Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy igény szerint szoptatott,...

Egy igény szerint szoptatott, hordozott újszülött aki az anyukájával együtt alszik kb mennyire sír sokat az első 4 hétben?

Figyelt kérdés

Tudom nem csak ezen múlik, lehet különösen érzékeny, hasfájós stb.

De reménykedhetem hogy így nem lesz nagyon sírós?

Érdekelnek a személyes tapasztalataitok.

Előre is köszönöm.


2015. febr. 26. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém kb. 3 hónapos koráig egyáltalán nem sírt.
2015. febr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a sírósság ugyan úgy babafüggő, mint az, hog ymennyit alszik.

Én nem szoptattam, üvegből tápláltam 3 óránként, éjjel 6 óránként, mert aludt. Viszont hordoztam, nagyon sokat mentünk 3. héttől mindenfelé. Jól alvós, nem sírós baba volt mindig is. Volt hasfájós kb 2 hétig, de a hisztis korszakig kb. akkor sírt csak, ha nagy volt a baj. Pl. tudta, hogy kapni fog enni, jó az időérzékük és kivárta türelmesen az evésidőt. De ez teljesen babafüggő. Majd meglátod, nektek hogy a legjobb.

2015. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom szörnyen sírós volt, akár a nyakamba is köthettem volna, ő akkor is sírt.

Szerintem az, hogy mennyire lesz sírós, több dolognak a függvénye. Te pedig megtehetsz bármit, ha pl. fáj a hasa, akkor fáj...

De ne parázz rá ennyire. Az enyém nagyon sírós volt, most mégis egy értelmes, kedves gyerek, én meg nem vagyok egy lestrapált anya. :D

2015. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kevesebbet sír az a baba, aki sokat lehet az anyukájával, de az előttem szólóknak igaza van abban, hogy ez temperamentumtól, hasfájástól függ. Nekünk a sírás (hordozott, isz. szoptatott, együttalvós babák) mindig a 6. hét után kezdődött, és kb. 2-3 hónapos kora között volt a mélypont. Kisfiamnál és kislányomnál ugyanúgy. A betöltött 3. hónaptól azonban egyre inkább kibontakozott a napirendünk, egyre könnyebbek lettek a nappalok és az éjszakák is.
2015. febr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, ez nem ettől függ. Az én fiam tápszeres volt, soha nem hordoztam, első perctől külön szobában alszik és alig volt sírós, ráadásul 8 hetes korában már átaludta az éjszakát és onnantól mindig.
2015. febr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szintén, mint ahogy valaki írta, a fiam az első 3 hónapban szinte alig sírt. Hordoztam, vele aludtam, inkább csak fürdéskor ordított. (Panelban laktunk még, meg is jegyezte a szomszéd, hogy nem is hallja a babát)

AZtán 3 hósan szopisztrájkba kezdett, nem akart már többé szopizni, kapott tápszert (kezdetben kiegészítésként, a fejés mellé), írtó hasfájós lett, és onnantól elég sírós baba lett belőle. Szóval erre nincs aranyszabály szerintem, én sem így terveztem, nem így indítottunk :(

Előtte is fájt a hasa kicsit, de hordozókendőben megnyugodott mindig, illetve este, ha nehezen aludt el, sokszor a mellkasomon aludt.

De ami utána kezdődött, azt senkinek nem kívánom...

2015. febr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kisfiunk velünk aludt az elején, anyatejes volt, akkor szoptattam, amikor igényelte, imádtam hordozni, és végigsírta az első 3 hónapot. Extrán hasfájós volt. Csinálhattam Vele bármit, szegénykém, csak üvöltött. Szval látod, annyi mindentől függ, hogy mennyit sír a baba.
2015. febr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is babafüggő.

3 gyerekem van, az 1. és 2. tök nyugisak voltak, a 3. sokat sírt, pedig én aztán tótágast is álltam neki.

2015. febr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!