Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi ez, mitől lehetett és...

Mi ez, mitől lehetett és megelőzhető-e?

Figyelt kérdés

Kiskoromban többször is volt, hogy félig álmomban elkezdtem sírni (azt hiszem azért, mert rosszat álodtam, de arra már ennyire nem emlékszem, csak a sírásra), és nem tudtak felébreszteni a szüleim, sőt, én magam is tudtam, hogy félig alszom, hallottam anyukámat, de olyan érzés volt, mintha mégsem tudnék felébredni teljesen, mintha nem tudnám kinyitni a szemem. Pedig még a lámpát is direkt felkapcsoltam magamnak, hogy hátha az segít, de nem segített, csak mégjobban megijedtem, hogy miért nem ébredek föl...


Nagyon-nagyon rossz volt, és nem tudom, valyon mi válthatta ki. Ez mi? És mi okozhatta? Valami trauma, vagy valami neveltetésbeli probléma (pl. jogtalan szidás, pofozás, nem törődés..., mert sajnos ezek előfordultak), vagy esetleg ez valami kinövős "betegség"?


Most van két kislányom, és azért szeretném tudni, mi volt ez, és mi okozhatta, hogy amennyire tudom, elkerüljem, nehogy náluk is legyen ilyen...


Ha találkoztatok már ilyen problémával, kérlek, írjátok le a tapasztalataitokat, meg hogy mit tudtok erről!


Köszönöm!



#probléma #trauma #pszichés betegség #félálomban sírás #felébreszthetetlen
2015. jan. 22. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
ez az éjszakai felriadás (pavour nocture)
2015. jan. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromból nem melékszem ilyenre, de felnőttként többször előfordult. Borzalmas érzés. A lányomnál volt egy időszak, kb. másfél-2 éves kora között, amikor neki is volt. Többször előfordult, aztán egyszerűen elmúlt. Most 4 éves.
2015. jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

alváskor az agy blokkolja a mozgásszerveket, ezért van az, a álmunkban futunk, akkor az ágyban nem jár a lábunk, meg hasonlók

előfordul, hogy ébredéskor ez a blokk megmarad egy kis ideig, ismerőseim körében is fordul elő


sajnos pont nem tudom mi a neve, de nem felriadás, ahogy első írja, nem tudom hogy lehetne rá keresni

de úgy tudom nem betegség jele

2015. febr. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ebben is van róla szó, kicsit lentebb

[link]

2015. febr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!