Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák 2 gyerek mellett...

Anyukák 2 gyerek mellett mennyire célszerű és nehéz letenni a jogosítványt?

Figyelt kérdés
A párom kamionozik, csak hétvégente van itthon. Van egy 9 hós és egy 4.5 éves fiunk. Soha nem érdekelt a vezetés, elmegyek én mindenhova busszal illetve biciklivel. De mióta a kicsi meg van, egyre szükségesebbnek érzem a jogosítványt. Dokihoz egy másik településre hordom, mindig meg kell kérni valakit, hogy átvigyen (sajnos elég sűrűn beteg). Emellett sokszor van olyan helyzet, hogy mennénk valahova, de a párom fáradt vezetni, vagy nincs kedve hozzá. Van aki gyerekek mellett csinálta, 0 vezetési vagy kocsi után érdeklődési előélettel?
2015. márc. 31. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha amúgy van autótok kihasználatlanul, akkor mindenképp célszerű :) Amúgy is célszerű, csak akkor a pénzügyi részét kell átgondolni, hogy "megéri-e" ezekre a dolgokra fenntartani egy autót.


Én megcsináltam terhesen a jogsit csak mert úgy gondoltam, hogy "kell". Aztán évekig nem vezettem és akkor tanultam meg normálisan vezetni mikor rá voltam kényszerülve munka, gyerek oviba/egyéb helyre vivése miatt. Már bánom, hogy nem előbb, nagy szabadságot tud adni.

2015. márc. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én 1 gyerek mellett fogok nemsokára nekiugrani. (7hónapos lesz) biztos nem egyszerű,de annál szükségesebb. nekem is másfél óra mire megjráom a kisboltot oda-vissza. mondjuk az pont 1 jó levegőzés neki. de bosszantó,hogy ami meglenne fél óra alatt,az két óra mert buszra vársz,gyalogolsz,feltéped rá a babakocsit. vagy igen,mást kell kérni,hogy elvigyen. és ahogy írod,jó lenne ida-oda menni :-) 2 gyerek mellett tényleg le kéne tenned az biztos.anélkül is lehet élni,de azért nem mindegy,hogy fél óra alatt megjárod kocsival,vagy 2 órád elmegy.
2015. márc. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából nem kihasználatlan, mert néha azzal megy dolgozni, de sokszor jó lenne, ha csak idő szempontjából átvinném a telepre és a kocsi maradhatna itthon. Emellett ha itthon van mindenhova azzal járunk, még ha nem is akar menni, mert sokkal egyszerűbb.
2015. márc. 31. 09:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Anyukam 4 gyerek mellett csinalta meg, es 0 vezetesi vagy auto utani erdeklodesi eloelettel.:)

Erdemes letenni, mert tenyleg sokkal egyszerubb minden. Ha sietni kell valahova egyszerubb belulni az autoba, mint buszt varni.. vagy taxit hivni..

A nehezseg pedig csak akarat kerdese, fejben dol el:)

2015. márc. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp célszerű. Nekem a kicsi 8 hónapos volt, amikor elkezdtem a tanfolyamot. Mi mindenhová gyalogoltunk korábban (helyi közlekedés gyakorlatilag 0), amíg egy gyerekünk volt, simán megoldottam, kettővel már neccesebb volt. Bolt meg nem volt a környéken, állandóan a férjemet kellett kérni, vigyen el, akkor már a két gyerek is jött, ami teljesen felesleges szerintem. 37 éves voltam akkor, nem is túl fiatal. Azóta meg kiderült, h szeretek vezetni. Az hogy jogosítványod van (meg persze autó is elérhető) nagy szabadságot ad.
2015. márc. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia, én most járok vezetni, eddig 6 órám volt. A legkisebbet beadtam bölcsibe, hogy nyugodtan tanulhassak, ő most 20 hónapos. Van egy 4 évesem és egy 9 évesem is. Nálunk az ovi-bölcsi-suli elég messze van, most már muszáj nekem is lépnem, hogy jogsim legyen. A férjem hurcolássza őket, de délután már nem mindig ér haza időben, olyankor megkérünk egy ismerőst, hogy hozza haza őket, de ez már nem állapot. Nem vagyok már fiatal, 35 múltam, így "vén fejjel" kezdtem vezetni a sok tini tanuló közt, de az oktatóm nagyon türelmes velem, eddig jól haladunk. Nyugodtan vágj bele, ha szükségét érzed, mindenképpen könnyebb lesz úgy az életetek!
2015. márc. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En egy gyerek mellett csinaltam meg.Addig a ferjem vitt mindehova.Azota megszuletett a masodik babank is, szamunkra nagyon hasznos hogy en is vezetek(2 autonk van), sot mar nem is ertem, hogy birtam ki jogsi nelkul elotte :-)
2015. márc. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eddig is kezdtem ráállni, most főképp :)
2015. márc. 31. 10:06
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem sokan, főleg a nők nem az érdeklődés miatt teszik le a jogsit :)

én mondjuk nem akartam, mi egy autós család vagyunk és már 16 évesen le kellett tennem a kreszt. 16,5 évesen mentem vezetni, 17 évesen a kezemben volt a jogosítványom és autóval jártam gimibe. bár kényelmes és szeretem, de mióta gyerekem van imádom, hogy van :) sokkal kényelmesebb minden, a bevásárlás, az orvos... múltkor balesete volt, pont olyan volt amiért nem hívnék mentőt, mert annyira nem volt nagy, de bevittem autóval az ügyeletes kórházba és összevarrták neki.

sok sikert!!! :)

2015. márc. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Anyum 2 gyerek mellett csinálta anno.


Én most egy 4,5 éves ördög mellett úgy, hogy soha semmi késztetésem nem volt arra, hogy volánhoz üljek. Most meg úgy érzem, nagyon élvezem :) Mondjuk még csak az oktató kocsiban ültem eddig, de elvileg már csak 1-2 hét választ el a jogosítványomtól :)

2015. ápr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!