Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mikortól vettétek be a...

Ti mikortól vettétek be a gyerekeket a házimunkába, vagy titeket mikor vettek be?

Figyelt kérdés
Takarítás, mosogatás, porszívózás, ablakpucolás, sepregetés, vasalás, stb.
2015. márc. 4. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát mi még itt nem tartunk,de a lányom most lesz két éves és a szennyest kiviszi,a szemetet kidobja a kukába,össze szokta szedni a játékait!Nagyon ügyes!A "takarítást" most még inkább játéknak fogja fel! :)
2015. márc. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ez nincs konkrét időhöz kötve. Amikortól tud segíteni, segít. Mert kiskorban még akarnak is segíteni, fontosnak érzik magukat tőle.

Lányom 2-3évesen már biztos törölgette a port és biztos, hogy segített söprögetni (persze gyakran még utána kellett takarítani annak amit csinált). :)

Most 4 éves, és egyelőre söprögetni, port törölni, rendet rakni, ruhát hajtogatni szeret. Ja és a panírozás, az nagy kedvence. Ezeket magától, szívesen csinálja. Direktbe csak a játékok elpakolását szoktam kérni tőle.


Én úgy emlékszem 6 évesen már krumplit pucoltam rendes késsel, de a porszívózás, ablakpucolás csak tini koromban lett a feladatom.

2015. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4,5 éves múlt a kislányom. Vasalni még biztos, hogy jó pár évig nem engedem. Ruhát bepakolni és a tiszta ruhát elrakni kb. 2 és ½ évesen már úgy csinálta, ahogy kell. Porszívózni 3 évesen már porszívozott, port is törölt. 1 éve segít a főzésbe is, pl.krumplit adogat, tésztát"gyúr", rakott ételeknél segít pakolni, stb.
2015. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 3,5 éves, és mindenben nagyon szeretne segíteni. Főzésnél és sütésnél ő teszi az alapanyagokat az edénybe, port törölni is nagyon szeret. Mostanában a szobájában is rendet rak. De amikor az ablakot takarítom, természetesen akkor is jön segíteni :-))) Igaz háromszor annyi időt vesz igénybe, de nagyon boldogan csinálja. Semmit nem erőltetek neki, ezeket magától akarja, egyedül a rendrakás amibe már most próbálom bevonni.
2015. márc. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fiam most 22 honapos, a mosogepbe bepakolunk, a szemetet kidobja, az asztalt letorli, ha kiomlik valami (ezt magatol, unszolas nelkul, mert borzasztoan utalja, ha a keze maszatos, es nem hajlando kakaoban tapicskolni), a jetekat nem szedi ossze (elkezdi, de sokkal erdekesebb dolgokat talal), a cipojet leveszi (tepozaras) es a helyere rakja. Ha sepregetek, hozza a lapatot (ez nem igazan segitseg, de hagyom). :)
2015. márc. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyim 18 honapos, de mar egy ideje probalom, hogy pakoljuk el a jatekokat egyutt. Vagy mielott eloveszunk egy ujat, tegyuk el az elozot.

Sokszor megkerem, hogy vigyen ki vmit a szemetbe, vagy egy ruhadarabot a szennyesbe.

Nem varom el tole, hogy mar most megcsinalja ezeket a dolgokat magatol....meg nem is az a cel, hogy agyondolgoztassam. Csodat sem varok, hogy majd elpakol maga utan keres nelkul, de szeretnem, ha resze lenne a kis eletenek.

A szemetet amugy mar tobbszor kivitte magatol. Volt, hogy megszerzett vmi szorpos uveget, aminek a kanapen elkezdte lefejteni a papircimket. Meg mondtam is neki, hogy allat...majd szedhetem ossze a ficit facatokat. Kesobb mikor mosogattam, latom jon be a konyhaba es dobja ki a papirdarabokat. Mikor visszamentem elpakolni utana, akkor lattam, hogy mar nem kell semmit osszepakolni :)

Persze ez egyedi eset, de nagyon buszke voltam ra. Meg csak 17 honapos volt. :):):)

2015. márc. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2,5 éves a lányom,de bármiben besegít nekem.Indítja a szárítógépet,kiszedi a ruhákat ,játékokat összepakolja.port töröl porszívózik,mosogat velem,söpröget,udvaron gereblyézik,persze mindent a maga módján,senki nem kér tőle még precizitást.de én örülök hogy részt vesz ezekben.
2015. márc. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!