Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gondoltatok már arra, hogy mi...

Gondoltatok már arra, hogy mi lesz a gyerekeitekkel, ha meghaltok?

Figyelt kérdés
Én nagyon sokszor gondolok rá...A férjem nem olyan ember akire rá merném bízni őket. Nála a gyereknevelés kimerül abban, hogy őt hagyják békén a gyerekek és ne dühítsék fel. A nagyszülők most sem vesznek részt aktívan az életünkben. Elveik szerint, ha "megcsináltátok, neveljétek fel". És annyi fiatal hal meg mostanában rákban, vagy másban hirtelen. Mi lesz a gyerekeimmel, ha én is sorra kerülök?
2015. febr. 10. 09:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eszembe szokott jutni ez az opció, de igyekszem nem foglalkozni vele, mert csak megkeserítené a mindennapjaimat.
2015. febr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Félve kérdezem meg, de miért vállaltál több gyereket egy olyan emberrel, aki egyértelműen nem alkalmas a szülői szerepre?
2015. febr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Megfordult már a fejemben és szerintem mindenkiében, de napi szinten nem gondolkodom rajta. Ha így történne, már úgysem tudnék tenni semmit, vannak sajnos akik szülők nélkül nőnek fel, mégis végül normális ember lesz belőlük (ismerek ilyet).

De egyébként én azt gondolom, hogy nem fogok meghalni míg fel nem nőnek. Nem tudom mitől vagyok ilyen optimista, bár sosem voltam beteges, komolyabb betegségem sem volt még, és remélem nem is lesz egy darabig. Én még egy 35-40 évet megszavazok magamnak :). Pedig már most sem vagyok fiatal (bár annak érzem magam), 38 és 41 évesen szültem, 3 hónapos múlt a kislányom.

És szerintem számít a "gondolkodásmód" is valamennyit, én picit hiszek abban, hogy "bevonzunk" dolgokat, jót is, rosszat is.

2015. febr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Helyes a kérdésed, kedves második. De ha nem vagy esetleg túl fiatal, akkor már minden bizonnyal rájöttél te is, hogy az emberek változnak - és ritkán a jó irányba... Hát ez történt nálunk is...

Azonban ez most, a kérdés szempontjából érdektelen.

2015. febr. 10. 10:18
 5/17 anonim ***** válasza:

Gondoltunk. Ezért fizetünk életbiztosítást is.

Ha csak velem történne valami, akkor a férjem nevelné fel a fiunkat. Ha mindkettőnkkel, akkor anyósomék.

2015. febr. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, ez így normális. Ha van kire számítani...de nálunk nincs. Talán az vigasztalna, ha tudnék olyan esetről ahol a gyerek helyzete végül megoldódott...

Sajnos a környezetemben csak ellenpéldát látok...

Meghalt egy anya, a kislányát az apa és az anyai nagyanyja nevelte egy ideig. Míg a férfi újra nem nősült és az új menyecske nem akarta a gyerek terhét is. A gyereket így csak a nagymama nevelte...míg a nagymama meg nem halt...ő is korán, mindössze 54 évesen.

A kislány ma az édesanyja testvérénél van...

De milyen élete van annak a gyereknek? És akár én is lehettem volna a helyében...

2015. febr. 10. 10:29
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem erre mindenki gondolt mar. Sajnos tenni nem tudsz sokat, foleg olyan csaladdal, mint leirtal ;) Gondolj magadra is, ne gurizz kimerulesig. Es pozitv gondolkodas!!!! Fel fogod a gyermeked, miert is ne tenned!


A peldadban felmerulo apuka meg szegyellje magat! A ferjemnek a lanyunk a mindene. Johetne ide barmilyen menycske, huzhatna is el balfele, ha a lanyunkat nem akarna! Szemet alak!

2015. febr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én inkább attól félek mi van ha álmomban ér a halál és a kisfiam (5,5hónapos) egyedül marad akár napokra ( párom külföldön dolgozik anyósék nem járnak át minden nap van olyan hét hogy nem tudnak jönni és nem is hívnak telefonon) panelban lakom úgyan de tartanék attól hogy senki nem foglalkozna azzal szerintem ,hogy sír a gyerek. Attól nem tartok hogy apuka nem tudná felnevelni hisz ha itthon van mindent megcsinál még a háztartást is. Igyekszem nem ezen gondolkodni hiszem hogy a jó Isten megadja nekem hogy feltudjak nevelni 2 gyermeket. A
2015. febr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Láttam már gyerekre alkalmatlan embert megözvegyülve szépen nevelni a két fiát. Sajnos ovodától kezdve. Bár sziszegtem pár dologra ösztönösen, de gyerekek lazán is felnőnek.
2015. febr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kedves "utolsó"! Jó ilyet hallani...
2015. febr. 10. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!