Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak, terhes nok! Most...

Anyukak, terhes nok! Most komolyan, erre mit reagalhattam volna?

Figyelt kérdés
Nem provokacionak szanom a kerdest, de dobbenet fogott el. Ma nagybevasarlast inteztunk a parommal az egyik hipermarketben. Tobb sorra odebb lehett hallani, hogy egy no uvoltozik. Ahogy kozelebb erkezett, lattuk, hogy egy terhes no az. Tajtekzott, tolakodtt. A ferjevel es egy totyogos gyerekkel volt. A gyerek kert egy turorudit, kivette a hutobol, benyomta a gyerek kezebe "nesze b...meg". Apukanak orditott "nem tudsz olvasni b....meg, hogy azt irtam fel ket k...va karton tej kell?" "Hogy egy k...va normalis meretu sajtot nem tudnak levagni ebben sz...rfeszekben?" Igy, hoyg kozben egy ott dolgozo pakolta ki az elore feldarabolt sajtokat. Mindenki oket nezte. A ferjen meg latszott, hogy barhol szivesebben lenne mint ott, ahol van. Mit ad isten, a melletunk levo kasszaba alltak be. Itt is. "Jo hosszu ez a k...va sor" par perc utan "nem igaz, hogy nekem most itt kell allnom terhesen, nem latjak, hogy mindjart ideszulok?" Ferj nyugtatgatja, erre elkuldi ot is a p...csaba(szo szerint),erre a ferj kozolte, hogy o tobbet ide nem jon vele, mire a felesege "nem is banom, ne gyere, sot, ha hazaerunk a valasi papirokat is beadhatod". Ekkor egy par percig csond lett, aztan megcsorrent a telefonom, az "I will always love you"-ra csorgok. Erre ramnez, iszonyat alpari modon kirohog, majd a ferjere nez es ujjal ram mutat, hogy nezd mar, azt hiszi, hogy ez igaz. Es mutat ram ujjal es nevet. Hogy lehet ilyen egy anyuka? Milyen peldat mutat majd? A gyerekeit sajnalom a legjobban. :(( szegeny kisfiu, majd epp hogy megszolal karomkodni fog lehet. Es nem voltak kisebbsegiek. Senki egy rossz szot nem szolt hozzajuk.

2015. febr. 21. 16:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Én ilyenkor attól ijedek csak meg, hogy egy ilyennek a gyerekével fog az én gyerekem egy oviba, suliba járni :(
2015. febr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom mit mondjak, én enm ítélek el valakit, mert csúnyán beszél... Persze, abban egyetértek, hogy gyerek előtt nem kellene, de nah, hormonok, meg kitudja milyen problémái vannak. Persze, az id lehet, hogy simán csak idióta, de ennyiből ezt nem tudom levonni.
2015. febr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Ugyan, nem biztos, hogy erőszakos, durva gyerek lesz. Ha érzékeny típus, inkább visszahúzódóvá, síróssá válik, mert az anyja terrorizálja őt. És lehet, hogy az oviban is ezt kapja majd, mivel sebezhető lesz, és ott is csak belerúgnak majd a társai, mert hallgatag lesz.


Amúgy a konkrét helyzetet illetően kb. semmit sem lehet ilyenkor tenni. Nincs értelme visszaszólni, a végén még hozzád vágott volna valamit, ami épp a keze ügyébe esik.

2015. febr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

ha ilyen megjegyzést tett volna rám csak annyit voltam volna

az élet igaszságtalan ott van gyerek ahol nem kellene és ahol kellene ott nincs..

leszaradt volna a mosolya

ha pedig tovabb folytatja rendort hívok es feljelentem

2015. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg rettentő alpári, és nem is csodálom, hogy ledöbbentél rajta, én is mindig fennakadok rajta, hogy miféle tahó emberek léteznek. De beleestél abba a hibába, hogy az "anyukaságához" viszonyítod a tahóságát ("Hogy lehet ilyen egy anyuka?"). Aki bunkó, az sajnos bunkó volt már akkor is, amikor még csak szimplán "Szabó Annamária" volt, bunkó volt "Takácsné Szabó Annamáriaként" is, és ugyanilyen bunkó lesz "Takács anyuka" szerepében is. És bizony, bunkóék ilyen példát mutatnak a gyerekeiknek, gondolom ennek a hölgynek is ilyen példát mutattak otthon. És itt nem arról van szó, hogy valaki beszél-e csúnyán, hanem arról, hogy ez számára teljesen természetes, olyannyira, hogy a gyereke előtt is így viselkedik, illetve hogy egy nyilvános helyen is ilyen. Mert oké, én is mondok időnként csúnyát, sőt, én is szoktam vásárlás közben kiakadni ezen-azon, viszont az ilyen jellegű kiakadásaimat maximum a férjem hallja, mert van bennem annyi tartás, hogy nem kezdek el ordítozni egy bevásárlóközpontban, maximum a férjemnek súgom oda, hogy "nézd meg, hát itt minden egy rakás fos". Vagy ja, mondok csúnyát, ha belerúgok otthon az asztal lábába, HA nincs otthon senki. Mások előtt képes vagyok visszafogni magam, pontosan azért, mert számomra nem természetes, hogy emberek között így viselkedjek, mert nem ezt láttam a szüleimtől sem, nem erre neveltek.

Sajnos elég sok esély van rá, hogy a kérdésben szereplő nő gyerekei pont ilyen tuskók lesznek, hacsak... mert persze mindig vannak kivételek, akik nem követik a szüleik rossz példáját, csak sajnos ők vannak kevesebben.

2015. febr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Tomboltak anyuka hormonjai:) Gondolom, a férje sem sokat foglalkozhat vele, jogosan, a legalja az ilyen viselkedés! Szánalmas, elháborító:S
2015. febr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Most minden rosszindulat nelkul, kerdezem: mentseg a felborult hormonhaztartas az ilyen viselkedesre? A gyerek majd jogosnak erzi, hogy karomkodhasson, hiszen ott van elotte a pelda. Arrol nem is beszelve, hogy az apukanak meg rakvoros volt az arca a szegyentol, higy fog ennek a lecsillapodasa utan a felesegere nezni? Azert terhesseg es hormonok ide vagy oda, vajon lesz kedve a ferjnek a felesegehez, ha latta ilyen aplarian, karomkodva frocsogni? Nem vagyok anya, se terhes, nem latok bele, nem tudhatom milyen erzes testilg vagy lelkileg ez az egesz folyamat, ez teny, de csak meg lehet ezt oldani valahogy kulturaltan, nem? A noverem itthon lakott a terhessege alat, mert nm kszltek el az lakasuk felujitasaval az igert idore a szekemberek, es tenyleg csak parszor volt csak ingerultebb amikor nagyon ki volt merulve, vagy fajt valamilye. Go dolom igaz lehet amit az egyik valaszolo irt, hogy ezt hozta othonrol es nincs elotte mas pelda. Az apuka meg csak kedvesen szolt hozza a penztartnal, de majdnem le lett harapva a feje.:/
2015. febr. 21. 18:11
 8/17 A kérdező kommentje:
Bocsanat az elirasokert, epp a cicam tekereg a nyakamban, nehez volt irni. :)
2015. febr. 21. 18:13
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, elírtam, szóval felháborító.


Nem, nem mentség a terhesség... Én is szültem 3-at, de soha nem viselkedtem még hasonlóan sem!

2015. febr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok rá mit mondani. Elsőre könnyű lenne elítélni, de mivel voltam én is depressziós állapotban, sőt ismerem, milyen is az, amikor a hormonok kikészítik az embert. Ennek ellenére soha nem viselkedtem így. Egy felnőtt nőnek illik visszafogni magát, főleg, ha ennyien látják, és akkor is, ha labilis idegállapotban van. A férje meg tündéri lehet, hogy ezt így tűrte.
2015. febr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!