Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kistesó kérdés? Valaki volt...

Kistesó kérdés? Valaki volt hasonló helyzetben? Hogy döntött?

Figyelt kérdés

Most 2 éves a kisfiam, elég húzós 2 év van mögöttünk. Kb. 1 hónapja alussza át az éjszakát, az előtte lévő időszakot nem elemezném bővebben. Milliószor elkönyveltem, hogy "soha többet babát", persze az ember nem így működik, miután kipiheni magát :)

Viszont elég nagy a dilemmám..persze nem az alapján fogok dönteni, hogy ki mit javasol, csak érdekelnek tapasztalatok, aki hasonló helyzetben volt.


Most végre 2 év után úgy érzem, van egy kis nyugim. Este pár szabad óra, délután is, mikor alszik. Egyedül is sokkal jobban eljátszik, na meg az alvás: mondhatni többet alszik, mint fél-1 évvel ezelőtt...és persze összefüggőben. Elgondolkodtam tehát, hogy akár bele is vághatnánk, lehetne lassan tesója a fiunknak. Viszont akkor minden kezdődne elölről. Semmi biztosíték arra, hogy jobb, könnyebb baba lesz, mint a fiam volt, de persze ez is megeshet. Újra le lenne kötve minden egyes másodpercem, amit ennyi idő távlatából elég frusztrálónak éltem meg. Segítségem nincs, ráadásul most még messzebb költözünk a szüleimtől is (eddig azért kb. kéthetente eljöttek egy napra hétvégén, de most max. havi 1x találkozunk majd), olyan helyre, ahol senki rokon, ismerős nincs. Mindenre egyedül voltam eddig is, bármi volt, éjszakázás, betegség... most pl. kettesben vagyok itthon a fiammal, nemrég betegek voltunk, én is lázas, akkor sem volt senki segítségem, magam oldottam meg mindent, úgy ahogy... A költözés is hasonlóan fog zajlani, a gyerkőc mellett pakolok majd mindent, összepakolás, kipakolás, segítség nem lesz, mindent egyedül (plusz férjem munka után max., amennyit tud)

Szóval ez két gyereknél sem lenne máshogy, és gyanítom sokkal nehezebb lenne... Szóval az eszem azt mondja, hogy várjunk még. Viszont azt sem szeretném, ha a fiamnak nem lenne játszópajtása. (rokoni körben nincs kisgyerek) Ha már 4-5 éves lenne, amikor születik, nem tudnának úgy összenőni, mint mondjuk 3 év körkülönbséggel.

És még az is lényeges, hogyha most nem jönne a baba, akkor elmennék dolgozni óvodakezdés után. Amit nem szeretnék nyilván 1 év után otthagyni, dolgoznék kb. 2-3 évet. (24 évesen szültem a fiamat, sajnos előtte nem volt bejelentett munkám.) Szóval mégjobban kitolódna a következő baba érkezése, a korkülönbség már akár 6 év is lenne, ez meg szerintem végképp sok.


Aki volt ilyesmi helyzetben hogy döntött és hogy alakult?


2015. márc. 23. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én voltam és bevállaltam. :) 2 éves szülinapja előtt egy hónappal azonnal meg is fogant, nem számítottunk rá, pont el is döntöttük. Nem bántam meg, és nem nehezebbek a nappalok, csak az éjszakák. Nekem van segítségem a férjem személyében, ő is éjszakázik velem együtt. A kisebbik érzékenyebb, ha beteg, ha valami nem stimmel, ő nem alszik jól.

Most azon filózom, hogy lehetne-e még egy harmadik, de amíg a kicsi rosszul alszik, nem jönnek ki a fogai, addig nem merek még gondolni sem rá.


hadd kérdezzek. Nálatok mi volt az ok, amitől végül elkezdett jól aludni a fiad? az azt jelenti, hogy átalussza az éjszakát? foga, vagy csak megérett rá?


nekem most 17 hónapos és 7 foga van még csak, na meg az állandó betegeskedés. Nem tudom, hogy fog-e javulni, de nagyon bízom benne.


szerintem beszéld meg a pároddal, ő mit tanácsolna neked. Bár mintha nem lenne, mert írtad, egyedül van mindenben.

Akkor nehéz lesz, de attól függ, mekkora a teherbírásod és hogy nappal a nagyobbik az oviban lesz, az sokat segít majd.

2015. márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :)

És neked is ilyen -mondhatni- borzasztó volt az első 2 éved a naggyal? Tulajdonképpen szégyellem, de alig élveztem azt a 2 évet. Most, hogy ilyen szép és jó minden, akkor tudatosult bennem, hogy: jééé, lehet ezt ígyis? Lehet ezt élvezni is??


Van párom, de változó, hogy mennyit tud segíteni. Most pl. a költözés miatt 2.5 hónapra egyedül vagyunk, mert ő már ott dolgozik, lakik. SZóval elég random dolgok történnek nálunk..van, hogy hetekre külföldre utazik (munka), ilyenkor sem jön át senki segíteni. Ráadásul most mégegy munka is van, vállalkozás, ami szintén elég sok időt vesz el. Szóval sosem volt olyan rutin a gyerkőc, háztartás körül, ami rá maradt volna, inkább csak random, de erre ugye építeni nem lehet. (Változó, hogy mikor ér haza, mennyire későn- már amikor itthon van)


Jó kérdés ez az alvás téma. Most épp kivizsgálás alatt áll a fiam, a héten lesz eredményünk, és addig is csináljuk a diétát. Nagyon hasfájós volt picinek, ami később is mindig vissza-visszatért. Fogtuk mindig mindenre, fogzás, stb. de nem hagyott nyugodni a dolog. És szerintem most jön még az utolsó 2 foga, viszont az éjszakát átalussza...szóval ez még kiderül. Elég bonyolult ez a dolog, szerintem csak a vizsgálatok után fogunk tisztán látni. Az is megeshet, hogy most jobban alszik, aztán visszatér a rossz alvás.


Nálatok a nagy hogy fogadta a kistesóját? Ovikezdésnél nem volt gond? Mennyire volt nehéz az eleje?


A kisfiam nagyon anyás, nálunk ez is tuti nehezebb lesz, hogy közösségbe kerüljön (konkrétan a játszótéren is elfut a kortársai elől, felnőttekkel is bizalmatlan..)

2015. márc. 23. 17:22
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja a párom benne lenne, igazából ő kezdte el mondogatni, dehát ő is belátja, hogy ez inkább rajtam múlik, mert a dolgok oroszlánrészét én csinálom.
2015. márc. 23. 17:23
 4/12 anonim ***** válasza:

nálunk vegyes volt, voltak rosszabbak, jobb időszakok, de azóta a nagy baromi jó alvó lett, mellette bömbölhet órákon át a kicsi, nem ébred fel. :)

azóta sem, tehát nálunk nem változott vissza a helyzet.


a kicsivel nem tudom, most a betegségre fogjuk, de meglátjuk. Milyen diétát csináltok?


a nagyot (akkor volt 2 éves) mindenbe belevontam, együtt voltunk terhesek, (lány gyermekkel könnyű) együtt babáztunk, felkészítettem, mindent elmondtam neki és nagyon várta és nagyon jó a kapcsolatuk a mai napig.

Óvodába később ment, tehát nem a kistesó születésekor és semmi probléma nem volt, imád járni, ő barátkozós típus. Nincs féltékenység, ha van, akkor az minimális.


Szóval nálunk jót tett és nagyon jól elvannak egymással. A nagy sokszor mondja, hogy úgy örül, hogy van egy testvére, úgy szereti. Tehát boldoggá teszi a kicsi őt.

:)


és ha várnál még egy hónapot, hogy hogy alakul a kisfiad alvása? bár szerintem 1 hónap alatt nem lett ismét rosszabb, kevés az esélye ennyi idős korban, hogy ismét elromoljon. 2 évre a rossz alvók többsége általában megjavul. Én is ebben bízom

még éjszakázom vele, de mégis, eszembe van egy kistesó. Mert eredetileg hármat terveztünk, többet nem, és emiatt ahogy közeledik az idő, hiába éjszakázom (nem minden éjjel kel,) mégis, érik bennem is..

2015. márc. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lanyom 3.5 evesen aludta at eloszor az ejszakat. Ekkor 3 honapos volt a kicsi. Mivel kulfoldon elunk 0 segitsegem van. Jo esetben felevente jon rokon 1-2 hetre ami mar nem hogy megkonnyiti inkabb neheziti az eletunket. A kicsi szazszor jobb alvo mint a tesoja volt. Most ejjel egyszer sem kel, elotte 4 szer sirt fel, de konkretan nem ebredt.Minden gyerek mas 😉 hajra kisteso!
2015. márc. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
remélem mindenre válaszoltam, csak közben itt nyúznak, hogy menjek játszani velük :)
2015. márc. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a biztatást is! :)

Igen, valószínűleg az lesz, hogy várunk 1-2 hónapot, hogy mi hogyan alakul...úgyis itt ez a költözés most.

Fruktózszegény diétán van, mert az is gyanúba került, hogy azzal lenne a gond. Nem tudom, hogy összefügg-e a jobb alvás, jobb hangulat ezzel.

Tulajdonképpen többnyire átalussza az éjszakát, viszont már másodszor beteg, szóval azért voltak még ébredések.

Meg persze az belefér, hogy cumit kell neki adni, vagy szomjas, de nem találja meg hirtelen az innivalóját.

De nálunk előtte az éjszakázás szó szerint az volt... Leraktam este, pár óra és fent volt (volt, h csak 1-2 órát aludt és már fent volt). Vagy visszaaludt fél óra alatt, és újra kelt, vagy fent volt órákat. Volt, hogy hónapokig csak 2x2 órát aludtam éjjel, mert folyton fent volt és ordított 2-3 órát. De olyan is volt, hogy fél óránként kelt, szinte mire úgy igazán visszaaludtam volna, már megint fent voltunk (aludtunk együtt is, akkor is ez volt.. felkelt, felült, sírt...)

Szóval gondolom éjszakázás és éjszakázás között is van különbség. Nem mindegy, hogy felkel még 2x enni, vagy megébredt 3x éjjel, vagy épp órákat ébren van, sír, vagy fél óránként kel...

Egy idő után nagyon kivoltam fizikailag is, rosszulléteim lettek, nem tudom mi lett volna, ha nem fordul jobbra a helyzet.

Ja, emellett altattam is, most, hogy jobban alszik, azóta elalszik egyedül. Előtte minimum fél órát altattam, de nem egyszer 1 órát is, sőt néha 2 óra után jöttem csak ki tőle...(és mondjuk egy órára rá meg vissza...)


Azért az biztató, hogy van esély nehéz gyerkőc mellett a könnyebb kistesóra, bár garancia nyilván nincs :)

2015. márc. 23. 18:02
 8/12 anonim ***** válasza:

hát nem lehetett neked könnyű, ilyen éjszakázások mellett. Nálunk most kb. ez megy, mint nálad. Nem tudom, hogy mivel függ össze, de ő az ovis tesó miatt folyamatosan beteg, vagy épp fogzik, fene se tudja már, persze nem minden éjszakánk ilyen. Két nappal ezelőtt 3 órát aludtam összesen, nem egyben. Kíváncsi leszek, hogy most mi következik

de abban bízom, hogy hamarosan ő is megérik arra, hogy ismét aludjon jól éjszaka

én már annak is örülök, ha éjjel 1x 2x kell inni vagy cumiért és egyből vissza is alszik

:)

2015. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, sajna durva volt. És ez ment 2 éven át :S Pontosabban az első 3 hónap jobb volt, akkor csak szopizni kelt fel 2-3 óránként, de nem volt sírás. Aztán jött a tápszer=szenvedés. Azt már én sem hívom éjszakázásnak, ha 1-2-3x be kell ugrani hozzá, cumi vagy ivás miatt :) Ilyen természetesen előfordul még nálunk is. :)
2015. márc. 23. 19:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az éjszaka átalvására az vált be, hogy nem én mentem be hozzá, hanem a férjem. És nem ringatta, hanem azt mondta neki, hogy aludjon.:) 3 napig kellett ezt éjszakánként párszor eljátszaniuk. Ennyi volt a nagy megoldás 11 hónaposan. Azóta alszik és alhatok én is :)

Hátha másnak is beválik.:)

2015. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!