Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt mas is akinek a...

Van itt mas is akinek a babajanal tejallergiara gyanakodnak es "csak" szaraz foltok vannak a testen? (mas tunete nincs) Gasztroenterologiara vagy borgyogyaszatra kuldtek? Mi volt a vizsgalat menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 honapos Kislanyom mindket combjan szaraz foltok vannak. A gyerekorvos 2 eves korig tejmentes dietat javasolt. De en szeretnem ha biztosra meg tudnak mondani tejallergiarol van-e szo. Felhivtam a Heim Pal korhaz Gasztroenterologiat, es ok azt mondtak hogy ha csak csak bortunetek vannak akkor a korhaz borgyogyaszati reszere kell idopontot kerni. szeretnem ha nem csak raneznenek es kremet irnanak ra,hanem vert vennenek es biztosat tudnanak mondani,mi van ha masra is allergias.

kb 1 honapja tartjuk a tejmentes dietat de valami mindig becsuszik amiben van tej nagyon nehez igy etkezni (meg szoptatok),alig van elelmiszer ami nem tartalmaz tejet.

Mas ugyanezzel a tunettel ment gasztrora vagy csak borgyogyaszhoz?

Mi a vizsgalat menete?

koszi mindenkinek



2015. márc. 2. 21:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

2 éves kor alatt nem csinálnak allergiavizsgálatot, felesleges, hisz nagyon sok pici nem bírja 2 éves koráig a tejet, aztán "kinövi az allergiát", valójában pedig a gyomra megérik a befogadásra.

bőrgyógyászaton csak krémet fogtok kapni.


egyébként meg ha nem tudod tartani a diétát akkor valóban allergia lehet belőle... mi kezdetektől tartottuk, 2 éves korára kinőtte! 22 hónaposan még a terhelésre hasmenése volt, 2 évesen semmi baja, utána mentünk vizsgálatra és semmi alllergiát nem mutatott ki. vedd komolyan!

2015. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Másfél éves volt a lányom, mikor vizsgálták, csak vért vettek tőle, persze semmit nem mutatott ki, minden negatív lett.

Csecsemőkori ekcémája volt, mostanság pedig nagyon szorulásos, én tejallergiára gyanakszom.

2015. márc. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tartjuk a dietat de minden egyes alkalommal kiderul egy elelmiszerrol hogy hoppa bizonyos mertekben ebben is van tej.
2015. márc. 2. 22:24
 4/17 A kérdező kommentje:

Az en lanyom is szorulasos az utobbi idoben.

Komolyan veszem ezt a kerdest nagyon is csak ami etkezes szempontjabol olyan termeszetes volt az most nagyon nehez .

Valakinek esetleg listaja elelmiszerekrol amit vagy nem lehet fogyasztani?

2015. márc. 2. 22:30
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is csak bőrtünetek voltak, a babám 6 hónapos múlt, pont múlt héten voltunk a Heim Pálban bőrgyógyászaton. Úgy van ahogy előttem is írták, ilyen pici korban még nem végeznek allergia vizsgálatot.

Én is diétázom már lassan másfél hónapja, és nagyon fontos, hogy mindent amit megveszel meg kell nézni az összetevőit, mert valóban olyan élelmiszerekben is van tej vagy tejszármazék, amiről nem is gondolnád, és fontos, hogy ne utólag derüljön ki, mert akkor semmit nem ér a diéta sajnos.

Itt találsz egy listát: [link]

2015. márc. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

2 éves kor alatt nincs értelme tejallergia vizsgálatot csináltatni, nem derülne ki egyértelműen. Az én lányom 3 éves, én biztos vagyok benne, hogy tejérzékeny, voltunk gastron, és a vérképe negatív. Lesz még tejcukorterhelés, arra kíváncsi vagyok. Viszont ha tejes dolgot eszik fáj a hasa, hasmenése van, tejszínes süti után hányt.

Próbáld tartani a diétát, én rízstejjel főzök neki, kókusztejet iszik. A szóját nem szívesen veszem neki. Sok husit kap zöldséggel. Főzelékbe nem teszek se tejet se tejfölt, csak rízstejet. Vannak olyan édességek amiben nincs tej, pl étcsokis dolgok. Szoktam sütni is neki olyan margarinnal amiben nincs tejszármazék. Hamar bele lehet jönni, csak tényleg mindent el kell olvasni miből van.

2015. márc. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

koszonom szepen, a ker utolso valaszolonak is.Akkor ezek szerint felesleges orvoshoz fordulni egyenlore marad a dieta.

Le tudnatok nekem irni a gasztros vizsgalat menetet, gondolom kerdeseket tesznek fel az etkezesrol,mennyi vert vesznek le ilyenkor a gyerektol.

2015. márc. 2. 23:02
 8/17 anonim ***** válasza:
Kérdezgettek, mikor mennyi volt a súlya, mikor kezdtük a hozzátáplálást, milyen tápszert kapott, meddig kapott tápszert, mikor kapott tejterméket, tejet. Megnézték a bőrét. Aztán volt egy vérvétel, nem vettek sokat, de elég nehezen jött le, cseppekben. Ez negatív lett, de tejmentes diétára fogták.
2015. márc. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

koszonom szepen,ezek szerint a vervetellel sem lehet biztosan kideriteni.

Sokszor hallom hogy a tejallergia melle sok esetben tojas allergia is tarsul jo lenne ha biztosra mehetnenk ,mert nem szeretnek maradando karosodast okozni a kesobbiekre nezve es igy nagyon nehez. lehet hogy nem is derul ki hogy mas elelmiszerre is allergias amire szinten oda kellene figyelni.

2015. márc. 2. 23:15
 10/17 anonim ***** válasza:
16 hónapos fiamat maszek allergológushoz vittük, csak bőrtünet volt. Bőrén végzett tesztet, negatív lett. Nem tudom, hány hónapos kortól csinálnak, de voltak akkor ott kisebbek is.
2015. márc. 3. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!