Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogproblemakban tanacsok? Hosszu.

Fogproblemakban tanacsok? Hosszu.

Figyelt kérdés

36 hetes kismama vagyok ,teljesen tonkrementek a fogaim.Ragofogak mind lyukasak ,bar szemmel nem lathatoan ,viszont van mindket oldalon van olyan ami nagyon problemas.Nem tudok enni ,mert faj ,plusz rendesen kitisztitani is iszonyu.SZTKs orvos nem tudott veluk mit kezdeni ,nem valami leliismeretes.Igy raadasul egy vagyonba is fognak kerulni ,de az nem erdekel mar...

Menjek el most es nyomassam tele magam erzesteleintovel ,raadasul iszonyat nagy stressz mert felek ,vagy szenvedjem mar ki szulesig ?Melyik a rosszabb?Az evest igyis ugyis megoldom ,nem magam miatt hanem mert muszaj.


2015. ápr. 30. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem is csinálták a fogamat 35 hetesen.

Eltört, fájt mint a fene...aludni sem bírtam.

Ilyenkor, a végén már simán megcsinálják. Az érzéstelenítő így a végén nem okoz bajt.

Én megcsináltatnám a helyedben. Szenvedsz. Plusz ugye még 4 hét kb... az elég sok...

2015. ápr. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

na igen meg tenyleg minden etkezes egy orokkevalosag ,nyamnyogok orakig.ha nem lenne bent a baba ,akkor biztos hogy csak joghurton elnek de ugy vagyok vele hogy muszaj...

vedonom azt hozta fel peldanak egyebkent ,hogy kepzeljek el akkor egy csaszarmetszest ,marmint erzestelenito szempontjabol...

2015. ápr. 30. 14:23
 3/12 anonim ***** válasza:
hát menj el szerintem. próbálj olyan orovst keresni,akinél nem félsz annyira,meg jól,fájdalommentesen megcsinálja. hátha még tömni is lehet,hátha nem kell kihúzni. szülés után se jobb fogorvoshoz rohangálni,gyógyszert meg szoptatás miatt szintén nem lehet sokfajtát szedni. én talán 7-9 hetesen mentem húzatni,olyan gyulladt volt,hogy már muszáj volt. én is kaptam érzéstelenítést. nem lett tőle baja,persze ezzel nem azt mondom,hogy ezért naponta kérj érzéstelenítést,de ha már annyira fáj
2015. ápr. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
csak a stressz meg a felelem miatt gondoltam hogy kivarok ,na meg egy injekcio nekem nem eleg.elindultam mar egyszer az sztks rendelesre ,egy szurit kaptam.addig jutottunk hogy teljesen szetfurta a fogam ,de az erzestelenito nem hatott igy nem folytattuk mert azt hittem ott maradok a szekben.kiidegelni akarta amugy.szoval most igy all a dolog.csak egy kisebb vagyont kernek el ezert maganrendelesen ,de ez van.
2015. ápr. 30. 14:35
 6/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Ne sztk-shoz menj. Én is megszívtam vele, elküldött a szájsebészetre, hogy inkább húzzák ki a fogamat, mert ő nem nyúl terhes nő fogához. Gondolhatod... Szóval elmentem egy magánhoz, aki pikk-pakk megcsinálta. :)

Mindkét terhességem alatt tönkre voltak a fogaim... És rosszabb lett volna ha még várok is.

A nyámoggás se lehet túl felemelő. :)

Ezt a császármetszéses dolgot nem értem, amit a védőnő mondott neked. :/

Szerinte nem adnak érzéstelenítést és a cs.m-hez hasonlította a fogászati kezelést??? :O

2015. ápr. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én is megjártam az sztk-sal. ha teheted,ne oda menj
2015. ápr. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! A babádnak valószínűleg az lenne a jobb, ha megcsináltatnád, stressz ide vagy oda. Ugyanis a lyukas fog fertőzésforrás, ami komolyabb kockázat szerintem a babára nézve is, mint a stressz. Ha rá tudod áldozni most azt a pénzt, akkor hajrá.
2015. ápr. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ugy ertette a vedono hogy ne feljek az erzestelenitotol ,mert gondoljak bele hogy csaszarnal mekkora dozissal kap ,raadasul ha a fogdoki normalisan vegzi a dolgat ,akkor az az erzestelenito be sem kerul a keringesemben ,az ottani szovetek kozt felszivodik.magyaran nyugtatni szeretett volna ezzel.na igen az sztks orvossal befejeztem ,raadasul baszolut nincs is turelme hozzam ,jo nem az a dolga hogy udvaroljon nekem meg konyorogjon ,de kicsit lehetne empatikusabb ,nehezebb eset vagyok ,felnott no letemre nagyon felek a fogorvosnal ,lattam rajta hogy ideges es zavarja hogy mennyire felek .
2015. ápr. 30. 14:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha budapesti vagy, tudok megfelelő orvost ajánlani. A teljes fogsorom javításra szorult szülés-szoptatás után, nagyon megérte megcsináltatni. Én úgy gondolom, most vágj bele, mert baba születése után a hátad közepére nem fog még az is hiányozni! Most még van időd, hogy megcsináltasd és utána már gondolnod sem kell rá többet. Nagyon fontos, hogy türelmes és kedves orvost keress! Nekem is ez adta meg a kellő bátorságot. Nagyon nagy szerencsém van az enyémmel, soha le nem cserélném! Bátorság! :)
2015. ápr. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!