Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teljesen el vagyok keseredve!...

Teljesen el vagyok keseredve! Miért van ez? :- (

Figyelt kérdés

Párommal nagyon szeretnénk már kisbabát.Lelkileg mindketten fel vagyunk rá készülve,szeretjük egymást nagyon.

20 éves vagyok,a párommal 13év korkülönbség van köztünk az ő javára.Én fiatal anyuka szeretnék lenni,mindennél jobban vágyom egy picurra,és arra is oda szeretnék figyelni hogy a párom se fusson ki az időből,tehát ő se legyen olyan hej de idős mikor végre babánk lehet.

Egy a baj.Már van egy szakmám,amivel nem tudok sehová sem elhelyezkedni.Így esti gimibe járok érettségire.Még van vissza egy évem.Direkt azért választottam az esti tagozatot hogy mellette tudjak dolgozni is.De semmi munka!!!Mindenhová gyakorlattal vesznek fel embereket...de így hogy legyen az embernek gyakorlata ha még esélyt sem adnak rá???

Mindketten nagyon szeretnénk már babát!!!A párom dolgozik,de az ő fizuja kevés lenne.Ráadásul az anyukájával élünk,mert az édesapja már nem él,és így van egy csomó hitel amit fizetni kell.A párom anyuja is dolgozik,így a kettejük fizetéséből éppenhogy kijön minden.Különmenni nem szeretnék,mert a lakás a páromé.

Teljesen el vagyok keseredve...már úgy vagyok vele,ha ez így folytatódik,soha nem lesz kisbabánk.Hiába keresek munkát,sehol nem találok.:-(

Mit tennétek a helyembe????Segítsetek kérlek!!!

A szüleim sajnos nem tudnak segíteni nekünk,mert nagyon messze laknak tőlünk,és ők sem állnak valami fényesen anyagilag.:-(


2010. febr. 24. 06:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Hát igen:-( Nincs meló sehol:-( Ismerős:-( De ne keseredj el, nem igaz, hogy a gyerek anyagi csőd. Olcsón is lehet venni babaágyat, pelenkázót. Szerintem nyugodtan szüljél, csak boldog család kell a babának.
2010. febr. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A boldog család meglenne.Csak ha jönne a baba,annyira szeretnék neki megadni mindent.Azt szeretném hogy ne szenvedjen hiányt semmiben.

Persze,lehet venni olcsóbban is baba dolgokat,ezzel nem is lenne semmi baj.

Csak az a gond,hogy így is,majdnem ezres tételig ki vagyunk számolva.

Már néztem a neten ilyen otthon végezhető munkákat is,de mind átverés.:-(

2010. febr. 24. 07:22
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Idős néninek bevásárlás,takarítás?Nem próbáltad még?
2010. febr. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De de.Amit el lehet képzelni,mindent megpróbáltam,de semmi nem sikerült.Az idős néniknek a bevásárlást,általában a szociális gondozók végzik,vagy idősek otthonából kijáró dolgozók.Mindenhol a végzettségem felől érdeklődnek,és mikor mondom hogy estire járok érettségire,onnantól kezdve teljes az elutasítás.Ráadásul a vendéglátós szakmámmal nem érek semmit.Gyakorlat kell oda is,ami nekem meg nincs sajnos.:-(
2010. febr. 24. 07:32
 5/14 A kérdező kommentje:
Teljesen reménytelennek látom a helyzetet:(
2010. febr. 24. 07:32
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
gyerekfelügyelet?
2010. febr. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hűű,ezt még nem próbáltam:)köszönöm a tippet!!!Utána is nézek,hogy itt ahol lakom van e ilyen.Remélem sikerrel járok:)Még egyszer köszönöm:)
2010. febr. 24. 07:37
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

szia! én csak az elsővel szeretnék szembeszállni, nem igaz, hogy csak boldog család kell. Nekünk sokmindenünk megvolt, mire jött a picúr, mégis az első hónap teljes anyagi csőd volt. Szoptatni nem tudtam, nagyban vesszük a tápszert, a pelust, aztán a bimbóvédőt, a szoptatós teát, homeós kapszulát tejserkentésre stb. Ma hőmérőt kell venni, holnap popsikrémet, aztán vitaminokat nekem, aztán pénz a hathetes kontrollra stb.

Mikor elkezdte összeszámolni a párom, egy hónap alatt mennyit költöttünk a kicsire, mondtam neki: Adjuk vissza :) Mondta, hogy üssek a számra...

És a kicsi még csak egy hónapos.

2010. febr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szia.Köszönöm hogy írtál!!Először is Gratulálok a babához,és sok egészséget kívánok!!!

Hát ez az.Amit írtál.Pénz nélkül a mai világban őrültség babát vállalni,és persze borzasztó felelőtlenség is.

Ezért van az amit írtam.Teljesen kilátástalannak látom a helyzetet.Nincs munkahelyem,a a két fizetés szinte elmegy a számlákra,és a valamiből még élni is kell.Félek hogy így soha nem leszek babás:(...persze nem is lehetne ilyen háttérrel:(

2010. febr. 24. 09:24
 10/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
91%
Nagyon dícséretes, hogy a párodra is tekintettel ilyen fiatalon szülni szeretnél, de szerintem ne görcsölj a dolgon, még nem húzzák el felettetek a vészharangot! Várjatok még 2-3 évet, te akkor is még nagyon fiatal leszel, de a párod is csak 35 körüli, egy férfinak az egyáltalán nem késő az első utódhoz :) Ha elvégzed közben a gimit, akkor talán már jobban szóbaállnak veled a munkahelyek is, és akkor már biztos anyagi háttérrel kezdhetsz az anyaságba :) De remélem, minél előbb találsz állást, és ez a bébiszitterség szerintem nagyon ideális lenne neked, biztosan szereted a kisgyerekeket :)
2010. febr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!