Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt korombeli (19 év...

Vannak itt korombeli (19 év körüli) lányok? Csak az én környezetemben lett divat, hogy a lányok azt hangoztatják, hogy nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok mérnöknek tanulok és ezer meg ezer ötletem van már, hogy hogyan fogok gyereknevelés mellett dolgozni, építgetni a karrierem, amik persze csak ötletek, de nagyon is megvalósíthatóak. Én egyke vagyok és mindig is nehezményeztem, hogy nincs testvérem. Már kiskorom óta tudom, hogy legalább két gyereket szeretnék, ráadásul 24 éves korom körül terveztem az elsőt és már a neveket is nézegettem, vannak kedvenceim. Párommal két éve vagyok együtt, ő most 23 éves és imádja a piciket. Azonban akárhányszor felhozom a gyerek-témát a barátnőim előtt ők meg sem hallgatják, már csípőből, szinte undorral elfordulnak, hogy ők bizony nem akarnak gyereket. Nem értem ezt a felfogást. Mármint persze létethet olyan, aki nem szereti a gyerekeket, de láthatóan ők még átgondolni sem szeretnék az anyaságot. Lehet fogni arra, hogy még csak tizen-, huszonévesek vagyunk, de a legtöbb kislány már eljátszik az anyaság gondolatával, már egész kicsin(babázás, papás-mamás játék) aztán valamiért ezek a hajlamok elnyomódnak ebben az életszakaszban. A durva elutasításnál természetesen nem arra gondolnak ilyenkor a lányok, hogy azért nem, mert nem biztos, hogy stabil egzisztenciát tudnak teremteni, meg kettétöri a karrierjüket, hanem magától a szüléstől és a neveléstől ódzkodnak.
2015. ápr. 17. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Előfordul. Majd meggondolják magukat. Ennyi idősen barátnőm sem akart gyereket, most van egy két és fél éves fia. Mondjuk én akartam 19 évesen is de nagyon a 'majd' kategóriában. Nem is gondoltam rá. De tudtam hogy majd egyszer akarok.
2015. ápr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kijavitanam magam.. A nagy része majd meggondolja magát. Van aki 30 körül sem akar de nem annyi aranyban mint a fiatalság. :)
2015. ápr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

19 évesen nekem is a lista legvégén volt, amivel nem is foglalkoztam. Ráadásul rettentő fiús gyerek voltam, nálam soha nem volt papás-mamás vagy más lányos játék.

A gyerekkérdés is a huszas éveim végén kezdett halványan foglalkoztatni, végül 31 évesen szültem.


De ha így is maradna náluk, ne térítsd őket. A gyerekvállalás jog, amivel lehet élni, de nem kötelező. Érdemes mások véleményét, terveit tiszteletben tartani, a te életedre úgysem lesz kihatással.

2015. ápr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Visszakérdezek: te miért hangoztatod, hogy már ennyire meg ennyire akarsz?


Amit kifogásolsz, az nem divat, hanem az az természetes, ha egy 19 évest még egyáltalán nem foglalkoztat ez a téma. Ebben az életkorban más a fontos. A tanulás, szórakozás, az "igazi" megtalálása...


Lehet, hogy az általad kérdezett lányok is szeretnének egyszer családot, de kiakasztod őket azzal, hogy te máris rá vagy pörögve a témára, ezért zárják rövidre a beszélgetéseket.

Erre nem gondoltál?

2015. ápr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as válaszolónál a pont. Ezt nagyon kevesen értik meg, hogy ez egy lehetőség, egyáltalán nem kötelező, még akkor sem, ha az az általánosan elfogadott, hogy egy nő életének az anyaság ad értelmet.


A másik meg, hogy azon kívül, hogy mind emberek vagyunk, mindannyian mások vagyunk. Van olyan kislány, aki babázik, de van olyan is aki autózik. Vannak, akik 19 évesen is akarnak már gyereket, van, aki csak 30 évesen és van, aki soha.


Semmi probléma, mindenki élje úgy az életét, ahogy neki tetszik, ameddig az másét nem károsítja.

2015. ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
u.i.: én sem akartam soha gyereket, mert félek a szüléstől, meg mert saját környezetemben mindig azt láttam, hogy a nő agyondolgozza magát, gyereket nevelni nem marad ideje és ereje, a férj meg nem csinál semmit csak dolgozik, meg kiszolgáltatja magát a nővel. Egy szóval működőképes házasságot még nem láttam. Saját párom is ilyen volt. De mióta megtaláltam az Igazit, aki igazi apatípus, lehetetlen, hogy megfosszam Őt és a gyereket is egy ilyen csodálatos kapcsolattól, ami nekem sose adatott meg az apámmal, mert alkalmatlan volt.
2015. ápr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is tizenkilenc éves vagyok (végzős gimnazista), és szintén ezt tapasztalom: a lányok zsigerből hárítanak. Persze nem is mondom, hogy érettek vagyunk már a gyerekvállalásra, de az osztályom minimum fele határozottan kijelentette, hogy ő soha nem akar majd gyereket, mert hogy az tönkretenné az életüket.
2015. ápr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Én mióta csak eszemet tudom, akartam gyereket. A játékbabákkal is úgy játszottam, mintha igaziak lettek volna. :) Vártam, hogy végre "nagy felnőtt 18 éves" legyek, mert akkor már nekem is lehet saját gyerekem. Aztán persze ahogy idősebb lettem, rájöttem, hogy ez nem így működik. 18 évesen még érettségiznem kellett. :D De akkor is vágytam rá, hogy majd egyszer, majd pár év múlva. Végül 18 évesen tényleg terhes lettem, 5 hete szültem 19 évesen.

Természetes, hogy benned is felmerül a gyerekvállalás gondolata, hiszen minden élőlény végső soron utódot akar hagyni. De manapság 18-19 éves korban más "dolgunk" lenne: iskola, buli, stb. A gyerekvállalás pedig megmarad ezek mögött fantáziának.

2015. ápr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 14 vagyok, és a legnagyobb vágyam, hogy szép családot teremtsek, 3-4 gyerek, 20-25 körül. Szóval nem vagy egyedül, de én is azt tapasztalom a környezetemben, mint te.
2015. máj. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!