Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, Ti nem érzitek más...

Anyukák, Ti nem érzitek más anyukákon, hogy nagyon anyagiasak?

Figyelt kérdés
Gyakran azon kapom magam, hogy állandóan az megy, hogy ki mennyi pénzből él, mi mennyibe került a gyereken. Nagyon zavaró, ha valamiből kicsit több van másnak, már megy az agyalás. Csak én látom ezt?
2015. márc. 20. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg te a két véglet valamelyikén vagy, ezért zavarhat ez a dolog.
2015. márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valaki csak azért kíváncsi, hogy tudja mire kell számítani egy kicsivel. Hisz lássuk be, nem olcsó egy gyerek nevelése.
2015. márc. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektől függetlenül olyanoknál szoktam ilyenféle anyagiasságot látni, akik nagyon rosszul kezelik a pénzt, egyúttal rettentő fontos nekik a státuszszimbólum - bármi, ami kifelé többet mutat, mint amit (anyagilag) ér.


A munkám miatt kiemelkedően vagyonos emberek között mozgok. Az igazán gazdagok (itt arra a rétegre gondolok, aki munkával, tudással érte el) általában egyáltalán nem mutogatják ezt kifelé. Sőt. Munkába jó minőségű öltönyben mennek, mert "muszáj", viszont munkán kívül ránézésre senki nem mondaná meg, hogy vagyonosok.

Mitöbb, ők nagyon megnézik, hogy mire költenek. Ha valami jó ár/érték arányú, akkor milliós összegeket sem sajnálnak, de rossz ár/érték arányban pár száz forintot sem szívesen adnak ki.

Ezt magyar és külföldi viszonylatban is egyaránt látom.


Főnökségben vannak tényleg hihetetlenül magas keresettel rendelkezők. Itt éves szinten akár 2-300 milliós keresetre gondolok. Míg az alsó szintű alkalmazottak (nettó 2-300 ezres keresettel) egy magánmenzára járnak (1000-1500 Ft egy étkezés), a vezérhelyettes a belső menzáról hozat magának (6-700 Ft) ebédet.

Kivéve az üzleti ebéd, de ott ugye az étkezés a melléktevékenység.

2015. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
A férjem meséli, hogy náluk a csóró gyári munkás minden nap egy 2 literes kólával megy dolgozni talpig Adidas-ban, Marlboro cigi, pizza rendelés, a mérnököknek meg teljesen jó az otthonról vitt ebéd vagy a céges menza. Ha vannak is drága cuccaik, nincs kiabáló, hivalkodó márkajelzés rajtuk, mert ez olyan prolis dolog.
2015. márc. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerencsere a kornyezetemben nincs ilyen. Es en sem nezem meg, hogy melyik cucc milyen draga. Engem hidegen hagy. Sokkal fontosabb, hogy jol nezzen ki es praktikus legyen.
2015. márc. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az első gyereknél zavart. Több helyről megkaptuk,hogy minek magánorvos a terhességemkor, minek pl. a kombinált teszt 30 ezerért, minek ez,minek az. Akkor zavart.

Most,hogy a másodikat várom már nem. Mindenki arra költ, amire tud és akar.

2015. márc. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
azért lett törölve a válaszom,mert azt írtam,hogy nem vettem ilyet észre?
2015. márc. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én válaszomat is törölték.
2015. márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
biztos kiválogatja, ami tetszik az maradhat,ami nem az,menjen
2015. márc. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

én max annyit vettem észre, nem is egy nősmerősnél, hogy akinek a férje ad pénzt, az nem nézi az árakat

(inkább vesz egy drága pulóvert, ami mondjuk semmivel nem jobb 3 olcsóbb pulóvernél, ha a gyereknek tornazsák kell, kinézet egyet, az anyuka rászól, hogy de inkább márkás legyen.., vesz egy cipőt, otthon rájön nem is tetszik, másik héten vesz másikat, jövőre megint eljátsza, az Ariel sokkal jobb, igaz hogy a Persil is tökéletes, de jóval olcsóbb, az már így nem kell.., rengeteget sorolhatnék)

2015. ápr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!