Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerek mellett jártok el...

Kisgyerek mellett jártok el szórakozni (mozi, színház, vacsora, sport, stb. ) kettesben a párotokkal?

Figyelt kérdés
Igen-nem válasz miértje is érdekelne, vagy akár az is mikortól tudtatok ismét elmenni. Akik például nem járnak el gyerek előtt sem tették?
2015. ápr. 30. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
ez attol fugg ,hogy van e es milyen segitseged.nalunk anyos nagyon lelkes ,anyukam is csak sajnos o kulfoldon el.igy egy ket orara szerintem a kezdetektol ott lehet hagyni ,aztan a kesobbiekben meg alakul.szerintem elengedhetetlen ,legalabbis barmilyen onzonek is tunok en nem birnam hogy 0 24ben orkodjek felette ,persze barkire nem biznam.na es persze ott a ferjem is aki szintem elvan vele ha en a barataimmal kapcsolodnek ki.vissza kell venni a tempobol nyilvan ,de ne mondj le mindenrol ,az neked is rossz es egy ido utan kihat a hangulatodra es a masokkal valo viselkedesre.en pl elotte eleg porgos eletet eltem ,szoval nekem ennyi kell es jar.idovel aztan ha a fiam nagyobb lesz persze vele is rengeteg programot szeretnek csinalni ,de mig pici nem viszem inkabb mert csak nyuglodik.
2015. ápr. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon ritkán járunk el, kb. fél évente egyszer. Három gyerekünk van, és nincs kire bízni őket. Anyósomék messze laknak, idősek, betegek már. Anyukám is messze lakik, egy hónapban egyszer tud jönni segíteni, hétközben, mikor a férjem sokáig dolgozik. Egyébként lenne rá igényünk, hogy kicsit gyakrabban eljárjunk, így viszont még jobban örülünk a ritka kettesben töltött alkalmaknak.
2015. ápr. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
5,5 éve nem voltam a férjemmel sehol kettesben. De, a gyerekek születése előtt sokat mászkáltunk, színház bérletünk is volt évekig, koncertekre, múzeumba jártunk, sokat utaztunk. De, hiányzik, de egyelőre ez van. Tesómmal voltam többször koncerten meg színházban, tehát mindentől nem zárom el magam, nyaralni meg visszük a gyerekeket is (mászkálós, városnézős). A nagyobbik egyelőre nem hajlandó a nagyszülőknél aludni, remélem idővel rájön, h milyen jó és akkor szabad lesz a pálya :)
2015. ápr. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7Hos a babam, mi eddig kb 4-5 programon voltunk,2 kivetelevel furdetes-altatasra haza is ertunk. Addig a mama vagy a dedi vigyaz ra, nagyon aranyosak, vallalnak,gyakrabban is, de nem akarom kihasznalni oket. Ha olyan van, ami ejszakaba nyulik, akkor nyilvan ott alszik, ha pl mozi/szinhaz, akkor meg tudjuk oldani egy korabbi eloadassa. Eloszor kb 3 hos koraban mertem hoszabb idore otthagyni.
2015. ápr. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Havonta egy-két alkalommal. Szüleim kb. két hetente jönnek néhány napra, akkor belecsapunk a lecsóba.

Ez már nagyjából 3 hónapos kora óta így van. Előtte lakásfelújítottunk, költöztünk, így erőnk se lett volna. Mivel tápszeres, így az etetés se volt gond. Már egy éves, de rettentő barátságos, érdeklődő természet, bárkivel jól elvan hosszabb ideig is.

A szüleimre pedig teljes nyugiban ráhagyom. Most épp apám van itt, nemrég értünk haza. Mire hazajöttünk, már megfürdette, megetette és letette aludni.

Kicsit szívott vele, mert most éppen a "csupasz fenékkel menekülök pelenkázás közben" korszakban van, úgyhogy egy fél órát izzadt, mire kicserélte a pelenkáját, de egyéb fennakadás nem volt :)

2015. ápr. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen. Szerintem egy teljesen normális, emberi igény, hogy felnőtt emberek időnként olyan programokat csináljanak, amik nem gyerekeknek lettek kitalálva.

Nálunk egyelőre egy gyerek van (most szeretnénk tesót), ő már hét éves elmúlt, szóval nem olyan picike (de nyilván még kell, aki vigyázzon rá, ha mi elmegyünk). Szoktunk időnként moziba, színházba, házibuliba vagy koncertre menni, de igazából már sokkal ritkábban, inkább hozzánk jönnek a barátaink, és olyankor dumálunk meg társasozunk meg filmezünk. Régebben sokkal nagyobb igényünk volt arra, hogy ténylegesen eljárjunk szórakozni, akkor azért a havi 1-2 alkalom simán belefért, gyerek előtt meg szinte minden hétvégén mentünk valahová. Most meg már talán ha félévente egyszer elmegyünk valahová ketten. Mondjuk ez nem olyan vészes, ennél azért többet vagyunk kettesben, hiszen simán megesik, hogy napközben ebédszünetben találkozunk, még ha csak fél órára is.

Ha majd lesz kistesó, gondolom egy picivel gyakrabban fogjuk úgy érezni, hogy jó lenne gyerek nélkül, együtt kimozdulni, hiszen akkor az ilyen munka közben történő alkalmak megszűnnek.

2015. ápr. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!