Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyuka vagyok, szeretnék...

Anyuka vagyok, szeretnék piercinget és tetoválást. Tényleg olyan elitélendő?

Figyelt kérdés
Sok ismerős mondta megfogom bánni, nem anyukának való stb. Titeket nem értek negatív kritikák? Már elegem van abból hogy emiatt elbizonytalanítanak.
2015. febr. 23. 15:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Felejtsük már el, hogy ilyen dolgokat a szülőséghez viszonyítunk. Totál független ez attól, hogy van-e gyereked, vagy nincs. Nem anyukának való? Ne ez érdekeljen. Te úgy érzed, hogy neked való? Ha igen, akkor hajrá. Ha jól átgondoltad, hogy hova és mit szeretnél, akkor ez a te döntésed, csináld.

Nekem is van tetoválásom, már megvolt a fiam, amikor csináltattam, pedig korábban is szerettem volna, csak hát ugye nem olcsó dolog, főleg egy nagyobb minta, és mindig volt jobb helye annak a pénznek. Aztán amikor terhes lettem, és abba kellett hagynom a dohányzást, akkor eldöntöttem, hogy azt a pénzt, amit cigire költenék, minden nap félreteszem, és veszek belőle valami értelmesebbet, valami maradandót. Ez lett a legelső tetoválásom :)

Piercingem meg tinikorom óta mindig volt, szülni is orrkarikával mentem, a kutya nem nézegette, senkit nem érdekelt.

De amúgy a tetoválásaimat is mindig dicsérni szokták, akár más szülők, akár pl. az óvónők. Pedig nyilván ha nem tetszene nekik, akkor egyszerűen nem mondanának rá semmit, de láthatóan nincs vele bajuk.

2015. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedagógusként látok mindenféle anyukát. Komolyan mondom, hogy a legtökéletesebben nevelt, illedelmes, szorgalmas, intelligens tanítványom anyukája egy derékig érő raszta hajú, össze-vissza tetovált 30 éves nő. A fia 13. Szóval az "anyaság minősége" nem ezen múlik.
2015. febr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Piercingem, és tetoválásom is van, saját gyerekem még nincs, csak nevelt lányom. Egyiktől se lettem, más ember, se jobb, se rosszabb.

Ne foglalkozz másokkal, úgyse felelhetsz meg mindenkinek.

2015. febr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én kismama vagyok, van 2tetoválásom és egy köldökpiercingem. (persze a terhesség előtt csináltattam őket). Mitől lennél te másabb anyukaként egy kismamától, vagy egy (még) családtalan nőtől?

Ennyi erővel akkor én minek csináltattam tetoválást, ha egyszer majd lesz gyerekem, és hogy fog kinézni?!

Nincsenek feltűnő helyen, nem is nagyok, mindegyiknek megvan a maga jelentése számomra, és igenis sokat jelentenek nekem.

Szerintem nyugodtan csináltass és ne foglalkozz mások véleményével.

Ha meg mégiscsak zavarnak, akkor csináltasd te is olyan helyre, ahol mások nem látják ha nem akarod. Várj bele ;) :)

2015. febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Igen, hatalmas nagy szörnyűség, majd egy parlamenti vitanapot is fogunk kezdeményezni az ügyben!
2015. febr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Döntöttem, lesz piercingem és tetoválásom is :)

2015. febr. 24. 18:46
 17/17 anonim ***** válasza:

anyuka vagyok, 4 tetoválással és piercinggel. azáltal, hogy anyává válsz, nem szűnik meg a régi önmagad sem létezni, ugyanúgy TE magad maradsz. sosem értettem, hogy ha valaki anya lesz akkor miért lenne kötelező, rövid mamás dauerolt hajat csináltatni és otthonkában járni (igen, költői túlzás).

még sosem ért negatív kritika, múltkor az ekg közben az orvos elkezdett faggatni a tetoválásaimról, meg hogy meséljek neki róluk :) és nem volt fiatal. valószínűleg aki emiatt lenéz téged, az lenézne azért is mert mondjuk hosszú a hajad anyaként, vagy hogy mersz magassarkút felvenni, vagy miért vagy kisminkelve. ilyen embereknek akarsz megfelelni? legyél önmagad! :)

2015. febr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!