Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az újszülött lakcímkártyájára...

Az újszülött lakcímkártyájára alapesetben milyen cím kerül amennyiben?

Figyelt kérdés

amennyiben a szülők házasok, de a bejelentett állandó lakhelyük (egy városban van ugyan, de) különbözik.

Közös (hivatalos) tartózkodási címük nincs (meg egyébként külön sincs más címük).


Elég kacifántosan hangzik így leírva, bár a helyzet teljesen hétköznapi: ugyanabban a városban bérelünk lakást, ahol a szülőkkel (ki-ki a maga szüleivel) korábban élt, így nem vesződtünk bejelentéssel (bár tudjuk, hogy jogilag kellett volna), főleg azért, mert nem sokára saját ingatlant tervezünk venni, de a gyerek még jó eséllyel a bérelt lakásba érkezik.


Kinek az állandó címét kapja ilyen esetben?

Vagy érdemes lenne bejelentkeznünk legalább tartózkodásira abba a lakásba, ahol jelenleg élünk?


2015. ápr. 25. 10:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A babád lakcímkártyáján a te bejelentett lakcímed lesz.
2015. ápr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Ezt nektek kell eldonteni. A gyereket bármelyik lakcimre be lehet jelenteni, az a lényeg, hogy egyet értsetek. Viszont értelmesebb lenne oda, ahol valóban él a gyerek, ugyanis a védőnő körzet szerint látogat. Plusz akinek a cimere jelentitek be, az jogosult csak a kedvezményekre. Tehát ha apahoz jelenten be, akkor te nem kaphatsz gyest, csaladipotlekot. Ha hozzád jelentitek be, nem kaphat az apa családi adokedvezmenyt. Tehát ideje lenne mindharmotokat azonos címre bejelenteni
2015. ápr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nincs ezen semmi kacifántosság. Mi házasok vagyunk, a férjem a 3. kerületbe van bejelentve, én a 16.-ba. Mindannyian a 16.kerületben élünk (a férjemnek még ideiglenes, vagy levelezési címként sincs ez feltüntetve). A kórházban a te lakcímkártyádat fogják elkérni, így automatikusan az lesz a gyerek címe is (ha esetleg nem akarjátok az apa címére íratni.) Az csak nektek könnyebbség, ha oda lesz bejelentve, ahol életvitelszerűen éltek, mert különben a kötelező védőnői vizsgálatokra utazhatsz a kisbabával. Amit az utolsó írt, az nem igaz. Mint írtam, nekünk nincs közös címünk, de én kapom a gyest, a férjem a családi pótlékot és az adókedvezményt (utóbbi házasság függvénye, nem lakcímé).
2015. ápr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A védőnővel egyébként idáig nem volt probléma. Oda járok, ahol ténylegesen lakunk.

Nem kért tőlem lakcímkártyát, elég volt bemondanom a tényleges tartózkodási helyet.

2015. ápr. 25. 10:47
 5/16 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, de a családi adokedvezmeny és a csaladipotlek feltétele is saját háztartásban nevelt gyermek, nem a házasság.
2015. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, de a saját háztartásban nevelés nem azt jelenti, hogy anyukának és apukának közös címünek kell lennie.
2015. ápr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Csaladipotlek, ki jogosult, első sor

[link]


Ez meg a csaladi adokedvezmeny

[link]

2015. ápr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hogy neveled a saját haztrtsodban, ha a másik szülő lakóhelyere van bejelentve? ?????
2015. ápr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Oké, tegyük fel hogy az én állandómat kapja. A csp-t és az adókedvezményt egyébként is én fogom igénybe venni.


Ebbe a lakásba közös állandót nem akarunk, max. tartózkodásit.

A tartózkodási elég lesz ahhoz, hogy az apuka megkapja pl.: a szülői pótszabadságot?

Vagy anélkül is menne?

Vagy csak ha az állandó címe is megegyezik a babáéval?

2015. ápr. 25. 11:17
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem a másik szülő lakóhelyére van bejelentve. Szerintem ezt elég világosan leírtam. A pótszabinak sincs köze a lakcímhez. A férjem is megkapta.
2015. ápr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!