Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen anyagi helyzetre...

Milyen anyagi helyzetre vállaltátok be vagy vállaljátok be a 3. gyerkőcöt? Csak én parázok ennyire az anyagiak miatt vagy nektek is megfordúlt a terhesség elején ez a fejetekbe?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem már az elsőnél is megfordult,és lehet ha most kellene rajta gondolkoznom nem merném bevállalni.:(((
2012. júl. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt írom, de majd most jönnek a lepontozások, nekem azért, mert nem a semmire szültem, másoknak meg azért, mert nem kacsalábon forgó palotába.


Mi is nagyon meggondoltuk, és a két nagyobb után beindítottam a magánpraxisom, szülésfelkészítőt, mert a szülésznői fizetésre öngyilkosság lett volna a 4 gyereket bevállalni.


Hármaska már úgy született, hogy sikerült elég szép kis összeget összerakni, hogy a jövedelemkiesésem ne okozzon gondot, akár 4-5 évig sem, amit jól is tettünk, mert kopogtatott a négyeske is.

Ő most 15 hós, és már dolgozom, igaz csak saját kismamáimhoz és ügyelni járok be a kórházba, de több, mint a Gyed :(


Jól gondold meg, hiába írják, hogy már babacuccok megvannak,nem sok kell, de megnő a pici is, és lesznek igényei...


Először tegyetek félre valamennyi pénzt, és utána vágjatok bele, mert sajnos minden pénzbe van :(

2012. júl. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem mertem volna a semmire bevállalni. Nem élünk ugyan nagylábon, de nem kell számolgatni a pénzt, nem gáz, ha jön egy nagyobb kiadás, el tudunk menni a 3 gyerekkel nyaralni.


nagyon nem igaz, hogy egy kisbaba semmi pénzbe nem kerül, meg majd örököl a tesóktól... Persze, valamennyit igen, de azért fel kell készülni kiadásokra is. Mi van, ha kell tápszer, ha valami miatt gyógytornára kell vinni, nemkötelező oltások közül is van, amit azért érdemes beadni. Anyatej véd ugyan, de a tesók által hazahordott bacikat sajnos sokszor elkapja a csöpp is, a gyógyszerek sajnos nem kevés pénzbe kerülnek. és utána jön az ovi-suli...


És 3 gyerek mellől nem egyszerű visszamenni dolgozni. Már védettség sincs, azonnal kirúghatnak. 3 gyerekkel állást találni meg szinte lehetetlen.

Mi is csak úgy vállaltuk a 3. babát, hogy ha én nem fogok tudni visszamenni dolgozni, akkor elélünk ilyen színvonalon a gyes+férj fizetéséből is.

2012. júl. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még mindig nem anyagi kérdés. Ha már úgyis jön a pici, ne agyalj ezen, meglesz minden. Én lemondanék mindenről, ha lenne 3 gyermekem. Nem attól lesznek boldog felnőttek, hogy anyagilag megvan minden.
2012. júl. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
320 ft van kettőnknek.erre vállaltunk harmadikat.
2012. júl. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!