Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem nevelik nagyon...

Miért nem nevelik nagyon sokan a gyerekeiket egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nap mint nap olyan dolgokat tapasztalok, hogy szinte kifutnék a világból.

Boltokban a gyerek a bevásárlókocsi azon részén áll (utcai cipőben) ahová más az ételt teszi, de természetes.

Buszon, villamoson, össze-vissza ugrál a gyerek, rálép oda ahol mások ülnek, kiborítja az üdítőt, leejti a nyalókát, de még egy ejnye-bejnyét sem hallani a szülő szájából.

Sorban állunk, kb. 2 ember van előttünk, de az anyuka kis iskolás gyereknek már bontja ki az üdítőt, meg adja oda az péksütit, mert 3 percet nem tud várni a kis elkényeztetett "hercegnő/herceg", míg kifizetik a szülők.

Ha valamiért elkezd sírni, hisztizni, akkor X perc elteltével engednek neki, és azt is megveszik teljesen mindegy, hogy mi az és mennyibe kerül.

Ha a gyerek rohangál, sikongat a boltban, borít le mindent, nem szólnak rá. Aztán ha nekem vagy a bevásárló kocsinak rohan, akkor még rám néznek úgy mint egy véres rongyra, főleg ha emiatt elkezd bömbölni.

Kimennek a boltból a gyerek már dobja le a csoki/jégkrém csomagolását a földre, holott fél méterre ott a szemetes, a szülő látja, de rá sem szól, fel sem veszi a papírt.


És még 10000000 dolgot ide írhatnék, minden más szituban, holott nem olyan helyen dolgozom ahol az átlagnál több gyerek lenne, egy boltba is úgy megyek mint egy átlagos vásárló, egy buszra is úgy szállok fel mint egy átlagos utas.


Én ha annak idején ennek csak az 1/10-ét meg mertem volna tenni, akkor több mint megemlegettem volna szülőkől, vagy akár idegen emberektől, holott nem vagyok 350 éves, nemrég voltam én is tini.


2015. febr. 28. 11:08
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
3%

Azért a nagy többség nem ilyen szerencsére.

Gondolom a gyerek bevásárlókocsiba tétele azért van, mert nem hallottak még a gyerekpórázról, vagy ha igen, nem hajlandóak venni, vagy mert nincs rá pénz.

2015. febr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
Vagy akár tehetnék a gyereket a bevásárló kocsi kifejezetten gyerekeknek való ülés részlegébe, ha meg már nagy ahhoz, akkor gondolom van lába és tud lépkedni.
2015. febr. 28. 11:17
 3/57 anonim ***** válasza:
62%

Igazad van. Ma nagyon sok szülő nem akarja fegyelmezni a gyerekét, nehogy megsérüljön a kis lelke. Amikor már tini, akkor panaszkodik, hogy nem bír vele.

Azért vannak olyan szülők is, akik időben elkezdik nevelni, fegyelmezni a gyereküket.

2015. febr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
19%

Nem nevelik mert ok is biztosan igy csinaltak, nem volt kirol peldat venni a szuloknek sem es most persze a gyereknek sem.

Sokan csak megszulik es nem is foglalkoznak az illen tanitasaval!! Sajnos ez egy ilyen rossz vilag!!

2015. febr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
37%

Mondjuk lehet hiperaktív is a gyerek.

Én megtanítottam a lányomnak, hogy akkor az övé, amit veszünk, mikor már kifizettem. Rendszeresen összeszedjük a szemetet amit a "buta emberek" dobálnak szét.

De ez kb két év munkája, miközben átestünk a hiszti és rosszalkodás minden fokozatán.

Sajnos az én makacs habitusomat örökölte ezért szinte hetente összefeszülünk. Én itthon vagyok, így marad erre energiám. De megértem azokat, akiknek nincs már erre is extra türelmük. Ami egyébként a vicc, hogy mivel szigorú vagyok és következetes, én vagyok a szaranya a családban. Mindezt azért mert pl nem tűröm a disznólkodást az asztalnál, vagy mennem kell utána, ha éppen rájönne az ebéd előtti nassolás (körbejárja a családtagokat és kunyerál.)

2015. febr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
46%
Ket eves gyerekem van. A boltban valo rohangalast es a szemetelest nem szeretem en se, nem is engedem. A bevasarlokocsiba beultetem ha olyan kedve van (nekem eszembe nem jut a zoldsegeket, gyumolcsoket csak ugy rarakni a racsra, minden mas meg csomagolva van). A buszon nem kell egy helyben ulni, ha az nem balesetveszelyes, es masok nyugalmat nem zavarja. De! Nem fogom a gyerekemet idomitani, felesleges traumanak kitenni (trauma az is, ha csak fel percig sir a csoki utan a penztarnal). O meg nem erti meg, hogy mi tortenik a fizetesnel, senkinek nincs baja abbol, ha annak a csokinak csak a papirjat adom oda a penztarosnak. Ilyen felesleges b*szogatasnak elnem meg, ha most huznam az agyat azzal, hogy majd csak akkor adom oda, ha haladt a kocsi fel metert, es lecsipogtatta a penztaros. O ezt meg nem erti. Nem veszunk meg mindet a boltban, egy dolgot valaszthat. Az ebet nagyon tudom kotni a karohoz, nem engedek csak a legritkabb esetekben (szerintem nincs olyan szulo aki mindig kovetkezetes tud maradni), tud is viselkedni szerencsere. Az, hogy a boltban mondjuk Te annyit latsz, hogy a gyerekem sir, es en csak fogom a kezet, ra se nezek, az nem azert van, mert hidegen hagy a dolog, hanem mert ertelmetlen vitatkozni egy ketevessel. Ellenben nem fogom se az en, se a Te eletedet megkonnyiteni azzal, hogy a gyerekemet nem viszem magammal a boltba, meg kell tanulnia, hogy mikor, hogyan viselkedunk, de ezt nem rancigalassal, uvoltessel fogom nala elerni, hanem higgadt (nem mindig megy) peldamutatassal. Egyebkent nagyon joban vagyok a gyerekemmel, eleg jofejre sikerult! :) SZerintem Te tenyleg nem vagy idos, es valoban em reg mult el a tini korszakod, feltetelezem gyereked sincs. A problemadat ertem, de ne altalanosits, es ne kovetlkeztess a nem nevelesre abbol a ket percbol, amit latsz.
2015. febr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
68%
Kedves kérdező, néhány dologban igazad van (pl. szemetelés), néhányat viszont túlreagálsz. Érdekelne, van-e saját gyereked, hogy ilyen bátran osztogatsz nevelési tanácsokat - ezt azért írom, mert átéltem olyan szitut, hogy két emelettel alattunk lakó gyermektelen harmincas nő kiosztott engem, háromgyerekes anyát, mondván, hogy neveletlenek a kölykeim, mert ő hallja, hogy este hétkor szaladgálnak (!) a lakásban, és zavarja a zaj - legkisebb fiam ötéves volt ekkor. Nem látok problémát abban, hogy egy 4-5 éves gyerek szaladgál akár a boltban is, ez természetes, a gyerek nem kutya, hogy pórázra kötve, fél lépéssel a jobb lábam mellett ütemre lépkedjen.
2015. febr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:

Bár nincs gyerekem, de szerintem annál aranyosabb nincs, amikor egy gyerek jól nevelt és tisztelettudó.

Voltam már több olyan helyen vendégségben, ahol jól nevelt gyerekek voltak, és pl. a 10 éves nyitott nekem ajtót (előre köszönt), vagy kínált meg üdítővel, nem csak elbújt a szekrény mögé és hisztizett, hogy nem ő van a középpontban.

2015. febr. 28. 11:25
 9/57 anonim ***** válasza:
66%

Szia, én 2 gyerekes anyukaként pont ugyanezt gondolom.

Hogy lehetnek ilyen tejbetök szülők már? Pont ezzel csinálnak rosszat a gyereküknek, hogy egy mérhetetlen önző, utálatos embert csinálnak belőlük.

Imádom a gyerekeimet, pont ezért tanítottam meg őket a türelemre (boltban nem eszünk/iszunk), arra, hogy figyeljünk oda másokra (nem övé az egész játszóér, egy idő után át kell adni a hintát vagy más játékot), stb. és még sorolhatnám.

Tudom, hogy ez most csúnya dolog lesz, amit írok, de pont a napokban volt a játszótéren, hogy hintázott a kislányom. Jött egy másik kislány hisztizve, hogy ő akar hintázni, persze anyuka elvárta volna, hogy azonnal pattanjunk és adjuk át a hintát. Már láttam a kislányomon, hogy készül leszállni, de rászóltam hangosan, hogy kicsim, had tomboljon, várja ki a sorát, nyugodtan hintázz. Ne tudjátok meg, milyen elképedve nézett rám az anyuka. Vagy amikor az én lányomnak kell lefékeznie hintázás közben, mert elé áll a tomboló gyerek, hogy szálljon le. Akkor is azt mondtam neki, hogy drágám, ha nem viszi el az anyja, nyugodtan billentsd fenéken, többet nem áll eléd.

Néha olyan utálat van bennem az ilyen kiállhatatlan gyerekek iránt, pedig nem ők tehetnek róla, kizárólag a szülő, aki képtelen életre nevelni.

Aztán csodálkozik, ha 13 évesen öngyilkos lesz, mert nem ötöst kapott az iskolában, hanem hármast.

2015. febr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
39%

Talàn benned van a problėma kėrdezõ, ugyanis en is jàrok nagyon sok helyre tomegkozlekedesel vagy gyalog, tehat en is nagyon szokszor talalkozom gyerekes anyukaval, apukàval. Nekem nincs gyerekem!

de azt ne mond nekem itt hogy a gyerekek ugy viselkednek mint az àllatok mert kb igy fogalmaztal, be megyen a"


" gyerek a bolba sikongàl borit le mindetn"

ilyen esettel ėletembe nem talàlkoztam!


Mi közöd van ahoz, hogy esetleg mit vesznek meg a gyereknek a szülök a sajàt keresetükböl?? Buszos felteszik a làbukat az ülesre, oke nem szep dolog, de engem ez a resze sem erdekel, mert nagyon csok alkolista meg oda hugyozzik ahova mondjuk te leülsz!

Kaszànàl varakozasnal a gyerek felbontja az uditot vagy a pèkarut, mi kozod van hozza, ha ugyis ki lesz fizetve??

Gyerekektol nem varhato el hogy ugy viselkedjenek mint egy felnott ember, azert ilyen dolgok meg elviselheto, es nevelheto is!

Pl ha bevaslo kozpontba vagyok es latom hogy egy gyerek majdnem hogycsak nekem rohan, akkor nem engedem hogy a bevasarlokocsimnak rohanjon, elė allok es megfogom! "Ugymond vedjuk a gyerekekt, balesetet elozzuk meg"!!

Nem pedig bàmulom, hogy na bàrcsak belėm rohanàl !!

De egyebkent ennyire unalmas az eleted, hogy te az utcan jovo menu embereket gyerekekt nezegeted hogy ki hogy neveli a gyereket? Uhhh de szeplehetsz es idegesito is amikor feszt csak bamulod az embert!!

Abol a par percbol semmit sem lathatsz nagyon, es nem mondhatpd azt hogy nem nevlik a gyerekeket!!


Te egszeuren nem szereted a gyerekeket, es nem is vagy turelmes! A gyerekhez hatalmas turelem kell ami neked nincs, remelem nem akarsz gyereket, mert nem minden ugy lesz ahogyan te azt elkebzeled!!

2015. febr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!