Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adhatok a gyerekemnek saját...

Adhatok a gyerekemnek saját kitalálású fantázia nevet?

Figyelt kérdés
Vagy csak akkor, ha író leszek?

2015. márc. 30. 17:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Engedélyeztetni kell az MTA-val. Ha hozzájárulnak, adhatod.
2015. márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok magyartanár, de Lilla nem Csokonay múzsája volt véletlenül??
2015. márc. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#12


De. :D

2015. márc. 31. 09:47
 14/17 anonim ***** válasza:

Vörösmarty sem a gyerekeének adta ezeket a neveket, hanem a hőseinek. Szerinted az anyakönvvezető elkér egy munkáltatói igazolást, és ha az van benne, hogy munkaköre: író, akkor engedélyezik az átled kitalálta nevet? Vagy hogyan képzelted ezt el?


Olyan nevet adsz a gyerekednek, amilyet akarsz. Becenévnek. Anyakönvyezni az MTA listáján szereplő keresztneveket lehet, vagy külön elbírálás alapján már nevet.

2015. márc. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A magyartanár vagyok. (lehet ezt is különirtam előzőleg:))

És basszus... :):) Ez 1-es felelet volt, de nagyon. Jó, hogy észrevettétek, köszönöm!

Hogy a fenébe hoztam össze Vörösmartyt Lillával fogalmam sincs.:)

Nem vagyok ilyen hülye ám, sőt a gyerekek sem, akiket tanitok. :)

Lehet a mentségem, hogy egy 8 hónapos örökmozgóval vagyok itthon és nincs az eszem a helyén? :)

2015. márc. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hát, fogod, kérvényezed, ozt vagy rábólintanak, vagy nem. Ha vállalható, akkor gondolom engedélyezik.
2015. márc. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Amúgy milyen név lenne?

megöl a kíváncsiság.

2015. ápr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!