Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt mas is akinek a...

Van itt mas is akinek a babajanal tejallergiara gyanakodnak es "csak" szaraz foltok vannak a testen? (mas tunete nincs) Gasztroenterologiara vagy borgyogyaszatra kuldtek? Mi volt a vizsgalat menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 honapos Kislanyom mindket combjan szaraz foltok vannak. A gyerekorvos 2 eves korig tejmentes dietat javasolt. De en szeretnem ha biztosra meg tudnak mondani tejallergiarol van-e szo. Felhivtam a Heim Pal korhaz Gasztroenterologiat, es ok azt mondtak hogy ha csak csak bortunetek vannak akkor a korhaz borgyogyaszati reszere kell idopontot kerni. szeretnem ha nem csak raneznenek es kremet irnanak ra,hanem vert vennenek es biztosat tudnanak mondani,mi van ha masra is allergias.

kb 1 honapja tartjuk a tejmentes dietat de valami mindig becsuszik amiben van tej nagyon nehez igy etkezni (meg szoptatok),alig van elelmiszer ami nem tartalmaz tejet.

Mas ugyanezzel a tunettel ment gasztrora vagy csak borgyogyaszhoz?

Mi a vizsgalat menete?

koszi mindenkinek



2015. márc. 2. 21:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Jah azt hittem, fiatalabb a lányod. Utolsó voltam
2015. márc. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szia! Az 5 és 1/2hónapos lányomnak tejfehérje érzékenysége van. Tünetek: elsősorban a fül mögött megrepedt bőr, másodsorban az ekcéma!

A nagylányomnál is felmerült a tej-, tojás érzékenység a száraz, ekcémás bőr alapján! Sajnos a bőrgyógyászok csak kisérletezgettek a gyereken, de mi szülők megtaláltuk a megfelelő testápoló szereket! Egyébként Ő sajnos 2 éves korára astmás lett amit szépen kordába tudunk tartani megfelelő szerekkel! Nála ez okozta a száraz bőrt! Azt mondom minden gyerek más és más? Ha téged az megnyugtatna hogy elviszed gastroenterológiára akkor tedd én is azt tenném a helyedben!

2015. márc. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 sandrachnologic ***** válasza:
A svabhegyen 2 hetes kortól csinaljak az allergiavizsgalatot es igenis erdemes elvinni ALLERGOLOGUSHOZ, mielott nagyobb lesz a baj. Nekunk 3 hónapos kortól voltak tünetek, senki nem vett komolyan minket 3 eves koráig, csak addigra 3 hónapja mar fulladt, asztmás lett es a tejre es tojásra es a szojara is allergiás... Vigyetek el es vegyetek komolyan! Igen, kinohezo, de tudni kell, hogy mire is dietaztok pontosan, mert kulonben ha felig van betartva akkor semmit nem er!
2015. márc. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
koszonom szepen nektek is, mindenfelekeppen vinni fogom vizsgalatra a lanyomat,borgyogyaszatra kaphatunk idopontot nem tudom azzal mire megyunk,de megegyszer beprobalkozom a gasztron hatha megis adnak csak bortunetekkel is idopontot.Addig pedig marad a dieta.
2015. márc. 3. 14:14
 15/17 A kérdező kommentje:
Masnak mit mondtak a borgyogyaszaton?Attol felek ott nem derul ki semmi...foleg ha masra is allergias :(
2015. márc. 3. 14:16
 16/17 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Őszintén szólva nem vizsgálták agyon :(. Kb. odalépett az orvos, és ránézett. Azt mondták vagy a tejtől van vagy nem, folytassam a diétát és ennyi. Felírtak kenőcsöket.
2015. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A lanyomrol is másfél evesen derült ki hogy tejallergiás. Neki is csak bortünetei voltak, a hasán, es a fenekén száraz foltok. Igaz mi külföldön lakunk, itt másfél evesen volt vérvizsgálat, ahol kiderült hogy enyhén allergiás a tejre. Attól kezdve fel évig diéta volt. Tejmentes tapszer es semmi tejtermék. Persze en sem tudtam 100%-osan betartani, mert emellett szörnyű rossz evo is volt es csak a tejtermékeket szerette (joghurt, puding, túró stb). Ujra es ujra előjöttek a foltok, de egyre ritkábban es enyhébben, mivel csökkent a bevitt tejmennyiség. Mi is kaptunk ra kenőcsöt. Fel év múlva az orvos azt mondta, hogy kezdhetjuk ujra a tejet, óvatosan, először csak joghurt, aztán szep lassan a többi. Csodálkoztam, mert a foltok még mindig megjelentek rajta, meg nem is tartottam be annyira szigorúan a diétát, de a doki szerint ennyi ido elég volt hogy kinojje. Még azert ezután is kijött rajta pár folt, de mar nem volt olyan csúnya, alig látszott, inkább csak érdesebb, szárazabb volt ott a bőre.

Mar 6 eves a lanyom, semmi tünet, de azóta is furcsállom azokat a foltokat, lehet nem is a tejtol volt, mert csak télen voltak foltok, nyaron nem. Ha tenyleg tejallergia volt, akkor nyaron miert nem? Meg ha nem tartottam be 100%-osan, akkor hogy nőhette ki? Elég rejtélyes az egesz, de az egyetlen ami megis igazolja hogy allergiás volt az a vérvétel.

2015. márc. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!