Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Véleményekre lennék kíváncsi?...

Véleményekre lennék kíváncsi? Aki gyereket szül, annak be kell kalkulálni, hogy bölcsiben-oviban beteg lesz, és otthon kell vele maradni pár napot vagy ti másképp gondoljátok?

Figyelt kérdés

Kis vita alakult ki baráti körben. A sztori tőlem indult, mert a gyerekeink betegsége kapcsán felkerült szóba,hogy a bölcsiben van egy kisgyerek, akinek amióta jár mindig vagy az orra folyik, de kegyetlenül (az a kategória, aki már eszik a taknyot), vagy köhög. De még sosem hiányzott. Barátnőm fia is velünk jár, ő már mondta,hogy valahogy szóvá kellene tenni a gondozóknak. Vagy legalább megkérdezni,hogy anyuka dolgozik-e, mert mindig ő hozza, és már fél 4 körül el is viszi.

Erre egy másik anyuka azt mondta,hogy biztos nem tudja megoldani a felügyeletet, mert az nem mindenkinek könnyű, stb.

Nekem annyi a meglátásom csupán, hogy ha valakinek gyerek van, annak sajnos bele kell kalkulálni,hogy lesz beteg a gyerek,ha közösségbe kerül, és igenis meg kell tudni oldani ilyenkor a felügyeletet. Mert állandóan betegen vinni, nyilván nem megoldás. Végül is én nem igazán szóltam bele, de a két anyuka között jó nagy vita keveredett.


2015. márc. 4. 14:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%

Egyedülálló anyuka esetében nem megoldás sem az otthon maradás, sem a segítség felbérelése, mert utóbbival rosszabbul jön ki, mint egyébként. Ha két szülő van, de nagyon keveset keresnek, akkor sem lehet megoldani.

Nálunk úgy volt megoldva, hogy a nagymamám figyelt ránk otthon. Ahol nincsenek nagyszülők, ott nem igazán van megoldás.

2015. márc. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Oké, én értem,hogy nehéz, viszont az sem megoldás,hogy a gyerek állandóan körbefertőz mindenkit.
2015. márc. 4. 14:37
 3/31 anonim ***** válasza:
61%
Igen, bele kell kalkulálnia. A fiam csanás és sajnos ez a probléma nálunk is felmerült. A beteg gyereket NEM visszük közösségbe, egyrészt mert neki nem jó, másrészt mert lefertőzi az összes többit. Nem érdekel más anyuka problémája, nekem is gondot okoz, mikor itthon kell tartanom. Nálam akkor fogyott el a türelem, mikor 2 hét betegség után gyógyultan vittem vissza a fiamat, egész héten hallgattam, hogy egy másik kisfiú fulladozva köhög (anyuka válasza: majd adok neki valamit) és szombatra a fiam újra lebetegedett. Na ekkor szóltam a vezetőnek, csatlakozott hozzám még jó pár anyuka (mint kiderült más is ki volt már akadva, csak nem szólt), azóta azért javult a helyzet.
2015. márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is úgy gondolom, hogy be kell kalkulálni. De sokszor jön közbe váratlan esemény, ami felborítja az anyuka életét, amivel még szüléskor nem lehetett számolni. Sokan például elválnak, mire a gyerek oviba kerül, vagy a nagyszülők robbannak le annyira, hogy mégsem tudják vállalni a gyereket.
2015. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Belekalkuláltam jó pár hét betegséget. Aztán a 9 hónap bölcsis időszakból 3 hónapnyit volt beteg! Ennyit nem tudtam otthon maradni, így anyukám segített. Ha ő nincs, nem tudom mi lett volna!

Tökre értem a logikád amúgy, de ha a gyerek állandóan beteg, akkor azt már nehéz jól kalkulálni...

Így nem mondom, hogy megértem, ha a beteg gyereket beviszik a közösségbe, de őszintén szólva nem tudom, hogy egy egyedülálló, dolgozó anya, segítség nélkül hogyan oldja meg. Tényleg nem tudom...

2015. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Igen, én is próbálom megérteni, meg keresni,hogy mi a megoldás. Bár nem egyedülálló anyuka, és nagyi is van.
2015. márc. 4. 14:41
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként pedig egyetértek azzal, hogy bele kellene kalkulálni.

Pl, ha nálunk lenne gyerek, akkor nem tudtuk volna tavaly megoldani az elhelyezését, mert nagyszülők nincsenek a közelben, a fizetés pocsék, és mindkettőnknek olyan munkája volt, hogy a szabadság, mint fogalom nem létezett. (Be nem jelentett munka, nekünk kuss van, stb…)

2015. márc. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban beteg, akkor nyilván otthon kéne vele maradni. És nem csak a többi gyerek megfertőzése miatt, hanem mert úgy tud meggyógyulni. De ha olyan beteg, akkor biztosan elvitték orvoshoz és a gondozók is tudnak róla, tehát nem is mehetne közösségbe, amíg a dokitól nem kapnak papírt róla.

Ha csak folydogál az orra, az még nem betegség, ilyen időben sokaknak folyik, főleg, ha ki/be mennek a hidegből a melegbe vagy fordítva.

2015. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
43%
3. vagyok. Biztosan sokszor nagyon nehéz, aláírom, de én azt nem tudom elfogadni, hogy nekem kell a gyereket gyógyszerekkel tömnöm heteken keresztül, más felelőtlensége miatt. Hogy az én gyerekem ül az ágyon a láztól remegve, mert más nem volt képes a sajátját távol tartani a többi egészséges gyerektől. Nem tudom és nem is akarom.
2015. márc. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Hát ez nem csak folydogálás. Ahogy írtam, annyira folyik, hogy hiába törlik meg neki, 2 perc múlva már eszi szegény. Meg hát eléggé köhög is. Megmondom őszintén meglepődtem, hogy a gondozók még nem jelezték.

Ráadásul a Drágám ilyen kis puszilgatós fajta, sőt mivel cumizik, előszeretettel kapja be, más cumiját.

2015. márc. 4. 14:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!