Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes így? Egy ilyen trauma...

Érdemes így? Egy ilyen trauma után? Amikor nem tud megbocsátani magának?

Figyelt kérdés

Abortusztól megtörve újra teherbe esni... Úgy, hogy azt képtelen feldolgozni az illető...

Segíthet e vajon egy új kis élet ebben...


2015. ápr. 27. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

ha valaki elveteti a gyermekét akkor nyilván nagyon nyomós oka van rá, hogy ezt a döntést meghozta.

azzal ha ezért bevállal egy babát, egyrészt a fájdalom nem fog elmúlni, másrészt a probléma is ott lesz amiért elvált az elsőtől, így a másodiknak akár az életét is tönkreteheti/veszélyezteti.

nem hiszem, hogy ennek ez lenne a módja. inkább pszichológus, hátha tud segíteni

2015. ápr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Én magam egyetértek... az abortusz évekkel ezelőtt történt, a barátnőm azóta sem dolgozta fel. A párja viszont most babát szeretne. Ő pedig teljesen tanácstalan.

Én is így gondolom, lelkileg megtört, bűntudata van. Nem biztos, hogy alkalmas ebben az állapotban rá.

2015. ápr. 27. 18:55
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Miért vállalta be az abortuszt ha bűntudata volt miatta?
2015. ápr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyereket nem terápiás célzattal kell vállalni, arra ott a pszichologus, ami főleg ajánlott, ha még mindig nem tudta feldolgozni az abortuszt. Gyereket csak testileg ès lelkileg is egészséges nő vállaljon.
2015. ápr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Évekig nem tudja feldolgozni? Miért nem fordul szakemberhez? Én is borzalmas nehezen dolgoztam fel de nem évekig tartott, és egy pszichológus segítségét is kellett kérnem. De ez nem normális azért. Azóta már van gyermekem.
2015. ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
félő hogy a gyerekét fogja olyanokkal tukmálni, hogy volt egy testvéred..
2015. ápr. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!