Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Próbáltátok a Lansinoh 2...

Próbáltátok a Lansinoh 2 fázisú elektromos mellszívót?

Figyelt kérdés
Ápr. végén születik első gyermekem,ha minden igaz, és elektromos mellszívóban gondolkodom. A fórumokon az Avent elektromosat általában dicsérik, az és a Lansinoh elektromos között filózom, melyik lehet a jobb. Lehet jobb a Lansinoh, amiért 2 fázisa van, fejő és stimuláló?

2015. febr. 12. 23:27
 1/5 Beenyy123 válasza:
0%
a szívóban azért nem gondolkodnék mert ha sokáig szeretnéd a gyereket szoptatni akkor azzal nem fog menni mert a mellben lévő ingerek (amit gyerek csinál "nem a gép") a nem lesznek meg ezért be fog zárulni és aztán "mell szívóval" se fog kijönni ezért marad majd a táp! úgyhogy nem ajánlom. A barátnőmnek Lansinoh jobban jön be.
2015. febr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Nekem van Philips Avent elektromos és Lansinoh mellszívóm is. Mindegyik 2 fázisú, ez nem különbség köztük és mindegyiken állítható a szivóerősség ( kb. Ugyanolyan a szívóerősségük. Hangerőre is kb. ugyanolyan hangosak.

Az Avent sokkal kíméletesebb a mellhez, mivel van a tölcséren a gumibetét. Illetve az Aventnek olyan a kialakítása, hogy lehet fekve is vagy különböző ülő pozíciókban használni, a tej belefolyik a tárolóba. A Lansinoh-t én csak ülve és enyhén előredőlve tudom hadználni, különben nem folyik a tartályba a tej.

Nekem "D " kosaras a mellem, a Lansinohból a nagyobb tölcsér épphogy csak nem szűk. Az Aventes tölcsér teljesen passzolt méretben. ( a testvéremnek is, akinek kisebb, "B" kosaras a melle.)

Az Aventhez több kiegészítőt tudsz venni és van Philips szerviz, ha valami baja esne.

A Lansinohnak 2 előnye tűnt eddig fel: van a digitális kijelzőjén időszámláló, ami szerintem hasznos. Illetve a tejtároló flakonon sötét színnel van feltüntetve a mérték, így könnyen és jól leolvasható. Az Aventesen átlátszó poharan átlátszó mértékűek vannak- nagyon idegesítő, nem lehet normálisan leolvasni.

Igyekeztem minden előnyt - hátrányt összeszedni , amiket én tapasztaltam, remélem segít. Én az Aventet ajánlanám inkább összeségében, abból is a dupla szivofejeset, rengeteg időt meg lehet vele spórolni ! De egyébként én a Lansinoh gépemmel is teljesen meg vagyok elégedve!

2015. márc. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szabadaszó válasza:
50%

Kedves kérdező, neked már valószínűleg nem aktuális, de hátha másnak még hasznos lesz:

A babám 5 hónapos és három hetes korától használom a Lansinoh elektromos mellszívót. Napi 1,3 l tejet fejek, ez napi öt alkalom, és mellenként 10-15 perc.Használtam kézi Aventet, Medela mini electric típust és egy babyOno húzogatós kézit, aminél két cső csúszik egymásba.

A kézi Avent nekem szuttyog, a szilikon alkatrészek pontatlanul csatlakoznak a kemény műanyag alkatrészekhez, nem teljes a vákuum egy kis tej visszajön a tölcsérbe. Előnye: jól ki tudom üríteni vele a mellet, hátránya, hogy irgalmatlan sokáig tart, alkalmanként 60-80 perc.


mini electric nem volt rossz, de használtan vettem és két hét alatt bedöglött a motor, s ezeknél ez egy általános probléma.Szívó teljesítménye jóval gyengébb, mint a Lansinohé.


Kézi húzogatós: Két kb 20 cm hosszú cső mozog egymásban, így pumpálok vele, de sokadik próbálkozásra is csak 20-30 milit sikerült produkálnom vele, s szuttyog is.


Lansinoh: nem rossz, de tényleg fontos az egyenes vagy enyhén döntött hát.Nekem a nagyobb tölcsér jó, pedig B-s a mellem és kicsi a mellbimbóm is, de utóbbi ugye a szívástól megnő. jobb vákuumot képez, mint az avent párnás tölcsére. Avent szilikon párnácska nekem használat közben a testhőtöl kicsit tágul és már nem zár kellően.Hiába egy kezes a mellszívó, másik kézzel a cicire kell szorítanom az avent tölcsért, hogy zárjon. Ilyen gond a Lansinohhal nincs.

Avent tejgyűjtő kagylóval épp ez volt a baj: míg a bal mellből fejtem, a jobb mellen pont annyit melegedett a tejgyűjtő szilikon párnája, hogy 1-2 mm rés keletkezett, eláztatva a melltartómat.B áruházban visszavették, miután bemutattam, hogy a szobahőn jól passzoló szilikon gyűrű 37 fokosra melegítve már nagy a csésze részre.


lansinoh hátránya: fejés után még kb 50-50 ml marad a cicikben.


Puszta kézzel is fejek néha, de nekem ez lassú és macerás, mert minden elképzelhető irányba jön belőle a tej, s ez is eltart egy óráig.


Azzal nem értek egyet, hogy mellszívó használata mellett nem biztosítható a folyamatos tejmennyiség. Nekem igen is beindítja a tejleadó reflexet. A babám alig szopizott, mert túl erősen jött a tej, s nem tudta olyan ütemben nyelni, hónapokig napi szinten próbáltam szoptatni is, de a cumit jobban szereti, azt ő szabályozza. A cici pedig ha egyszer elindul, a azzal nem tud mit csinálni, inkább leszokott róla, érthető, hogy nem igényli a tejben fuldoklást. Nem cumi zavaros, egyszerűen csak szabályozhatóbb a cumi, mint a cici. Ilyen is van.

A tejem pedig egyre több,havi 15 litert adok le belőle.

2016. máj. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Avaon válasza:
Egyet értek az előttem szólóval, bár az Én fiam izomtónus zavar miatt nem szopizott, amit oxigénhiány okozott valószínűleg. Babámat túl hordtam, a magzatvizem meconiumos volt már, amiből nyelt is. Első hónap nagyon nyögve nyelős volt, tápszert is kapott. Próbáltam Baby Ono elektromost de az komolyan mint a kínzás olyan volt, volt egy mam kézim, amit az erőltetéstől eltörtem. A tejem nem hogy nem szaporodott szinte nem is indult be. Majd vettem egy régebbi típusú Avent elektromos mellszívót. Mondhatom siker volt, viszont eleinte napi 5 óra is elment mire a napi adagokat lefejtem. Persze gyorsan szaporodott a tejcsim, igaz mindig jól kifejtem. Több mint 28 l anyatej volt a fagyóban, napi 1300ml tejcsi is volt fejve. Viszont mivel használtan vettem a motor élettartama csak 6 hónapos volt. Igazából nem sajnálom, hogy nem fejtem tovább mert kezdtem nagyon lefogyni. Több mint 7 hós koráig így is volt tejcsink a fiamnak. A mellemet meg szépen fokozatosan apasztottam el, mellpárna és Avent kézi mellszívóval. Fekve sosem használtam! Hangos volt nekem, olyan pumpálós hangja volt és nehéz is volt tartani. Most Lansinoh dupla fejes mellszívót vettem mely jóval csendesebb, digitális, vettem hozzá nyugtató termo mellpárnát, melltartót, cumisüvegeket, melltartó betétet, krémet, bimbó kiemelőt, bimbó védőt. Bizton állíthatóm, hogy lehet annyi kiegészítőt kapni ehhez a márkához is mint az Aventhoz! Tejleadásban még nem tudom milyen az Aventhoz képest mert még nem született meg a lányom, de remélem csak szoptatás mellett kell használnom és nem helyette!
2016. okt. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Juti81 válasza:

Kedves Avaon! Milyen a Lansinoh, gondolom már próbáltad! Nekem ez a legszimpatikusabb de még a Tomee Tippeet ajánlják. D kosaras mellem van, kicsi a Lansinoh tölcsére?

Köszönöm

2017. jan. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!