Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezhet olyan, hogy valaki...

Létezhet olyan, hogy valaki nem szereti a gyermekét, mégis odaadón és tisztességesen felneveli?

Figyelt kérdés
2015. febr. 13. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

nemhinném


mert a szeretet sem véltlen alakul ki anya-baba között mert ez segíti az egymásra hangolódást, hogy az anya értse a kicsit és fordítva, valamint kialakuljon a bizalom a babában,ennek megfelelően később gördülékenyebb legyen a társadalomba való beilleszkedése, ezáltal érzi, hogy számíthat valakire, a világot anyán keresztül ismeri meg, "...ami pont olyan csodálatos, mint anya".


anya szeretete/nem szeretete egy életen át végigkíséri,megalapozza a gyermek szociális életét.

2015. febr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
*nem minden az étel, ruha. sőt azt intézetben is megtudják adni.
2015. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Odaadóan biztos nem... de talán kötelességtudatból felnevelheti.

Nekem a nagymamám ilyen. Végülis anyukámat felnevelte, megadta neki, ami kellett ahhoz, hogy önállósodjon, iskolázta. De soha nem szerette. Ma sem szereti, és az unokáit (köztük pl. engem) sem szereti. Soha semmilyen mozdulata, gesztusa nem volt, ami a szeretetről árulkodott volna. :(

De felnevelte anyukámat, bár anyu szerint csak felnőtt magától, mert telt az idő.

Nem volt boldog gyerekkora.

2015. febr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha odaadóan nem is, de tisztességesen igen. Sőt, sok esetben a szeretethiányból fakadó lelkiismeret-furdalást kompenzálja nagyobb odafigyeléssel ill. anyagi javakkal.

Nem én találtam ki, gyermekpszichológia előadáson hangzott el.

2015. febr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyereknek vannak testi és lelki igényei is. Hiába eteti, mosdatja, öltözteti valaki a gyerekét, ha mindezt egy mosoly nélkül teszi, mint egy darab ronggyal. Egy gyermeknek szüksége van lelki "táplálékra" is. Az a szeretet. Ha valaki nem szereti a gyerekét, mert nem várt gyerek, stb. az csak ugyanezt az érzelmi sivárságot adja tovább. Ebből pedig kitörni nagyon nehéz lesz.

Ha kimutatom a szeretetem a gyermekemnek, ugyanazt, sőt hatványozva kapom vissza tőle ezt. Tehát nem rossz "befektetés" ez. Sajnos ennek ellenére vannak, akik nem tudnak szeretni. A szeretetet is tanulni kell, aki gyermekként nem kapja meg, csak döcögősen lesz képes felnőttkorában is átérezni, kimutatni.

2015. febr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az odaadón azt is értettem, hogy jól megvannak, nevetnek együtt sokat, mindent megbeszélnek, ennek ellenére nem érez anyai szeretetet a gyerek iránt.
2015. febr. 15. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!