Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyerekesek, milyen praktik...

Többgyerekesek, milyen praktikáitok vannak, amik megkönnyítik az életeteket?

Figyelt kérdés

Érdekelne a háztartásban, utazásban, sétában, játékban, és minden másban is, hogy mit csináltok, hogy mindenkinek könnyebb legyen. Olyat írj, amit szerinted mások nem így csinálnak, de Nektek ez nagyon bevált.

egyébként egy nagycsaládos honlap cikkéhez gyűjtöm a TI praktikáéitokat, amit ha megengedtek, ott fel is használok.


2010. febr. 20. 21:08
 1/4 A kérdező kommentje:

a honlap a nagycsalad.sokoldal.hu

jelöld be a kérdést, ha érdekel, hogy mikor jelenik meg a cikk és a többiek mit írtak?

2010. febr. 20. 21:11
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem tudom mások hogyan csinálják, így nem biztos, hogy olyat írok, amit más nem így csinál. :DD


3 lányom van: 5 év, 3év , 8 hónap.

Séta: Amikor jó idő van, és csak csatangolni, levegőzni megyünk, akkor mindenki megy amerre lát, nyilván nem az útra, de eléggé szabadon közlekedhetnek a babakocsi körül. Ha konkrét terv van: mama, bolt, ovi, stb. Akkor viszont mellettem és kétoldalt fogják a babakocsit, hogy haladjunk is.

Általában este rendet teszek, ha normális időben (fél 10 előtt) elalszanak. Így fél óra alatt puccba tudom vágni a lakást, és nem másnap reggel kell ugyanezzel 3 órát eltöltenem 500 megszakítással. (Persze ha oviban vannak a nagyok, akkor jóval könnyebb.)


Nagyon sokat segít, ha előre egy hétre megtervezi az ember a programját. Egy időben csináltam, nem tudom már miért nem, pedig meglepően sok időm felszabadult akkoriban. Szóval megtervezni a főbb dolgokat: az Istennel való kapcsolatom ápolása, mit fogok elolvasni a héten a Bibliából, főzés (napi menük), bevásárlás, otthonon kívüli tevékenységek, pl. mama látogatás, játszótér, hogyan kedveskedek a héten a férjemnek, hogyan a gyerekeknek (valami apróság, aminek tudod, hogy örülnek: új dekoráció, akármi, apjuknak a kedvenc sütije, vagy csak egy cetli a cipőjébe reggel, hogy szereted és várod haza), aztán magamnak is valami kis meglepi, törődés. Akár csak egy kád forró vízben elmerülni. :D

Mivel előre tudtam egy hétre, hogy melyik nap mit főzök (vagyis általában kétnaponta), így nem ment el vele 1 óra, hogy kitaláljam mi legyen a kaja, és nem fordult elő, hogy nem volt itthon hozzá cucc, és agyalhattam újra mi legyen... Mivel tudtam mit mi után terveztem, így nem futottam felesleges köröket. Volt mosós napom heti kétszer, volt takarítós, és van egy fix, amikor semmit ilyesmit nem csinálok, csak magammal és a családommal törődök, illetve istentiszteletre megyek.

2010. febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi, ez nagyon jó. különösen a mosós és takarítós nap ötlete, akkor túlvan rajta az embeer és utána nem idegesíti :)
2010. febr. 21. 17:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy a takarítást úgy szoktam csinálni, hogy minden héten van egy nap, amikor végignyalom a padlót, porszívózok, letörölgetem a fontosabb helyeket, és a fürdőt is kisikálom. 2 havonta pedig egy teljes hetet annak szentelek, hogy mindent és nagyon alaposan.... A közbülső időben csak a nagyon szükségeseket. :D A mosós napot azért iktattam be, mert ha csak épp bedobtam egy adagot, akkor rendszerint elfelejtettem kiteríteni, és ott felejtettem, büdös lett, újabb mosás. :) Így pedig kénytelen vagyok azonnal teríteni, újraindítani, szárítani, elpakolni, hgy kiférjen a következő adag ruha. :)
2010. febr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!