Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mennyire vagytok...

Anyukák, ti mennyire vagytok tisztaságmániásak? Meg kell változnom nagyon, mire jön a baba, ugye?

Figyelt kérdés
Sose voltam valami tisztaságmániás, nem abban nőttem fel, de azért fejlődtem sokat, mióta férjhezmentem és saját háztartásom van. Fiatal koromban nyugodt szívvel néztem a kupit, nem zavart. Most már rendezettebb vagyok, de nem viszem túlzásba a dolgokat most sem. Takarítás heti 1szer, akkor porszívó, portörlés, tűzhely, hűtő, fürdőszoba, konyha. Felmosni csak 2-3 hetente szoktam. Ruhák terén se vagyok valami finnyás, pont itt olvastam valakitől, hogy az egyszer felvett nadrágot nem teszi vissza a szekrénybe, mert koszos lesz tőle a többi ruha Na nekem ilyen az életben eszembe se jutna. Miért lenne koszos? Miért lesz tőle koszos a többi ruha? Ablakot nem mostam legalább 1 éve, nem koszos. Ágyneműt csak 3 hetente- havonta cserélek. Függönyök se voltak kimosva vagy 1 éve (barna és narnacs függönyeim vannak, nem látszik rajtuk, hogy koszosak lennének). Szőnyeget is csak évente visszük mostani. Hallok ilyeneket, akik minden nap kidobják a mosogatószivacsot. Én csak hetente cserélem azt is. Törölközőt is csak 3 naponta cserélem. A ruhákat együtt mosom a fehérneműkkel. GYerek mellett se akarok esztelenül tisztaságmániás lenni, de azért úgy gondolom, hogy ennél többet kell majd takarítanom. Mire kell jobban odafigyeljek? Szerintetek?
2015. márc. 11. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
én pont így csinálok mindent mint te, gyerek előt is így volt és most is így van, 7 hónapos. Majd ha már mászik a padlón két naponta felporszívozok azért, legalább azokon a pontokon ahol végig söpör
2015. márc. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom akkor legalább 3 naponta kiporszívózunk és felmosok majd, főleg mikor elkezd totyogni.
2015. márc. 11. 19:38
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

Kinek mi az igénye.

Én sem vagyok rendmániás, de 3 gyerek mellett is 2hetente ágyneműt cserélek, van, aki viszont hetente.

A fehérneműket sosem mosnám együtt a zoknival és a nadrágokkal.

Minden nap takarítok valamennyit, elosztva. Függönyt is 2-3 havonta mosok.

2015. márc. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi extrém nincs abban, ahogy csinálod. Nem úgy tűnik, hogy megenne a kosz. Ki így-ki úgy.

Szerintem gyerek mellett az ember automatikusan kezd kicsit többet takarítani, de nem kell túlzásba vinni. Édesanyám mondta, mikor panaszkodtam neki, hogy nem győzöm a házimunkát, hogy ne aggasszon, ha néha szalad a lakás. A lakás van értünk, nem mi a lakásért.

Én is hetente egyszer csinálok egy nagyobb takarítást, mióta pici gyerek van, azóta mosok fel kétnaponta, de minden nap felsöprök (nálunk nincs szőnyeg, szőnyegpadló). Ágyneműt én hetente cserélek, ablak, függönymosás kb évente 2x van. Szerencsére van mosogatógépünk, de én sem dobálnám ki naponta a szivacsot, pazarlásnak gondolom. Régen kb 3 naponta egy kis domestosos vízben hagytam állni, így 2 hétig is használtam.

Szerintem alapvetően jól csinálod, én a felmosást, függönymosást többször csinálnám, a por miatt.

Ja és visszateszem a nadrágot a szekrénybe a többihez, ami egyszer volt rajtam :)

Extra takarítás helyett inkább játszok a gyerekekkel

2015. márc. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Mi sem vagyunk rendmániásak, de a gyerek rákényszerít azért dolgokra. 1 évesen pl.:

- ahog ylát egy porcicát, megszerzi és megeszi

- hajszálakat szintén, attól köhög is és menteni kell a szájából

- ha valami nincs elpakolva, az a legnagyobb öröm, imádja a padlóhoz verni a szobában hagyott bögrét, kistányért

- ha nincs felmosva a parkettán kívüli rész, nagy az öröm, akkor kell a legtöbbet arra kúszni

- a fürdőbe szintén, ha kifolyt a tusoló, a világ legjobb dolga belefetrengeni

- ha a ruhák nincsennek gyakran mosva, hamar nem lesz mit felvenni, keni össze anyját, apját, magát duplán és még nehezen is szárad meg

- ha a ruha nncs elpakolva, azonnal kitúrja az összehajtogatott halomból azokat, amiken gomb van és az nagyon finom...


És ezt most CSAK a mai napunk alapján írtam össze.

Majd idomulsz a gyerekhez, ahogy ezt megéled, utálok amúgy takarítani és magunk miatt nem is csinálnám csak amennyire nekünk megfelel.

2015. márc. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem rendeben van.Nadrág esetén azért nem mindegy, hogy hova ültél le benne. BKV-n láttam pár olyan embert, hogy ha ilyen után ülök le, a bőrömet is lehipóznám.


Pénzre (bankjegyre) se voltam finnyás, de mióta a csatornaszerelő úgy adott vissza, hogy konkrétan szaros volt a keze, ha készpénzhez érek, azonnal rohanok kezet mosni.

2015. márc. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Jut eszembe, egy dolog - főleg az elején - muszáj lesz: naponta ötvenszer kezet mosni. Aztán kézkrémezni, mert szárítja a bőrt bitangul.
2015. márc. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 sandrachnologic ***** válasza:

3 Naponta porszivozok (de csak mert asztmás a gyerek, amugy siman lenne 4is, mert a konyhát minden este felsoprom)

Heti 2 felmosast igyekszek eszközölni.

Portorles minden proszivozasnal (polcok es tv, porfogo mutyurok nem nagyon vannak)

Mosogato surolasa minden nap, tűzhely heti 1x, ha nagy gaz van akkor soron kivul

Fürdő wc heti 2x

Fehérneműk 60 fokon mennek a mosasba, a tobbinel csak annyit csinálok, hogy a sotet szet van valasztva a vilagostol.

Törülköző csere Hetente, ágynemű 2 Hetente, de az erkélyre 2 Naponta kirakjuk szellozni.

Fuggonymosas minden ablakpucolaskor (3 Havonta).

Hűtő takarítása havi 1, es 3 Havonta leolvasztjuk.

Kb Ennyi. 😊

Nem nagy ugy, gyerekkel se kell sokkal masabbul vsinalni, mint nelkule, Max amikor csúszik mászik akkor tobbszor porszivozol es felmosol. 😊

2015. márc. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
hát én sem vagyok nagy rendmániás, de amióta a fiam kúszik-mászik naponta 1x porszívózok és 1-2x felmosok. (vileda felmosónk van, tehát van mikor nem porszívózok mert ezzel is szépen össze tudom szedni a hajakat). a férjem haja nagyon hullik és hangyák is vannak, tehát muszáj :) por törlés kb 1-2hetente kis nedves törlőkendővel. normál takarítani naponta. gyerek szoba kb 10perc, még csak 7hós a fiam tehát nem csinál még kupit. a konyhát napközben többször és este is összerakom. szeretem ha rend van ott szintén a hangyák miatt nem előnyös a mosatlan és a kaja maradékos tűzhely. fürdőt is naponta pakolom össze, de ez is kb 5perc, nagy sikálást, hűtő takarítást 1-2havonta csinálom. törölközőket hetente mosok így kb 3-4 naponta cserélem. ablakot és függönyt mosni évente 2-3x. a ruhákat meg vissza hajtogatom ami olyan. van külön polc a tisztáknak és a viselt de még hordható ruháknak így nem keveredik :) nekem kevésnek tűnik amit csinálsz de majd előbújik belőled is a kis tündér :) gyerek előtt kb hetente mostam fel csak...
2015. márc. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Vilcsianyuja ***** válasza:

Ha legközelebb a férjem engem rend- és tisztaságmániásnak mer nevezni, megmutatom, neki a kérdésedet, meg a válaszokat :) Én csak nagyon kevés ponton vagyok "szorgalmasabb" nálad, több az, amit még ritkábban csinálok vagy lazábbra veszek, mint te. Ne aggódj, egyáltalán nem vagy hanyag. Felmosni tényleg nem árt, meg port törölni, esetleg a függönyöket is kimoshatnád, remek porfogók. És nem árt egy külön polc a használt ruháknak se. Én mondjuk már csak azért sem rakom vissza a szekrénybe a használt cuccokat, hogy szellőzzenek ki, meg hát tényleg, azért a tiszta ruhákkal én se keverném.

Majd kialakul, mennyire zavarnak az esetleges porcicák hét közben, de senki nem fog belehalni, ha majd a baba mellett is csak egyszer porszívózol-mosol fel hetente. A baba ágyneműjét majd úgyis gyakrabban leszel kénytelen áthúzni, mert mondjuk sokszor rábukik, véletlenül történik valami pelusbaleset, és a törölközőjével is előfordulhat, hogy pont abba lesz a legjobb belepisilni :) Szóval majd adja magát, hogy mit kell gyakrabban csinálnod. Ja, én se mosom külön a fehérneműket. Van világos mosás 60 fokon és tarka 40 fokon. Azért amíg picik voltak a gyerkőcök, nekik külön szenzitív mosószerrel, 60 fokon szoktam mosni. Most a legkisebb korosztály 1 éves, de már fél éves koruk óta nincs külön babaprogram.

2015. márc. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!