Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek az édesanyáto...

Hogyan kezelitek az édesanyátok/anyósotok tanácsait, okoskodásait?

Figyelt kérdés

Az élet legtöbb területén szeretek magam boldogulni, nem tűröm, ha beleszólnak a dolgaimba, és így van ez az anyasággal kapcsolatban is. A távolabbi rokonok, idősebb anyukák, utca emberének véleménye hidegen hagy, vagy bólogatok, vagy finoman közlöm, hogy nincs szükségem a tanácsra. Ám a szűk család idősebb nőtagjainak folyamatos tudálékosságát, csúnyán mondva okoskodását nem tudom helyén kezelni.

A saját anyám szinte minden cselekedetem helyességét kétségbe vonja, a hátam mögött semmit nem úgy csinál, ahogy én kérem, és ha a véleményét hárítom, vagy elmondom, hogy én Így csinálom, nem pedig Úgy, ahogy ő gondolja, akkor jön a duzzogás és sértődés.

Anyósom nem ilyen, ő "csak" ötvenszer elmondja, hogy anno ő mit hogy csinált. Ez kevésbé idegesítő, de azért hosszútávon ez is sok kicsit ..


Ti hogy oldjátok meg ezeket a dolgokat? Mennyire hagyatkoztok az ilyen tanácsokra?


Azt hozzá kell tennem, hogy én ugyanúgy nem szeretek tanácsot adni, mint kapni, tehát nem tudom átérezni a helyzetüket, mivel kifejezetten zavar, ha tőlem kér tanácsot egy másik anyuka. Mindenkinek más a babája, gyereke, nincsenek állandó és örökérvényű szabályok, amiket minden csemetére rá lehetne húzni. Pont emiatt gondolom azt, hogy hiába mondja anyukám, hogy xy dolgot így csinált velem kiskoromban, én tudom, hogy a saját lányomnál ez biztonsan nem működne, hiszen teljesen más habitusú gyerek.


2015. márc. 30. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Én mindenre azt mondom,h oké aztán csinálom utána úgy ahogy én akarom.

Nálunk amúgy após volt a zavaróan tudálékos (főleg h anyós nevelte főleg a gyerekeket..) de férjem megmondta neki, hogy ha majd kíváncsi lesz a véleményére, majd megkérdezi...

Szerencsére vette a lapot, és azóta nem szól bele.

Mondjuk mi mindent teljesen egyedül oldunk meg, ha jönnek csak unokázni kell, nyilván más a helyzet ott, ahol rá vannak utalva a nagyszülőkre, hisz akkor nem meglepő, ha a nagyszülők még gyerekként tekintenek a szülőpárra.

2015. márc. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Felvilágosítanám mindkettőt, hogy meghallgatom a véleményüket, de a végső döntést a gyerek szülei, azaz ti hozzátok meg. Ha pedig valamit nem úgy csinálnak, ahogy ti azt helyesnek látjátok, akkor nem hagynám őket "kettesben" a gyerekkel. (persze nyilván ez attól is függ, hogy miben ellentétes a véleményetek, pl.: ha én nem szeretek édességet adni a gyereknek, de a nagyi alkalmanként ad, azon azért még nem akadnék ki, de ha például olyan ételt kapna, amit még esetleg nem lett bevezetve, azon már jogosan felháborodnék).
2015. márc. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én simán megmondom az én véleményem és ennyi.


pl mama folyton traktál hogy etessem a főztjével, agyonfűszerezett leveséből nyugodtan vegyem ki a tojásnak a sárgáját, amit én pont hogy nem így fogok bevezetni. azt mondom ok, később, amikor később visszatér a témára, elmondom hogy majd egy évesen, általában a főztjeibe nem tudom mi van, van esetleg tejtermék benne, egyéb fűszerek, az a biztos amit én főzök. van hogy még mosolygok is, mert tényleg vicces valahol hogy annyira etetné már mama, van hogy rossz passzban hallom, olyankor hideg tárgyilagos vagyok, de előtte a témát odázom amíg lehet, vagy teljesen ikerülöm vitát sem nyitok belőle.


anya speciel mióta anya vagyok, semmilyen tanácsot nem ad, semmire vonatkozólag, max annyit mond, hogy úristen kint van a derekam hogy néz az ki(ami véletlen volt pont a derékvédőm lecsúszott)


anyós meg aztán végképp, túl távol van, csak fényképen látta a babát, de amúgy rendkívül okos, udvarias asszony, le a kalappal, magam elé helyezem jellemben amúgy, tuti nem erőltetne rám semmit.

2015. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

aham .. igen ? tényleg ? nahát !

erre nem is gondoltam volna !


és utána mindent úgy csinálok ahogy akarok :-)

2015. márc. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én elég csökönyös vagyok, úgyhogy ha pl. anyósom hajtja a magáét, akkor én is mondom a magamét. :)

Általában ő mindig azt mondogatja, hogy minek mindenből a drágát venni, mikor meg lehet azt kapni használtan is, a felért. Meg a tej a mániája...hogy miért nem adok a gyereknek tejet (7 hónapos), mikor az ő gyerekei már tehéntejet ettek születésüktől. Ha épp nem nyitok vitát a dologról, akkor csak simán ráhagyom.

Anyukám nem nagyon szól bele, rám bizza, viszont a tejet ő is mindig emlegeti. :)

2015. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tanácsok azért jók,mert eszébe juthat valami ,esetleg egészen más,arról,amit hall az ember.

Talán az se baj ha az anyós 50-szer elmondja.KÖzben biztos emlékezik,jólesik neki.

Hogy lehet azt finoman "közölni",hogy nincs szükséged tanácsra?Sehogy,ilyet mondani elég durva elvágása a mindenféle kommunikációnak.

Ha más kér tanácsot,akkor is hasznos lehet elmondani,hogy neked,a te gyerekeddel mi tűnt jónak;ki tudja,lehet,hogy az is segít másnak.

Nem lehet,hogy úgy általában beszélgetni nem szeretsz inkább?

2015. ápr. 5. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!