Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyerek beteg otthon...

Ha a gyerek beteg otthon maradunk vele, de ha a szülő beteg, akkor mi van a kicsivel (ovi-suli)?

Figyelt kérdés
Ugye van egy kor ami alatt a gyereket nem engedjük egyedül el, nem hagyjuk otthon. Ilyenkor ha a szülő beteg, akkor mit csinálunk a gyerekkel(pl iskolás, ahol a hiányzás nem egészen úgy megy, mint az oviban)
2013. febr. 27. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Nem igazán értem egy kérdést. Akinek gyereke van és nincs segítsége az nem lehet beteg igazán.


Nekem van egy 2,5 éves és egy 7 hós babám. Soha nem voltam beteg, föleg az utobbi években, de most 3 hétig igen beteg voltam. Lázas voltam napokig, és ennyire beteg még gyerekként sem voltam.

Mit tehettem. Semmit, beültettem a nagyot tv elé a kicsi itt mászott én meg a kanappén kuksoltam betakaródzva. Amikor tudott a férjem elöbb haza jött, közben ö is beteg lett, így kiiratatta magát. nekünk nincsenek nagyszülök vagy más aki vigyázzon rájuk.

Habár külföldön élünk, itt a biztosítás fizet pótanyát, ha annyira nagy betegség van hogy korház kell. De normál betegséget igazán nem lehet kipihenni.

2013. febr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akár milyen beteg vagyok is, a gyereket elviszem az oviba (vittem már úgy, hogy én lázas voltam, és folyt az orrom, szájmaszk volt rajtam amíg bevittem és átöltöztettem), vagy megoldom segítséggel az oviba juttatását (szomszéd, rokon, barát). Azért neki miért kellene otthon maradnia, mert én beteg vagyok? Iskolába meg általában első osztályban szokták kísérgetni a szülők a gyereket, de ha közel van az iskola és a gyerek is megbízható, nincs forgalmas út, amin át kell mennie, akkor azért már egy 8-9 éves gyerek el tud menni egyedül iskolába. Felénk távolsági busszal 8 éves gyerekek járnak egyik településről a másikra iskolába.
2013. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
felkelsz félholtan és elviszed, vagy szólsz valaki anyukatársnak, hogy vigye el a te gyerekedet is az övével együtt.
2013. febr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hányás+láz végkimerülés miatt jutott eszembe, hogy ha a törpöm maga nem lenne taknyos vajon hogyan juttatom el az oviba.

(van egy 2éves tesó is, akit szintén el kell vinni-hozni ha a nagyot viszem)

2013. febr. 27. 14:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Na igen, hányás-hasmenéses, magas lázas betegségem nekem is volt. Fel kelni is annyira tudtam, hogy a wc-re kijussak. Szerencsém volt apa pont nem kapta el addig, 2 nap alatt helyre jöttem, utána lebetegedett a család többi tagja.
2013. febr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na igen, csak nálunk a férjem nem is tudom merre jár. Jobbulást kívánt csak:D Szóval örülök, ha ellátom a kicsiket, és nem rohangálok 5 percenként a porcelánistenhez.

(ma még egy kis darab kenyeret bírtam enni, de az is kifelé kívánkozik)

Szóval így elvinni a törpét oviba, kész mámor lenne. Hát remélem csak akkor leszek beteg amikor ők is:D

2013. febr. 27. 14:31
 7/8 zabmester ***** válasza:
59%

Engem ilyenkor mindig az éltetett, hogy ha elviszem oviba, akkor legalább nyugodtan agonizálhatok itthon egyedül :) Szóval ha kellett volna, akár négykézláb is átvittem volna, mert az azt jelenti, hogy reggeltől délutánig senki nem kér inni, enni, senki nem akar mesét hallgatni/nézni, ésatöbbi, csak fekszem és igyekszek meggyógyulni.

Na jó, olyan szerencsére nem volt, hogy jártányi erőm sem volt, csak egyszer, de akkor meg épp szünet volt, de ha ilyen lenne, végül is abból sem lenne gond, párom hozná-vinné a gyereket, vagy ha más nem, akkor anyukám is mozgósítható lenne, igaz, ő a város másik végén lakik, reggel siet dolgozni, szóval neki ez már kevésbé lenne egyszerű, de megoldanánk valahogy.

2013. febr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Abszolút átérzem a helyzeted, mi kb 1 hónapja estünk át rajta! Reggel a szokott időben felkeltem, hogy készülődjek, de az első utam a wc-hez vezetett. :( Úgyhogy azzal a lendülettel vissza is feküdtem, senki nem ment aznap sehova. Egy ovisom és egy bölcsisem van, én meg még a gyed utáni szabikat töltöm.

Én egyrészt azért nem viszem őket ilyenkor, mert felkelni sem bírok, plusz nem akarnám végighányni az utat az ovi-bölcsi és otthon között, gyalog piszok messze van, 4km csak oda, kocsiba meg a többi közlekedő biztonsága érdekében nem ülök ilyenkor. Másrészt, ha én elkapom, nagy valószínűséggel elkapják a gyerekek is, és szépen be is viszik az oviba a vírust a lappangási időben és kifekteti a vírusa fél ovit, plusz ha én bemegyek isten tudja hogy az alatt az idő alatt míg benn vagyok, hány embert fertőzök meg.

Na szóval ez az a betegség amivel sehova sem megyek!

Most 2 napja alig van erőm, valószínűleg kerülget valami, tegnap hőemelkedésem volt, és sajna én nagyon rosszul reagálok erre is, 37.5 nálam már olyan mint másnál a 39, jártányi erőm sincs, égnek a szemeim és csak ágyban feküdni bírok. Na az ilyeneknél szedem össze az utolsó erőmet és elcipelem őket, és örülök, hogy itthon csend és béke honol délután 4-ig.

2013. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!