Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit éreznél, ha 16 éves...

Mit éreznél, ha 16 éves örökbefogadott fiadról kiderülne, hogy facebook- on felkereste vér szerinti anyukáját és írt neki anyák napjára, hogy sok puszit küld?

Figyelt kérdés

Hogy kellene ezt kezelnem... mondjam meg, hogy tudok róla?

Nyitva felejtette a laptopját.


2015. máj. 3. 20:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Szeret téged, ez a lényeg. A múltjára kíváncsi, mint minden kamasz. Ilyenkor szokott olyan is lenni, hogy - bár ez nem történt meg -, de úgy érzi, őt "találták", "elcserélték", "örökbe fogadták"... Szóval valahogy a születés előtti lényüket keresik ilyenkor az emberek.
2015. máj. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
47%

Tüskét szúrtál magadba, amely megmérgezheti a kapcsolatotokat. Tanuld meg egy életre, ha valaki nyitva hagyja a laptopját, nem azért teszi, hogy olvass benne. Csak azért tanuld ezt meg, mert neked fog fájni.

A fiad valószínűleg keresi önmagát, és a te kételyeid a kettőtök kapcsolatát rombolni fogják. Te légy úgy az anyja, ahogy eddig voltál, mintha az a laptop le lett volna zárva. És akkor a fiadban sem fogsz kétséget ébreszteni, nem lesz miért "elszeretni őt" tőled.

Azonban ha ez a tüske sokáig benned marad, mételyeződni fog, nyomni, szúrni és fájni, mely a valós dolgokat fogja más perspektívába helyezni, és a kapcsolat szép lassan leépül.

Légy őszinte, a fiadról van szó.

2015. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Normálisnak tartanám.
2015. máj. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Mostanába jónéhányszor kérdezte, hogy igaz nem fogok haragudni ha egyszer megkeresné a vér szerinti anyukáját, mert tudni szeretne néhány dolgot. Azt hangsúlyozta, hogy az én helyemet senki sem veszélyeztetheti.

Úgy vettem észre sajnál engem, hogy biztos rosszul esik nekem majd, mintha emésztené magát.

2015. máj. 3. 21:18
 15/23 anonim ***** válasza:

igaz nekem még csal 1 éves az örökbe fogadott kisfiam és nálunk nyílt örökbe fogadás volt így ismerem a szülőanyukát és mesélni is fogok neki róla ahogy nyílik a kis értelme, szülőanyukának meg is mondtam, hogy készüljön fel arra, hogy találkozni fognak még :) - ami miatt igazából írok, hogy pont azon gondolkodtam délután milyen emléket csinálhatnék a szülőanyukának anyák napjára amit eltennék emlékbe és majd egyszer ha találkoznak oda tudja majd adni a fiam neki... neki köszönheti az életét, és mi neki köszönhetjük a fiúnkat... azt hiszem lepréselek egy kis orgonát neki :)

nem fog attól kevésbé szeretni téged, mert megismerte a szülőanyját... ettől ne félj :)

én valamilyen módon biztos szóba hoznám neki, hogy tudok róla, hogy megkereste, már csak azért is hogy utána tudjon veled beszélgetni róla

2015. máj. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Van a családban örökbefogadott, ő most 18 éves. Tudja az örökbefogadást, azt is, hogy azért vették el az amúgy fiatalkorú (kb. 15 éves volt) anyjától, mert alkoholista volt, az apa "érthető módon" ismeretlen.


Ő mondta, hogy szeretne találkozni vele. Egyszerű kíváncsiság. A szüleivel jó a kapcsolata, nem ellenük irányul. Viszont megbántani se szeretné őket, ezért félig-meddig fű alatt intézi. Egyelőre azt se tudni, él-e még az anyja, van-e esetleg testvére még (a féltestvérével együtt fogadták örökbe, az apa ott is ismeretlen).


Egy szóval ez nem ellened irányul. A genetikai gyökereit keresi, kíváncsi. Számonkérés nélkül elmondanám, hogy ne haragudj, nyitva maradt a géped, megláttam a beszélgetést. Inkább érdeklődve állnék a témához. Hadd beszélje ki magából, ha kérdései vannak vagy kétségei. Szerintem ezzel teszed a legjobbat neki. Azzal semmiképpen, ha titkolózós vagy üldözős játszmába kezdesz, mert eltávolodhattok.

2015. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy két lehetőség közül kell választanod.

1.: úgy teszel mintha semmi nem történt volna semmit nem láttál volna és megvárod amíg a fiad beszél róla.

2.: nyílt kártyákkal játszol és empatikus leszel a témával kapcsolatba hogy máskor is leüljön veled erről beszélgetni.

Azt hiszem a szülő-gyerek kapcsolat valamikor ilyenkor kezd el barát-barát irányba menni. Úgy gondolom, hogy fontos a bizalom és az őszinteség. Fair lenne ha elmondhatná hogy miért kereste meg az anyukáját, hogy miért kíváncsi rá. Jól esne neki ha nem kellene otthon hazudnia titkolóznia és szerintem közelebb hozna titeket ez a történet. Ennek egyetlen feltétele a te megértésed. Ha erre képes vagy csináld. Ha nem akkor inkább felejtsd el és ne mondj neki semmit viszont így egy gátat gátat fogsz építeni kettőtök közé.

Egy örökbefogadot...

2015. máj. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Tudja jól, hogy támogatom ebben is mint minden másban.

Sokat beszéltünk már erről, hogy ez egyszer el fog jönni.

Nyílt örökbefogadás volt és kérte mondjam meg a nevét a vér szerinti anyukájának és úgy kereste meg a Facebookon.

Viszont nem értem miért nem mesélte el, hogy már fel is vette a kapcsolatot vele...lehet, hogy nem véletlenül hagyta úgy a laptopját, hiszen a nappali asztalán volt nyitva "felejtve".

Megkérdőjelezhetetlen irányomba a ragaszkodása, szeretete, nagy kamasz létére egyfolytában ölel, emelget, puszilgatn

2015. máj. 4. 08:43
 19/23 anonim ***** válasza:
18 ez kettőjükre tartozik, téged szeret, ne szenvedj emiatt, megoldják
2015. máj. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ti még akkor fogadtatok örökbe, amikor nem volt tanfolyam. - Én nem rég jártam, és sok értékes tanácsot kaptunk ennek kapcsán.

A gyerekek megérzik a tabukat. - Felhozta, elég ha egy pillanatra lefagytál, és vágta hogy rosszul érint, hogy félsz, hogy lehet szóban azt mondod, persze nem zavar, de valami még is nem kóser...

Ezért aztán, valószínűleg azért lett titok, mert szeret, és nem akar bántani...

Szerintem kezd Te az őszinteséget...azt neki is könnyebb lesz folytatni.

Ha Te elmondod, hogy a múltkor zavarban voltál, hogy vannak félelmeid, de bízol benne, és nem bánod, ha tartják a kapcsolatot, sőt drukkolsz, hogy jó tapasztalatokat szerezzen, és neked bármikor bármit elmondhat róla is, csak ezt most még neked is tanulnod kell... - Szóval az talán segít nyitni feléd, és elveszi a titok élét. - (ami viszont tényleg el tud távolítani embereket)

Nem tudom ismered-e az orokbe.hu oldalt. - Sok jó cikk és nagyon jó fórum van. - Nagyon jó lenne, ha veled is lehetne tapasztalatokat cserélni, és biztosan lennének olyanok is, akiknek hasonló az élethelyzete, mint neked.

Sok sikert és erőt neked!


u.i.: - Biztosan remek fiad van, hisz itt is látszik mennyire szeret téged...ügyesen nevelted eddig is, most is jól fogod kezelni a helyzetet, - biztos lehetsz benne... :)

2015. máj. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!