Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen helyzetben vállaljátok/...

Milyen helyzetben vállaljátok/vállaltátok a gyermeket? (esetleg több gyermeket)

Figyelt kérdés

Nem tudom, "felnőtt" felelős döntéseket hozunk-e. Van rendes állásunk, de albérletben élünk. Ha attól függne, hogy lesz gyerekünk, hogy albérlet vagy saját ház, akkor valószínű nem lenne még vagy 10 évig. Mi sajnos nem tehetjük meg. De, párom összesen utalvánnyal együtt 110 ezret hoz haza, én 105 ezret. Albérletben lakunk, havi 45 ezer+rezsi. Sokszor olvasok itt kérdéseket, amikre az a válasz, hogy nincs gondjuk a megélhetéssel, és a férjük jól keres. Néha vágyom én is erre. De mi a szociális szférában dolgozunk fél milliókat sosem fogunk haza hozni.


NÁLATOK MI A HELYZET?


Van más is hasonló helyzetben, vagy esetleg rosszabban?



2012. okt. 23. 20:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudom, innen írni könnyű, meg a mai nehéz világban...DE miért nem vesztek saját lakást?? Az a 45-50, amit kiadtok, kb. a törlesztőrészlet lenne. De ti tudjátok. A fizetésetek nem is sok, de nem is kevés. Van, aki ennyiből sem nevel 2 gyereket.

2012. okt. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Úgy gondolkozz szerintem ha a te fizetésed helyet csak a fizetésed 70%-át kapnád gyedként akkor az elég lenne a megélhetésetekre 2. évig amíg gyeden vagy. Bárha visszavárnak munkába akkor nem is kell 2. évig otthon maradni. Szerintem ha van egy kis spórolt pénzetek akkor nem vagytok olyan rossz helyzetben.
2012. okt. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha én a párommal ilyen helyzetben lennék, mér rég vállaltunk volna gyereket. Rengeteg olyan család van, akik sokkal kevesebbet keresnek, meg egy keresetből élnek meg, ráadásul minimálbérből. Szóval ti még nagyon is jó helyzetben vagytok az átlaghoz képest. A lakásvásárlást is meg tudnátok oldani.
2012. okt. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

#1.-es

Mert talán nincs meg a lakás 30%-a önerőnek. Akárki akármit mond de a ti esetetekben az albérlet sokkal jobb, mellette spóroljátok saját lakásra.

2012. okt. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
3. vagyok ismét. Én a párommal szintén albérletben élek, de csak a felét béreljük, így az 20.000 Ft. Én munkanélküli vagyok, semmi jövedelmem nincsen, a párom kb. 130.000 Ft-ot keres havonta. Amíg nem lesz munkám és egy éves munkaviszonyom, addig a gyerekvállalás csak álom marad számunkra.
2012. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nekünk semmi félre tett pénzünk sincs. Az önerő az a 30%...igen....arra spórolgatni....is nehéz néha egy hidegebb télen.Gázfűtésesek vagyunk. Szóval mi nagyvárosban élünk (nem Pest) és egy lakás 7-8-9-10 millió.
2012. okt. 23. 20:22
 7/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak Mo-n fogják fel így az albérletet :)

Külföldön a lakosság 80%-a albérletben éli le az életét, és nincs is ezzel semmi gond :)

Van hol laknotok, van stabil munkátok, fizetésetek, szeretitek egymást, és szeretnétek babát.

Mire vártok?! :) Nincs semmi gond az albérlettel! És a fizetésetekkel sincs. Nem kellenek ahhoz fél milliók, hogy a baba szeretetben nőjön fel, és ennyi pénzből bőven megkap mindent, amire szüksége van :)


kérdezted, hogy milyen helyzetben vállaltuk a babát.

Saját ház, két autó, a párom dolgozik, jó anyagi hátterünk van, én tanultam eddig, nem dolgoztam.

De a nővéremék Svájcban laknak albérletben, ahol ez teljesen természetes. Szóval, ha tényleg úgy érzitek, hogy szeretnétek babát, akkor sok sikert! :)))

31 hetes kismami

2012. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk is 45+rezsi az albérlet,35nm-es panel lakás.

Mikor jött az első fiunk, nekem nem volt munkám, férjem kb 150-et hozott haza.Csak a munkahelye csődbe ment mikor megszültem.Most valamivel többet kap és decemberben érkezik a 2.fiunk:)

Itt gondolom most sokan le fognak pontozni, hogy felelőtlenek vagyunk,de nem érdekel.Egy picit sem lenne jobb a fiunk nélkül és a tesót is nagyon várjuk már.Eddig is megvoltunk és hála Istennek meg tudtunk venni mindent fiunknak, ezután is haladni fogunk előre.

Én nem hiszem azt, hogy a tökéletes anyagi hátteret meg kell várni,mert ilyen soha sincs.

Amúgy ezt mindenkinek magának kell eldöntenie,de szerintem sem álltok olyan rosszul, hogy ne tudnátok bevállalni.

2012. okt. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm a biztatást! Szóval 1-2 gyerek menne. Szerintetek 4-5? Mert mi ennyit szeretnénk :)))
2012. okt. 23. 20:28
 10/24 anonim ***** válasza:

7. válaszoló vagyok.

Kedves Utolsó és Kedves Kérdező!

A megfelelő pillanatra várni butaság, mivel lehet, hogy sosem jön el. Ha a megfelelő pillanatra várnának sokan, akkor még 50 évesen sem lenne gyerekük. Sajnos ilyen ez a mai világ :(

Legyen hol laknotok, legyen mit ennetek, legyen munkahely valamelyikőtöknek/ vagy jobb esetben mindkettőtöknek, szeressétek egymást, és a többi megoldódik! :)

2012. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!