Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 40 év körüli férfinak...

Egy 40 év körüli férfinak késő már gyereket vállalni és miért?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 21. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Nem, ferjem is iden lesz 40, most februárban született első babánk.

Sokkal fontosabb sztem, hogy az anya hány éves abból a szempontból h egészséges legyen a baba.

2015. ápr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
nem, csak jobb ha van biztosítása
2015. ápr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Dehogy késő.. A ferfiaknak még az ajánlott kor vege is tobb mint a noknel.
2015. ápr. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem,sőt a legjobb,erre a korra már a legtöbbje beérett,rendezett anyagi háttere van,stb.
2015. ápr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
30%
Pasik késön érők szóval nem :-D
2015. ápr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Eltérő erről az emberek véleménye. Biológiailag alkalmas apaságra sokáig, de én már későinek tartom, olyan szempontból, hogy az átlagéletkor kb. 70 év, amiből azért már 50 felett kevésbé alkalmasak a szülői feladatok ellátására maximálisan, valamint nő a betegségek kockázata is. Életkorral együtt csökken a türelem, fizikai állóképesség, valamint a generációs ellentétek is élesebbek lesznek a szülő és gyermeke között. De még, ha a legszerencsésebb esetet is vesszük, akkor is valószínű, hogy az unokákat már nem éri meg az apa, ami nem neki lesz igazi fájdalom, hanem a gyereknek, aki életének fontos eseményeit kell szülő, vagy apa nélkül átélnie, mint például érettségi, diploma, házasság, gyerekvállalás. Ez nem csak anyagi, de érzelmi támasz hiánya is lehet. Ezek miatt én semmiképp nem vállalnám, de persze ezt mindenki saját maga döntheti csak el.
2015. ápr. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Pont nemrég volt egy cikk a neten, ami azt a tévedés oszlatta el, hogy a férfinél nem számít a kor. Számít, mert az átadott génekben a kor haladtával több lesz a hiba. Legalábbis a cikk szerint.


A kérdésre válaszolva a 40 év körüli még elmegy, de 50 körüli már nem. Sokan a "meddig nem késő?" kérdésben csak arra összpontosítanak, hogy mi lesz, amikor megszületik a gyerek, pedig egy másik fontos kérdés az, hogy mi lesz mondjuk 1x évvel a szülés után. Ha 66 korodban van egy 16 éves kamasz fiad/lányod az bizony kemény. Sokan ebbe nem gondolnak bele.

2015. ápr. 22. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerőseimnek 15 év sikertelen próbálkozás, több vetélés után lombikkal jött össze a baba, az anyuka 40, az apuka 42 volt akkor. A gyerek ma már 10 éves, nagyon boldogok, fiatalos szülők. Szerintem őket nem érdekli, hogy 50 felett lesz kamasz a gyerekük, örülnek, hogy gyerekük lehet.

Az nagyon egyéni, hogy kinek mi a késő, amit leírtak az előzőek, hogy az életkor előrehaladtával több a biológiai probléma, csökken a türelem stb. ez mind igaz, de ezzel tisztában léve 40 körül még lehet gyermeket vállalni, mindenképpen késői dolog, és nem korai, de nem lehetetlen. Az hogy ki meddig él és mennyi az átlagéletkor ebbe nagyon nem jó belemenni, mert akkor én is retteghetek, hogy megérem-e a felnőttkorukat, látom-e az unokákat. A fiamat 26 évesen szültem, a lányomat 30 évesen, így jött össze, mi van ha ő sem fog 30 éves koráig szülni, én meg nem érem meg a 60-at, szóval ezzel az erővel csak 18 évesen lenne szabad szülni, erre nem lehet alapozni.

Én apukám sajnos fiatalon meghalt rákban, nem érte meg az unokái születését, pedig 23 éves volt mikor én születtem.

Szóval ebbe a gondolatba nem jó belemenni, azt kell végiggondolni annak, aki 40 körül tudatosan gyermeket szeretne vállalni, hogy fogja-e bírni, fogja-e szeretni azt az állapotot, hogy 40-es éveiben pici gyermeke, 50-es éveiben kamaszgyereke lesz.

2015. ápr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, en is ott ertek egyet, hogy nem a 40 a keso, hanem az fog szamitani, hogy 50 evesen lesz tizeves gyereke, 55 evesen meg egy kamaszgyereke. Valoszinu, akkor jobban erzi majd a kort a szulo, mint most, 40 evesen. (ezert javitanam ki az egyik korabbi hozzaszolot, hogy ha 40 evesen szuletik a gyerkoc, mire 16 lesz, apuka nem 66 eves, hanem 56, ugye...)

Ettol foggetlenul egyaltalan nem itelem el, aki 40 evesen vallal, se not, se ferfit. Sot! Testverem es parja is ennyi most, par eve sikertelenul probalkoznak, most mennek lombikra. Az egesz csalad tamogatja oket, remelem, sikerul nekik!

En es a ferjem pedig 35 evesek vagyunk, es egy honapon belul jon az elso babank.

Az eletet nem lehet kiszamitani.

2015. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, annyit szeretnék még hozzátenni, hogy amennyire én tudom a későbbi gyermekvállalásnál az egyre több genetikai betegség átadásának kockázatát ellensúlyozza, a magasabb szintű intelligenciára való hajlam átadása természetesen ugyancsak a géneken keresztűl.
2015. ápr. 23. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!