Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem bírom...

Mit csináljak, ha nem bírom elviselni a férjem gyerekét?

Figyelt kérdés

Nem volt ez mindig így.

Sokáig jól kijöttünk, nem volt probléma.

De aztán amikor teherbe estem, akkor elkezdett zavarni a gyerek. Mindenbe belekötöttem, amit csinált, és állandóan csak a hibáit láttam, szülés előtt már a hangja és a puszta jelenléte is irritált. Nyugtatgattam magam, hogy ez biztos csak a hormonok miatt van így, hisz előtte nem volt gond, és hogy a szülés után biztosan minden a régi lesz.


De nem lett. Mióta megszületett a baba, azóta is szörnyen idegesít a nagy, a puszta jelenlététől megőrülök, vagy ha szimplán csak meghallom a nevét.

Rettegek, hogy megfertőzi a babát, vagy bántani fogja, és szerencsétlenre csak plusz problémaforrásként tekintek. (Most lesz hét éves, szeptemberben megy suliba. Tény, hogy elég problémás gyerek, de az az óriási ellenszenv, amit kivált belőlem, nem normális.)


Járok pszichológushoz(jobban mondva a pszichológus jár hozzám), de az elmúlt másfél hónap alatt semmi pozitív eredménye sincs még a dolognak.


Nyilván ha előre láttam volna, hogy a terhesség meg az anyaság ennyire megváltoztatja a hozzáállásomat, akkor nem is megyek bele még akapcsolatba sem, nem hogy házasságba és közös gyerek vállalásába. De fogalmam sem volt, hogy így fog alakulni a dolog, egyáltalán nem számítottam erre.


Mit csináljak, mit lehet ilyenkor tenni? Mert ez a helyzet senkinek sem jó, és nem akarom, hogy bárki sérüljön lelkileg.



2015. ápr. 25. 08:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Ha az érzéseiden nem is vagy képes uralkodni, a viselkedéseden muszáj lesz. Az a szerencsétlen gyerek ebből semmit nem vehet észre!

És tényleg szedd össze magad, ugyanis a kicsik sok mindent megéreznek. Tönkreteheted az életét és az apjával való kapcsolatát - aminek nagy valószínűséggel az lenne az eredménye, hogy a te kapcsolatod is tönkremenne a férjeddel.

2015. ápr. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Tudat alatt az dolgozhat benned, hogy a ti hazassagotokban, otthonotokban a te babad az 'igazi', neki tobb 'joga' van ott lenni, o tobb szeretetet erdemel es tobb turelmet, mert o kozos baba.

Az a szerencsetlen meg csak az apja reven megturt egyed.


Kovezzetek meg, en is ezt ereznem.

2015. ápr. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%

Oszinte leszek engem is zavar a ferjem gyereke

Arra emlekeztet valamikor egy masik not szeretett gyereket vallalt vele hiaba szepiti utolag veletlen terhesseg stb

Raadasul gyerek tiszta annya vonasai viselkedese beszede mintha az ex ulne itt velunk.

Szerencsere vissza tudom szoritani az ellenszenvem mert a gyerek szerti oszinten a kozos gyereket.

2015. ápr. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem csak képzeld magad a helyébe kicsit. Neked gyerekként hogy esne, ha valaki a testvéred jobban szeretne, mint téged, és éreztetné is... nekem megszakadna a szívem, az biztos.
2015. ápr. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Én nem akarom nem szeretni, akármilyen hülyén hangzik, de nekem is rossz, hogy így érzek. Próbálok úgy viselkedni, hogy ő ezt ne vegye észre, de nem hülye, nyilván kiszúrja hogy minden egyes megnyilvánulása idegesít.


Persze ebben az is benne van, hogy nagyon látszik rajta az anyja elcseszett liberális nevelése, hogy azt sulykolja a gyerekbe, hogy neki az égvilágon mindent szabad. Ennek eredményeképp az értékrendje a béka segge alatt van, csak az érdekli hogy kaphasson, birtokolhasson valamit, de ha megkapja (tőlünk ritkán, mert nem engedünk a hisztijének), már dobja is félre és valami másért nyafog. Más témája nincs is, mint hogy miket vegyünk meg neki. És állandóan figyelmet követel, ha 5 percig nem ő van a középpontban, már hisztériázik.


Tudom, hogy ez nem az ő hibája, de akkor is szörnyen zavar a személyisége, az ilyen típusú felnőtteket is nagy ívben elkerülöm, ha tehetem. De őt nem kerülhetem el, normális embert nevelni belőle meg esélyük sincs kéthetente két napban. Elhoznánk többször és több időre is, de az anyja nem engedi.

2015. ápr. 25. 08:38
 6/21 anonim ***** válasza:
61%
Én ugyan így érzek a tesóm gyerekével és egyszerűen nem tudom megmagyarázni. Már a jelenléte is irritál. Pedig nekem nincs is gyerekem.
2015. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

Hm, azt hittem, nőknél ilyen nem létezhet, én férfiként mutatok hatalmas ellenszenvet a barátnőm kamasz fia iránt, de gondolom a közös benne, meg a kérdező "nem szimpatikus" fogadott gyerekében az lehet, hogy végtelenül el vannak kényeztetve valakik által.

És ez nem azonos az általunk elképzelt nevelési elvekkel, ez lehet még a fő ok.

Én nem magamban próbálom elfojtani ezt az érzést, hanem a környezetre próbálok hatni, hogy végre fejezzék már be a kényeztetését a gyereknek, mert nagyon rossz irányba halad emiatt minden.

2015. ápr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
36%

Te mindig ilyen kerdest irsz ki? Multkor kitiltani akartad a gyereket, aztan 1 oras volt 2 embernek a szoptatas es a gyerek volt a rossz.


Utalom az ilyen "noket"

2015. ápr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
11%
Ha így viselkedsz a férjed gyerekével, akkor nagyon fogsz csalódni a sajátodban! Elkényeztetett gyereket fogsz belőle nevelni.
2015. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Ha így viselkedsz a férjed gyerekével, akkor nagyon fogsz csalódni a sajátodban! Elkényeztetett gyereket fogsz belőle nevelni."


Hogyan "így"? Azért fogom elkényeztetni a sajátomat, mert a férjemé idegesít? :D Nem látom az összefüggést.

2015. ápr. 25. 10:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!