozza akkor angolul. Ma mar 5 eves iskolas es eszre sem veszi senki, hogy o ketnyelvu csaladbol szarmazik. Neki nincs akcentussa mint nekunk.

Amugy a bolcsibe majd meglatod rohamosan fog fejlodni a beszede.

2015. febr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2015. febr. 9. 11:20
 4/13 anonim ***** válasza:
egyáltalán nincs lemaradva, bölcsödei gondozóként mondom, hogy vannak gyerekek akik még 2 éves korukban sem beszélnek (1 szót sem)aztán egyszer csak beindulnak és pár hét alatt be nem áll a szájuk :) nálatok még a 2 nyelv is megnehezíti a tanulást, szóval nem kell félned, az égvilágon semmi gond nincs azzal, hogy még szavakat sem mond :)
2015. febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs lemaradva! Tőlünk a másfél éves kontrollon kérdezte meg a nővér, hogy mond-e már szavakat, mondtam igen, párat és csak bólintott. 17-23 hónapos koráig csak alap szavai voltak: nem, baba, tata, mama, anya, apa. Utána pedig jött egy jó nagy ugrás, 3 hónap alatt felfejlődött annyit, hogy már jóformán érthetően és mindent beszélt.
2015. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

18 hónapos lányom van, kb 20 szóból áll a szókincse és ennyi, ezzel ki is fújt a tudománya. 15 hónaposan kb 5 szót tudott. Nem aggódtam emiatt, szerintem te sem tedd. Beindul majd a beszélőkéje.


A húgom 2 éves koráig egy mukkot nem szólt, aztán egyik napról a másikra elkezdett szinte folyékonyan beszélni. Van ilyen is. :)

2015. febr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
3 éves korában jogában áll hallgatni. Az enyém az első szavakat 2 éves 4 hónapos korában mondta, azóta be nem álla szája (3 éves)
2015. febr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*koráIG
2015. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs lemaradva.

De! Oké, hogy a kicsik még rugalmasak, de hogy megy bölcsibe, ha ti csak magyarul beszéltek hozzá? Ott hogy fogja megérteni az angol beszédet?

2015. febr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Minden ismerős így csinàlta körülöttünk ès nem volt gond. Nem tudom hogy csinàljàk a gyerkőcök de megèrtik mit akarnak tőlük.
2015. febr. 9. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!