Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül nevelem a gyerekemet!...

Egyedül nevelem a gyerekemet! És ténlleg csak a családibül meg a gyesböl kellene megélnünk? Semmi más nem jár? Mert ez édes kevés 1 hónapra.

Figyelt kérdés
Nem jár más Támogatás? egyedül nevelem a gyerekemet.

2015. ápr. 27. 10:40
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Dolgoztam de bejelentett munkám nemvolt. Szóval keresem a megoldást. Nem egyböl támadni kell a másikat. Nem cigány vagyok. nem nemakarok dolgozni.
2015. ápr. 27. 11:06
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
előtte nem dolgoztál?
2015. ápr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig apukának kötelessége fizetni. A bíróság megítéli a gyermektartást és ha ő nem akarja kifizetni, automatikusan levonják a béréből. Remélhetőleg nem fog felmondani a m.helyén csak azért, hogy ne kelljen fizetnie.
2015. ápr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha '95-ben születtél, sokat dolgozhattál. Hol van az apuka?
2015. ápr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
Amugy a szüleimmel lakom, semmi gondom, cak kiakarom deriteni hogy tudok munkát találni ugy hogy ninc érettségim!!
2015. ápr. 27. 11:21
 16/41 A kérdező kommentje:
95-ben születtem. 4 évet dolgoztam. ugy hogy nemvoltam bejelentve
2015. ápr. 27. 11:22
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Tanultál? Vagy otthagytad a sulit?
2015. ápr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

"Amugy a szüleimmel lakom, semmi gondom, cak kiakarom deriteni hogy tudok munkát találni ugy hogy ninc érettségim!!"


mi van? te nem munkahelyed kerestél, hanem segélyt. vagy mi értettünk valamit nagyon félre? :D

2015. ápr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülálló édesanya vagyok, én is egyedül nevelem a kisfiamat.


Szó sincs róla, hogy gyesből és családiból kellene megélni. Ezek csak segélyek/alanyi jogon járó dolgok, emellett azért számos lehetőséged van.


De hogy tisztán láss:

- egyedülállónak járó családi pótlék 13.700 Ft/hó (igen, pont 1.500 Ft-tal több, mint a normál 12.200 Ft-os családi)- MÁK-tól igényelhető, honlapon fent van az igénylőlap, visszamenőleg max. 2 hónapra, ha az egyedülállóságod már akkor is fennállt

- gyes összege évek óta változatlankb. 25.600 Ft nettó/hó, úgyanitt igényelhető, alanyi jogú ellátás ez is, ha nincs jobb


Amit nem vettél eddig számításba:

- a gyermek apjától tartásdíj- ehhez gyermekelhelyezés és tartásidíj megállapítására vontakozó keresetet kell beadnod az állandó lakcímed szerinti bíróságra. A www.birosag.hu oldalon tájékozódj, hogy hová tartozol.

A keresetlevél megírásához nem kell feltétlenül ügyvéd, ha átlagos értelmi szinttel rendelkezel- mintákat találsz fenn a neten, heti 1* pedig van ún. bírósági panasznapi ügyintézés- ott (bár ki kell várni a sorodat) jogvégzett dolgozók segítenek, hogy alakilag és tartalmilag megfelelő legyen a kereseted.

Ha más jövedelmed jelenleg nincs, kérj költségmentességet, nyomtatványt is a bírósági ingyenes fogadónapon tudnak adni, de a netről is letölthető.

Az apa a jövedelméből minden más kötelezettségének teljesítése előtt tartásdíjat köteles fizetni, az általános bírói gyakorlat szerint kb. 15-20 eFt-ot, átlagosan a jövedelme kb. 20 %-át (extrém magas jövedelem esetén fix összeg, extrém alacsony esetén is általában legalább 10 eFt/hó)- kérhetsz letiltást is, így nem kell könyöradományként megélni.

Ha az apa nem dolgozik, vagy feketén teszi stb. akkor kérhetsz állami megelőlegezést is, ennek pontos menetéről és feltételeiről (pl. jövedelmi stb.) ugyancsak tájékoztatnak a panasznapon.


Egyébként pedig nagyon helyesen írták az előttem szólók, láss azért tovább a segélyeknél.

Nem csak ebből áll a világ.

Nekem már picit nagyobb a gyerekem, de bizony én sem ültem otthon nemhogy 3, de 2 évet sem, mert muszáj volt menni dolgozni és munkabérből/vállalkozásból lehet eltartani leginkább magunkat és a gyermekünket.


Abból a 40 eFt körüli összegből bizony én sem tudnék megélni.

Ha most 4 hónapos a pici, akkor azért akármennyire is váratlan dolog történt, valami tartalékodnak MUSZÁJ lenni- különösen, ha tudván tudtad, hogy feketén dolgozol és csak segélyeket fogsz kapni. Mert ez a párkapcsolatod megromlásától függetlenül is tény volt és te így vállaltál gyermeket.

A kicsi 1 éves kora után (jó bő fél év) mehetsz vissza dolgozni és még az eddigi ellátásodat is teljes összegben kapod mellé 3 éves korig. Így már most, a tavaszi dömpingben érdemes a kicsinek intézni a bölcsit, hogy kb. januártól járhasson, neked már intézni, hogy legalább a régi helyedre visszavegyenek (akár részmunkaidőben is)- vagy szétnézni a környéken, hogy akár gyerekfelügyelettel a magadé mellett, akár idős segítésével stb. tudsz-e egy kis plusz pénzre szert tenni.


Összefogni más, hasonló helyzetben lévő anyával, keresni a családod támogatását (átmenetileg visszaköltözni a gyerekszobádba, ha nem tudod a lakást egyedül így fenntartani stb.)

Egyébként hol laktok? Mi van az apával?

2015. ápr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs semmi gondod, akkor én kihasználnám ezt az alkalmat arra, hogy gyorsban leéretségizzek és esetleg gyorstalpalón elvégezzek valami szakmát.
2015. ápr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!