Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, aki rácsot szerelte...

Van olyan, aki rácsot szereltetett az ablakaira biztonsági okokból? Milyen egyéb óvintézkedéseket tettetek ez ügyben?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, hogy kiesik a lányom, mindig bukón szellőztetek, de éjjel, ha elaludt, akkor kitárom az ablakokat pár percre. Ennek ellenére rettegek, hogy egyszer megfeledkezem magamról, és kinyitom az ablakot úgy, hogy ő is ott van. Magasan lakunk.
2015. máj. 13. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Saját gyerekkori sztorim: másfél éves lehettem, azt hiszem a harmadikon laktunk. Anyám egyszer kiment a szobából szellőztetésnél (nagyon figyelt erre, mert kanapé volt az ablak alatt), mire visszajött, én eltűntem.

Szólított, hívott, semmi reakció. A szoba közepén remegett, hogy nem mer kinézni az ablakon, hogy ott lásson vérbe fagyva a betonon. Közben nagyon halk kuncogást hallott. Fülelt, körbejárt a lakásban és megtalált a fürdőszoba ajtaja mögött, ahol én rettentően örültem, hogy ilyen jól haladunk a bújócskával.


De annyira megviselte a történet, hogy még 30 év elteltével is gyakran emlegeti.

2015. máj. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyi idős a gyermeked,de ne tegyél semmi olyan dolgot az ablak alá vagy közvetlen közelébe, amire felállhatna, stb.

Ha nehéz a bútor, akkor azt úgy sem tudja oda húzni az ablak alá. A könnyebb dolgokat meg simán.


Mi fsz-n lakunk, és van ugyan rács az ablakainkon, de nem emiatt.

Viszont én alapból nem engem őket oda állni az ablakhoz. Maximum úgy, ha én is ott vagyok.

2015. máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én sem kockáztanték semmivel, tegyél el mindent az ablak környékéről, amire esetleg fel tud mászni. Még így is előfordulhat, hogy odatol valamit, de azt már meghallod ha cipeli. Meg ablakra is lehet azt hiszem gyerekbiztonsági zárat venni, hogy csak bukóra lehessen kinyitni.
2015. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!