Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért divat mostanában, hogy...

Miért divat mostanában, hogy a beteg gyerek fényképeit felnyomja mindenki a facebook-ra? Tudok erre valami ésszerű magyarázatot?

Figyelt kérdés

Percenként látom, hogy felteszik az ismerőseim szegény picurokat "kis betegem" és hasonló címekkel (az egyik lázas, a másik influenzás, a harmadik bárányhimlős, a negyedikkel kórházban vannak).

Valahogy annyira bánt, hogy szegény kis bágyadt lurkók arcába fényképeznek és még meg is osztják, aztán egy csomóan jobbulást kívánnak, ezeket az anyuka egyesével megköszöni.. szerintem többet segítene, ha ezalatt a gyerekkel lenne...

Meg egyébként is a gyerek nem nagyon fogja megköszöni pár év múlva, hogy ebben az állapotban kiposztolták. Én sem örülnék ha valaki a fényképemet mutogatni amin lázasan gyötrődöm.

Ez csak engem zavar? Szerintetek ez normális dolog?


2015. febr. 15. 19:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
Egyetértek. Én már 2 éve töröltem magam a fb-ról, sajnos a színvonal a béka feneke alatt van...
2015. febr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem azért, mert az anyuka szeretné megosztani az aggodalmát, és jólesik neki néhány biztató szó, netán tanács, ha valakinél mondjuk ugyanaz volt a baj.

Engem nem zavar.

2015. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Hát nem tudom, ha azért amit a 2-es válaszoló ír, akkor írja ki, hogy "aggódom, nem tudtok valami jó gyógymódot X betegségre?", minek ehhez szerencsétlen gyerek fotója?? Én is egyetértek, ez engem is zavar.
2015. febr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%
Én is posztoltam,amikor kórházba voltunk,de csak és kizárólag a családtagok és a közeli barátok látták...mivel sokan élnek más városban,illetve külföldön,így szoktuk az eseményeket megosztani... mindezt éjjel,amikor a kicsi aludt.Jutott Rá elég időm,hidd el.3 gyerekes
2015. febr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%
Én is posztoltam kórházi képeket. Kérték is az ismerőseim, hogy lássák szegény picurkát, aggódtak érte, de nyilván mindenki nem tudott a kórházba betódulni.
2015. febr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%
soha nem tennék fel ilyen képet, érthetetlen más szülők miért teszik.
2015. febr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Nekem sem jutna eszembe feltenni a beteg gyerekről képet:S
2015. febr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%
Nekem egyik unokatestvérem csinálja ezt, illetve az apukája az unokairól, ráadásul részletes leírást is fűznek hozzá, hogy mik a tünetek, milyen gyógyszereket kap stb. Engem nem zavar, bár nem értem az okát én sem. Én nem tenném ezt, de mindenki más, ilyen a világ.
2015. febr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Én raktam már fel úgy képet, hogy pont beteg volt a gyerek, de nem az volt a kép lényege, hogy ő most beteg. Már két hete itthon voltunk tüdőgyulladással (mármint mindkettőnknek az volt), és építettünk egy marha nagy házat kockákból, amit lefotóztam a gyerekkel együtt, mert iszonyúan klassz lett és ki is tettem a Facebookra. Nyilván az ismerősök tudták, hogy mindketten otthon vagyunk betegen, és a kommentekből ez ki is derült, nem is volt titok, de a képen csak egy kockaház és egy köntösös hatéves gyerek látszott, nem az, hogy éppen mennyire rottyon van. Nyilván ha olyan rosszul lett volna éppen, akkor nem is állunk neki házat építeni, és nem is fotózom le.

Mondjuk van olyan ismerősöm (anyuka is, apuka is), aki a beteg gyerekről is állandóan képeket pakol fel, az egyikük ráadásul full nyilvánosan, boldog boldogtalan láthatja. Mondjuk az az apuka szerintem eleve nem komplett, gyerektől függetlenül, sose volt normális.

2015. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe sem jutna a beteg, elesett, bágyadt gyermekemet fényképezni, nem hogy feltenni hogy boldog-boldogtalan ezen csámcsogjon.

Kicsit más, de én azon akadtam ki, amikor a koraszülött baba képét posztolgatják a PIC-ről, és a picikéből mindenhonnan csövek állnak ki. Ez nagyon érzékenyen érint, mert mi is megjártuk ezt az utat.

2015. febr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!