Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha közös megegyezés alapján...

Ha közös megegyezés alapján akarnak "elküldeni", ugye akkor nem érvényes a terhesség miatti védettség? Mármint ha a közös megegyezéses papír aláírom.

Figyelt kérdés

csak hogy tudjam már, hogy ha az orrom alá "dugják" az elbocsátó papírt alá írhatom e vagy sem :O

ugye ha épp még nincs baba, ami kb. 2 hét múlva derülhet ki leghamarabb, akkor aláírom.... bár akkor is zavarna a közös megegyezés az ún. létszámleépítés esetén.



2015. márc. 25. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles aláírni!
2015. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Közösmegegyezést csak akkor kell aláirnod(minden esetben), ha ez részedröl is közös megegyezés, ha ez neked is jó. Ha neked ez nem jó, akkor simán ök bocsátanak el.


Terhesen sehogy sem küldhetnek el(csak ha próbaidöben vagy, de akkor meg nincs közös megegyezés, mert akkor nem kell indokolni sem), csak birosági végzéssel, vagy is ha olyan kárt tettél a cégben, hogy ök a bíroságot kérik, hogy tégedkitehessenek.


Szóval közös megegyezést akkor írj alá, ha neked az jó, ha van már másik állásod, ha nem akarod a felmondási idöt letölteni...


Engem egyszer kértek közös megegyezésre, mert az irodának rosszul ment és 2 embert elkellett küldeni. Mert már utáltam ott lenni(tartozások miatt mindenki csak hívogatott minket), így még a felmondási idöt sem akart letölteni, így aláirtam. Még abban a hónapban lett másik munkám, amit alá is írtam gyorsan.


Majd én kértem a cégemet késöbb költözés miatt közösmegegyezéses felmondásra. Ök kértek tölem 3 hetet, amit örömmel teljesítettem nekik, mert mindig korrektek voltak, ök meg elengedtek kicsit elöbb, mert együtt müködö voltam és betantítottam az utodomat.

2015. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A közös megegyezésnek épp az a lényege, hogy mindketten akarjátok, azt ami benne van.


Ha te nem akarod aláírni, mert nem értesz vele egyet ne írd alá.

2015. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! most jött az infó, hogy akiket idáig elküldött, a munkáltató bocsátotta el.... így végkielégítést is kaptak. Szóval ha így van azt aláírhatom.

Ha mégse így lenne, akkor nem írom alá.

Más nincs kilátásban, mivel babaprojektben vagyunk...nem igazán akarom "húzni" mert már 37 vagyok..... így nem is szeretnék munkahelyet váltani. Az más kérdés, hogy utána már jobb lenne közelebbi munkahely, ha összejön a baba. De akkor lesz még időm keresgélni....

2015. márc. 25. 10:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem írnám alá,még végkielégítés ellenében sem.Oké,akkor kapsz pénzt,de utána mi lesz?Mivel nem lesz munkahelyed,terhesség alatt nem jár majd táppénz,és a baba születése után is csak gyes-t kapnál.
2015. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! én úgy értelmeztem, hogy ha aláírom, hogy elküldtek, és kiderül, hogy az lebocsátás időpontjában már babás voltam, akkor vissza kell, hogy vegyenek. Vagy sem? :O
2015. márc. 25. 11:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elmennék táppénzre, és ha kiderül a terhesség akkor mennék vissza és bejelenteném .Amíg nem tudnám hogy terhes vagyok-e, semmit nem írnék alá.
2015. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7-es válaszoló, megfontolom. Lehet jobb lenne ez a megoldás....
2015. márc. 25. 15:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Halkan fűzném hozzá:

Keresőképtelenség esetén is közölhető a felmondás! Tehát ez igazán nem biztos, hogy "védelmet" jelent.

A többihez képest annyi a különbség, hogy a felmondási idő csak akkor kezdődik el, amint keresőképes leszel.

De a jogi oldala akkor már "fut".

2015. márc. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ! végül is 2 opció van.

Első opció: ha baba van, akkor védett vagyok /lennék ugye

Második opció: baba nincs, akkor meg nem próbálkozunk addig míg nem találok másik munkahelyet és le nem telik a próbaidő.

2015. márc. 26. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!