Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal kismamák, hova vállaljá...

Fiatal kismamák, hova vállaljátok/vállaltátok a gyereket?

Figyelt kérdés

Leszögezem, nem provokatívnak szánom a kérdést, tényleg érdekelne, hogy a 20-25 év közötti kismamák milyen háttér mellett döntöttek a gyermekvállalás mellett. Tehát ebből következik, elsősorban olyanok válaszát várom, akik tervezetten estek teherbe, nem becsúszott. :) (Ha az alsó korhatár alatt is akadnak tudatosan szülő kismamák, természetesen az ő válaszukat is várom.)

Volt saját lakás/ház? Albérlet vagy szülőknél? Esetleg terveztek-e tartósan bérelt lakásban élni akár több gyerekkel, van-e kilátásban saját ingatlan?


2015. febr. 21. 20:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
23 évesen estem teherbe, albérletbe vállaltuk a fiunkat, férjem 25 volt, 4 éve dolgozott, én 2. Megtakarításunk kb 3 millió Ft volt. Most múlt másfél éves a fiunk, jövőre veszünk családi házat/építkezünk, még nem döntöttünk, most 8 millió Ft a megtakarításunk. Jövőre kb 11 milliónk lesz, egy kis hitellel ebből vidéken már lehet szép házat szerezni. A történethez tartozik, hogy a fiunk 8 hónapos korában én visszamentem dolgozni, férjem van gyeden, egyrészt az anyagiak miatt, másrészt mert így szerettük volna, férjem nagy álma volt, hogy ő lehessen itthon a gyerekekkel, és én se akartam túl sokat kiesni a munkából. 4-5 év múlva tervezzük a következőt, aztán rá 5-6 évre a harmadikat. Mivel nagy korkulonbseget akartunk, ezért is "kellett" időben neki állnunk.
2015. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 sandrachnologic ***** válasza:
73%
Epp elmúltak 19, amikor terhes lettem a kisfiammal az akkor 3 eves kapcsolatunkban. A páromek haromgeneracios csaladi hazban elnek, mienk a tetőtér, ami 120nm. Sajat autónk volt mar akkor is, mindenunk hitelmentes. Most 6,5 eve vagyunk egyutt, a kisfiunk 3,5 eves es májusban születik a kislányunk. 😊 a párom dolgozik, en foiskolan tanulok levelezőn angol szakon es angolból korrepetalok gyerekeket es felnőtteket is. Ja, 11 ev köztünk a korkülönbség egyebkent, nem érezzük soknak. Anyósom lakik alattunk, jo vele a kapcsolatunk, az én szüleik videken. Albérletbe nem hiszem, hogy vallaltunk volna babat, de minden korulmenyunk adott volt, megis mire vártunk volna? 😊
2015. febr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az igen, ügyesek vagytok. :) A megtakarítás növekedéséből kiindulva úgy gondolom, mindketten, de legalábbis az egyikőtök átlagon felül keres. Sok sikert a továbbiakhoz, értem ez alatt a saját házat és a további gyerkőcöket. :)
2015. febr. 21. 21:18
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
En 25 evesen estem teherbe, bar nem volt tervezett baba, de majdnem mindenunk megvolt. En akkor mar tobb mint 2 eve vegeztem a jogi egyetemmel, nagyon jol kerestem, ferjem szinten jogasz, fix jovedelemmel. Volt lakasunk, 2 autonk, es nekem a diakhitel. Igy gondoltuk annyira rosszul nem allunk egy babahoz:)
2015. febr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
1es! Őszintén kérdezem minden rossz indulat nélkül. Hogy a francba csináljátok, hogy másfél év alatt 5 milliót félre tesztek??? Nem szeretnék indiszkrét lenni természetesen, de hihetetlen számomra
2015. febr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Az öt millióból másfél millió egy örökölt ház eladásából jött, ezt elfelejtettem irni, a többit pedig félreraktuk. Havi bevételünk 350-400 ezer Ft között van, 150 ezer elég a megélhetésre, mert pl.az albérletért jelképes összeget fizetünk, és okosan osztjuk be a pénzt, autónk nincs, drága műszaki cuccaink se, a telefonjaink pl 30 ezres egyszerű darabok, tv-nk egy régi darab, ami a lakáshoz járt, minden állami kedvezményt kihasználunk, lakastakarek, egészségpénztár stb. Pelenkát, tápszert pl a gyereknek fél áron vagy sokszor még kevesebbért veszünk kuponokkal, egészségpénztárral, hitelkartya visszatérítéssel. Minden közeli hozzátartozót bejelentettem az egészségpénztáramra, kérnek számlát a gyógyszerről, ezzel is éves szinten majdnem 100 ezer Ft-ot "keresek". Most meg már a megtakarításunk is termel szépen a hozamot. Pénzügyi területen dolgozok, így jól tudom menedzselni a saját befektetéseinket.

2015. febr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24 évesen estem teherbe, pár héttel a 25. szülinapom előtt született a fiam. Előtte albérletben laktunk, a babavárás alatt költöztünk saját (hiteles) lakásba. Dolgoztam, így tgyást és gyedet kaptam. Autónk még nem volt azt akkor vettünk, amikor már a második gyerekünk is megvolt, azon nincs hitel.
2015. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

23 évesen született az első lányunk, 26 évesen a második.

Örököltem 19 évesen egy 85 m2 lakást a nagymamám után. Kezdetben kiadtam (1,5 évig), majd meguntam ezt a dolgot és eladtam.

Vettem egy kisebb (65m2) lakást, felújítottam. Beköltöztem és hozzám költözött a párom. Fél évvel később elkezdtünk a családalapításról beszélgetni (férjem hozta fel).

10 hónapos volt az első gyermekünk, amikor összeházasodtunk.

A lakás az én nevemen van, minden más dolog (autó, stb) a férjem nevén. Anyagilag egyébként a férjem rengeteget fektetett bele a lakásba, mert az első terhesség alatt átalakítottuk kicsit a lakást, meg újíttattuk.


Ha nem örököltem volna, akkor valószínűleg albérletben kezdtük volna az életünket, de az sem maradt volna tartós, mert mind a ketten saját lakást részesítjük előnybe, még ha kell egy kis hitelt is felvenni hozzá.


Mindenképpen fiatalon szerettem volna szülni. Tehát 30 alatt. FElette egyáltalán nem.

2015. febr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni, hogy 16 éves korom óta dolgoztam iskola mellett. 18-20 éves korom között főállásban, mellette okj-t végeztem.

20 éves koromtól pedig a szakmámban dolgozom (szülésig ugye 3 évet). Így kaptam mind a két gyerekemnél normális "juttatást".

Második gyerek születése után fél évvel diplomáztam le.

2015. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! :) Ha még vannak hasonló történetek, írjátok bátran.

Minden elismerésem egyébként a válaszadóké! Jó látni, hogy vannak még előrelátó fiatalok. Mert persze örököléshez nem kell ügyesség, de a pénz gondos beosztásához igen, és az mindenkinél megvan. :)

2015. febr. 22. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!