Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől félnek a fiús anyukák,...

Mitől félnek a fiús anyukák, amikor nem engedik lányos dolgokat tenni a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Minden épeszű ember tudja, hogy a nemi identitás nem attól függ, hogy játszott-e babával a kisfiú, hordott-e rózsaszínt, vagy hogy van-e előtte férfias mintakép. Mitől félnek hát azok az anyák, akik pl. egy másik kérdésben sorra tiltják, hogy játékból szoknyát vegyen fel a kisfiú, vagy egy másik kérdésben, hogy babázzon? Mi baja lesz ettől a gyereknek szerintük? Esküszöm nem értem a logikát, de kíváncsi vagyok, mi vezet a tiltáshoz.
2015. máj. 13. 17:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem sem ezen múlik.
2015. máj. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
96%
Babázás nem érdekel, sminkelt is otthon velem, körmét is kifestette. Viszont szoknyába nem járatnám, nálam az nem fér bele, egyszerűen bántaná a szemem, ha közösségben a fiam szoknyát hordana.
2015. máj. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
73%
Nem félek semmitől, egyszerűen nem szeretném, ha a fiamat lánynak öltöztetnék. Vannak fiúk és vannak lányok, a fiúknak nem kell szoknyát hordani és kész. Rózsaszínt sem adok rá, mert egy fiún (férfin még inkább) nekem az visszataszító. Babával tőlem játszhatna, ha akarna, de nem akar.
2015. máj. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
40%

1. Ez csak a hülyébb fißus anyákra jellemtö, a normálisaknak nincsnek ilyen félelmei.


2. A legtöbb azért viselkedik így, mert azt hiszi, akkor nem lesz a fia "férfias" felnöttként, ahol a férfias fogalmát elég rosszul értelmezik.


3. Ha egy fiú gyerekként babázik, attól nem lesz belöle lányos valaki, legfeljebb olyan férfi, aki nemcsak annak él, hogy zabál, berúg, megd-ja az asszonyt és ezzel bebizonyította, hogy ö FÉRFI!

2015. máj. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
A szoknyát játékból vennék fel, egyszeri alkalom lenne a kérdésben. Szerintem egyetlen kisfiú sem szeretne napi szinten szoknyában járni, de még a kislányok sem nagyon. Én speciel mindig is nadrágos kislány voltam, mégsem lettem fura felnőtt :))))
2015. máj. 13. 17:22
 6/32 anonim ***** válasza:
A körömfestés nem nőies?
2015. máj. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
3-as: a válaszod annyit jelentett, hogy nem akarom, mert nem akarom ,és kész. Nem indokolsz. Azért nem akarod, mert a fiús és lányos dolgok annyira keményen el vannak határolva az értékrendedben, hogy abban semmilyen keveredés nem fér bele? Hol a határ? Játszhat a fiad olyan szobában, ahol baba van? Megfoghat egy seprűt, vagy az lányos munka lesz a jövőben, neki azt nem szabad? A kislányod játszhat traktorral? Szóval pontosan hol a határ, és MIÉRT? Azon kívül, hogy "csak".
2015. máj. 13. 17:24
 8/32 anonim ***** válasza:
21%
Mivel otthon festettem nyáron a lábujjamat 3 évesen ő is akarta. De nem vittem sehova kifestett körmökkel.
2015. máj. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
6-os: nem, a rockzene világában pedig pláne nem. Megvan a helye és szerepe a fiúk életében is a körömfestésnek. Ismerek férfi manikűröst is, és hetero. ÉS ha meleg lenne? ... szóval nem, szerintem az sem az. Játékból meg pláne tök mindegy.
2015. máj. 13. 17:25
 10/32 anonim ***** válasza:
84%
Nekem meg a körömfestés kisfiúknak téma nem jön be:S
2015. máj. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!